Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Slabé kúrenie, kolísajúca teplota motora - Citroen C5 I 2004
Právě je pát 29. bře 2024 0:43:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 17. dub 2021 12:59:45 
Offline

Registrován: sob 17. dub 2021 12:28:40
Příspěvky: 2
Dobrý deň,

mám problém so svojím autom a rád by som poprosil o radu.. (model C5 r.2004 2.0 HDI (id. motora RHZ) 80kW)

Pár týždňov dozadu som mal problém, že sa mi auto pri ceste z práce začalo prehrievať do vysokých hodnôt, no hneď som zastavil, kde sa dalo, aby som motor neuvaril.

Nechal som nech auto postojí a schladí sa, nemám veľké skúsenosti s autami po mechanickej stránke, tak som volal s pár známymi a poradili mi skontrolovať hladinu vody - voda vyzerala, že tam bola.

Prišiel jeden kolega ku mne a zistil, že som mal hadicu plnú vzduchu a nebola tam voda. Skúsil doliať a hadice stlačiť voda sa pretlačila, kde mala,

Skúsil aj pustiť kúrenie v aute na plno, ktoré vôbec nešlo, fúkal studený vzduch - ventilátor bol zimný, keď sme to skúšali. Na druhý deň začalo už topiť, no nebolo skvelé.
Auto sa aj potom prehrievalo po niekoľkých km - raz pri 20, potom pri 40km prejdených

Auto som dal do servisu - vymenil mi termostat (bol vraj celý zanesený a zalepený, nechcel sa už ani otvoriť pri zahriati motora na 90°), preplachol systém (vraj bol úplne zanesený od nečistôt - blato, špina a vraj tam našiel aj kus hrdze), dal mi novú chladiacu zmes (G12) a vymenil ešte aj vyko od expanznej, ktoré bolo podľa jeho slov rozpadnuté a možno aj preto som mal väčší tlak v systéme.

S autom jazdím, neprehrieva sa už - no trvá mu to niekedy okolo 10km kým sa motor zahreje na prevádzkovú teplotu (neviem či je to normálne) a pri každej jazde nad 25km - sledujem, že teplota motora klesá a potom po pár km zasa stúpne.

Kúrenie sa snažím mať zapnuté na izbovú teplotu, ale pri nižších otáčkach mi ide studený až vlažný vzduch pri 22°, auto začne kúriť až pri 25° aj to nie veľmi teplý vzduch a na 28 ide teplý ale nie horúci vzduch ako by mal - až keď auto vyženiem do vyšších otáčok nad 2,5t. vzduch sa začne zahrievať pri 22°, niekedy až pri vyššej teplote.

Ďalej sledujem, že keď mi kolíše teplota motora, tak mi aj stúpa teplota oleja (začalo to robiť odvtedy, keď sa mi auto začalo prehrievať prvý krát) - stúpa od min. hodnoty nad modrými čiarami a v niektorých situáciach až pod polovicu, vtedy si všímam, že aj teplota motora trochu stúpne, no keď mu trochu viac pridám povedzme nad 110km/h, motor sa schladí späť a potom aj teplota oleja trochu spadne. (no nerobí to stále)

Odkedy auto mám problém som s tým nemal - a hľadám po rôznych stránkach príčinu, prípadne riešenie, no neviem sa k ničomu dopátrať.

Kolega hovoril už aj o prasknutom tesnení a o vodnej pumpe, ale nikde žiadne úniky chladiacej nevidím, ani v expanznej nevidím, aby sa mi miešal olej do vody a spätne voda do oleja.

Príznaky chybnej vodnej pumpy tiež nevidím, úniky chladiacej nemám a biely dym mi pri zahriati motora nejde z výfuku (celkovo nemám problém z dymivosťou - bolo čistené EGR, sú aj menené filtre a aj keď je tam povodné turbo ešte - všetko je okej, auto má dobrý zaber pri nízkych otáčkach).

Dufám, že som problém celkom podrobne opísal. Za každú odpoveď budem vďačný ďakujem :3


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě 2021 10:26:48 
Offline

Registrován: sob 17. dub 2021 12:28:40
Příspěvky: 2
Update:


Auto stále slabo topí a navyše mi dnes ráno pri štarte auta, mi na palubke vyskočilo, že mám málo chladiacej..

No nikde nebola pod autom kaluž s vodou, nikde nič proste.
Emulzie som kontroloval a nič.

Otvorím expanznú potom ako sa schladilo auto, a bolo jej tam menej, no čo ma zaráža je že..chladiaca bola menena pár týždňov dozadu.

Tak tomu nerozumiem, bol by som rád za nejaké odpovede a rady, ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz