Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - ako vypnem klimatizáciu?
Právě je čtv 28. bře 2024 12:02:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 10:41:46 
Offline

Registrován: ned 21. bře 2010 22:40:49
Příspěvky: 25
Mám automatickú klimatizáciu -jedna zóna. Ako sa vypína? Lebo: keď dám auto - samozrejme automaticky reguluje teplotu, rýchlosť fúkania aj použité vetráky. Akonáhle otočím regulátor rýchlosti fúkania, vypne sa automatická klimatizácia a ja si môžem regulovať silu fúkania aj otvory, ktoré potrebujem, ale pochopila som, že klimatizácia je stále zapnutá. Až keď pootočím regulátor sily fúkania na nulu, napíše mi AIRCON OFF, ale tuším vtedy prestane aj úplne akékoľvek fúkanie z vetrákov. Ako teda vypnúť klimatizáciu a nechať fúkať len studený vzduch - neklimatizovaný? Nemám tam žiadne tlačítko ECO ani Vločky ani nič podobné. Dúfam, že som to vysvetlila relatívne zrozumiteľne...

_________________
Citroen C5, 1,6 HDI, 2005


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 11:21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Klimatizace je plně automatická, tzn. že všechno reguluje sama. Když bude venku tepleji než v autě a ty chceš jenom foukat a nechladit, tak to nedokážeš, protože si by si do auta vháněla teplý vzduch z venku a ten by tě neochlazoval. Takže se automaticky zapne klimča a už tě to chladí na tebou nastavenou teplotu. Pokud je venku chladněji než v autě, tak to jenom fouká a klimča se nezapne. Prostě to neřeš a jen si reguluj teplotu, jakou chceš mít uvnitř vozu, sílu foukání a otvory. Podotýkám, že oproti všem zprávám, že klimča hrozně ubírá na výkonu a zvyšuje spotřebu paliva, jsem nic takového nezaznamenal, přestože celé léto jezdím se zapnutým ochlazováním interiéru. Možná je to dáno výkonem mého auta a na slabších motorech se to už projeví, ale u mě to opravdu spotřebu nezvýšilo ani o mililitr.
A pozor ještě na jednu věc. Je to v létě příjemné, když je venku 40°C a ty máš v autě 18°C, ale je to strašně zrádné a brzy poznáš, že to vede jen k angíně. Klimatizuj opatrně a nedělej moc velké rozdíly mezi venkovní a vnitřní teplotou. Doma máš teplotu kolem 22°C a je ti příjemně, tak proč mít v autě o tolik míň.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 13:57:05 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 15:31:10
Příspěvky: 25
klima sa na C5 II s RD4 radiom vypina cez "MENU" - polozka uplne vpravo (pokial nemas origo hands-free) a tam hned prvy (aspon myslim) riadok stlacenim OK sa vypne/zapne.

znova sa zapina bud vyssie spomenutym sposobom, stacenim "AUTO" alebo intenzivneho vyhrievania prednych skiel, a mozno neste nejaka ina konstelacia hviezd.

vyhoda je ze menu si pamata posledny nastavovany parameter. a ak do neho casto "nelezies" tak vlastne staci stlacit "MENU" a raz alebo dva krat OK a je to vypnute.

P.S: ten postup doplnim o presne anglicke nazvy poloziek nakolko si ich z hlavy presne nepamatam a v navode su bud prelozene alebo iba popisane.

P.P.S: ako si dopadla s tym dennym svietenim? chystal som sa na velku noc na vychod tak som sa ti chcel ponuknut ze ti to nastavim ale nakoniec kvoli chrobe nic z toho.

_________________
C5 II 2.0 HDI 2005
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 15:56:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Pravda. V menu se vypíná, ale nezapíná se vyhříváním skla, ale jakýmkoliv druhem ochlazování interiéru. Tlačítko AUTO znamená jenom automatický rozvod vzduchu po vozidle a to teplého i studeného. Teplotu si nastavuješ vždycky ručně. Např.: Mám to v menu vypnuté. Ráno je kosa - mám v autě nastaveno 22°C - auto topí. Během cesty se venku oteplí na 30°C, já na klimu ani nešáhnu a přesto se zapne a bude mi v autě udržovat těch nastavených 22°C. Při odmlžování předního skla se zapíná sama kvůli vysušení (vymražení) vlhkého vzduchu.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 19:33:10 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 15:31:10
Příspěvky: 25
ak sa nemylim tak vzdy ked svieti AUTO tak je zapnuta klima ( ked sa postupom aky som vyssie spominal vypne tak to stale funguje automaticky len to uz nesvieti a hlavne nechladi ).
a tym vyhrievanim myslim program na predne sklo. a vtedy myslim ze klimu zapne.

_________________
C5 II 2.0 HDI 2005
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 20:23:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Když svítí AUTO, tak to znamená, že to automaticky rozvádí vzduch po interiéru, čili automatické klapky, nikoliv automatické chlazení. AUTO můžeš zapnout i v zimě při topení a klima (neboli chlazení) se nezapne. Zapnou se větráky a budou topit, dokud nedosáhnou požadované teploty interiéru, kterou sis ručně nastavil. Když kolečkem na intenzitu foukání úplně vypneš větrák, tak i AUTO zhasne. Prostě buď nastavíš teplotu a směr, kam chceš foukat a intenzitu foukání, nebo jenom teplotu a AUTO. AUTO se postará jak o směr, tak o intenzitu foukání. Čím víc se bude blížit k požadované (tebou nastavené) teplotě, tím se bude intenzita foukání automaticky snižovat. Ani nepoznám, kdy při středních venkovních teplotách zaplo chlazení a kdy jen přibírá studený vzduch z venku. A to ani při režimu AUTO, ani manuál.
Mluvím o digitální dvouzonové klimatizaci se zobrazením stavu na velkém barevném NAVI display. Jak to funguje jinde nevím. A vlastně, "aakkoonn" píše, že má jednozónu - 2005 ?!?!?!?! :shock: Je to opravdu tak, že se v té době dělaly jednozóny?

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 23:28:25 
Offline

Registrován: ned 21. bře 2010 22:40:49
Příspěvky: 25
Áno, mám 2005-ku a jednozónovú klimatizáciu, nemám ani farebný NAVI display, len obyčajný jednoriadkový - oranžový :roll:
Takže sa to vypnúť nedá... Presne som mala na mysli spotrebu, o ktorej každý vraví, že ju klimatizácia zvyšuje. Čiže či je auto alebo manuál, vždy je zapnutá, ibaže pri manuále si mám možnosť nastaviť vietor do vlasov :D
Ale aj tak si myslím, že je škoda, že sa to nedá vypnúť...
a ešte to: drobec
Kód:
P.P.S: ako si dopadla s tym dennym svietenim? chystal som sa na velku noc na vychod tak som sa ti chcel ponuknut ze ti to nastavim ale nakoniec kvoli chrobe nic z toho.

zatiaľ to nemám spravené, ale chalani už na tom makajú, no aj tak vďaka za ochotu ;) a dám vedieť, ako to spravili...

_________________
Citroen C5, 1,6 HDI, 2005


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: sob 03. dub 2010 9:35:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Vítr ve vlasech může být super. :D
Ještě to trochu upřesním. Klima, nebo přesněji ochlazování je standartně vypnuto. Jen když nastavíš nízkou teplotu, že systém nedokáže ochladit interiér jenom foukáním venkovního vzduchu, tak klimu - ochlazování - zapne. Takže v podstatě v zimě jezdíš s vypnutou a v létě se zapnutou. Automaticky. Úplně vypnutá je jen když vypneš i větrák. Prostě záleží na venkovní teplotě a požadované teplotě v iteriéru.
Pořád se mi nezdá ta jednozóna. V menu se totiž dá nastavit i u dvouzónové, aby fungovala jako jednozónová. Ale asi víš líp než já co máš v autě, tak tomu musím věřit.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: sob 03. dub 2010 10:41:32 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 11:12:54
Příspěvky: 88
Mikra píše:
Pravda. V menu se vypíná, ale nezapíná se vyhříváním skla, ale jakýmkoliv druhem ochlazování interiéru. Tlačítko AUTO znamená jenom automatický rozvod vzduchu po vozidle a to teplého i studeného. Teplotu si nastavuješ vždycky ručně. Např.: Mám to v menu vypnuté. Ráno je kosa - mám v autě nastaveno 22°C - auto topí. Během cesty se venku oteplí na 30°C, já na klimu ani nešáhnu a přesto se zapne a bude mi v autě udržovat těch nastavených 22°C. Při odmlžování předního skla se zapíná sama kvůli vysušení (vymražení) vlhkého vzduchu.


nemáš pravdu, pokud se zapne ohřívání čelního skla (rychlé odmlžování) tak se klima vždycky zapne, stejně tak když zmáčkneš velké tlačítko AUTO. Mám to vyzkoušené na své C5. Pokud chci mít klimu vypnutou vždycky to pak musím znovu přes menu opětovně vypínat. Něco jiného je když nastavuješ směr porudění vzduchu (na sklo, na řidiče, na nohy) tam je taky položka auto. Tato klimu nezapíná, je to jen automatické rozvádění vzduchu (ať teplého či studeného)

Velké tlačítko AUTO (tlačítko č.2) a Odmlžování skel (tlačítkoč.5) vždycky zapínají klimu, protože ta pomáhá odvádět vlhkost ze vzduchu a tím pomáhá odmlžovat skla ;)

http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/2/2759/2759752_c9a2a588bf0a19b4fbbb35603b7dc34c/images/Bez_nazvu.jpg

Z.

_________________
Citroen C5 2,0HDi 100kW automat r.v.2007 Navi RT4 Hydractive III+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: sob 03. dub 2010 11:41:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Tak nevím v čem nemám pravdu. Vždyť píšu to samé co ty. - Při odmlžování předního skla se zapíná sama kvůli vysušení (vymražení) vlhkého vzduchu. Jen nesouhlasím s tím, že se klima, teda ochlazování zapne vždy při stisku tlačítka AUTO. Přece když mám nastavenou teplotu na HI a zmáčknu AUTO, tak se nebude zapínat chlazení. To by mi to místo topení na maximum spíš chladilo a nebo by to ten studený vzduch cpalo někam pod kola a do interiéru by se musel hnát jiný, ohřátý od topení.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: sob 03. dub 2010 11:56:03 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 15:31:10
Příspěvky: 25
aakkoonn píše:
...
Ale aj tak si myslím, že je škoda, že sa to nedá vypnúť...
,,,


ale ved da, ved to pisem.

ked je zapnuta tak je zapnuta klimatizacna jednotka, vyparnik atd... aj ked zrovna nie je potreba chladit.. a ked ju vypnes tak to je vsetko vypnute ... a nezapne sa ani ked rucne naklikas nizsiu teplotu, iba ked stlacis AUTO alebo odhmlenie okien.

_________________
C5 II 2.0 HDI 2005
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: sob 03. dub 2010 13:49:28 
Offline

Registrován: ned 21. bře 2010 22:40:49
Příspěvky: 25
HEH :D , ja som expert-ka. Už x-krát som bola v tom menu, videla som tam AIRCON - ACTIVE a zistila som, že sa tam dá nastaviť položka INACTIVE, ale až doteraz!!! som nečítala AIRCON ale AIRBAGS - nie že čítala, proste som sa zžila s tým, že to sú AIRBAG-y a nechala som ich stále aktívne :D :D :D a cítila som sa bezpečne...
Ďakujem, môj problém je vyriešený a pre ostatných mám dobrú radu: radšej viac krát čítaj, kým sa niečo opýtaš :lol:

_________________
Citroen C5, 1,6 HDI, 2005


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ako vypnem klimatizáciu?
PříspěvekNapsal: sob 03. dub 2010 16:58:10 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 15:31:10
Příspěvky: 25
heh, toto s tym citanim sa mi stava pravidelne :)

_________________
C5 II 2.0 HDI 2005
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz