Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Divné zvuky po zahřátí
Právě je pát 29. bře 2024 10:52:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: sob 29. lis 2014 14:06:52 
Offline

Registrován: sob 03. kvě 2014 12:40:26
Příspěvky: 7
Ahoj, tak mi od předminulého týdne začlo auto vydávat divné zvuky. Děje se to až po ujetí cca 5km, kdy se vlastne auto zahreje, a vzhledem k tomu, že jezdím do Prahy, a je to ted sama kolona, tak me to dost s..e. Je to slyšet hlavne při jízdě na jedničku, dvojku, na trojce je to slyšet uz jen málo. Je to takovy zvuk jako by hu hu hu hu hu, jako by se neco tocilo a v jednom miste byla nejaka vyboulenina a vzdy se to o neco trelo, jakoby neco zvlnene. Deje se to jen pri jizde, jakmile seslapnu spojku, nebo uberu plyn, tak to prestane a jak pridam, tak to dela zase, netusi nekdo, co by to mohlo byt? Kola to nedelaji, znamy rikal, ze by to mohli delat kotouce, mel jsem to v servisu a nechal vymenit komplet brzdy a dela to dal. Byl bych rad za rady, protože v servisu vlastně nic neodhalili, jen mi bylo řečeno, že tam rezonuji nejake plasty, coz je v zime bezne a ze nedela nic jineho, nez ostatni C4ky, ale ja o tom presvedcen nejsem, to by s C4kama nikdo nejezdil. Uz jsem z toho na dne, docela mam strach s tim i jezdit

_________________
C4 , 2011, 1,6HDi , Tendance, černá perla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 10:17:18 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Podle toho co jsi popsal by bylo dobre se podivat, jak se natoci motor v tahu - tj. jestli nejaky silenbok neni moc volny a motor se nenakloni prilis a neco pak nezacne o no smechatat. Nebo ti to dela i pri jizde vzad?

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 20:55:34 
Offline

Registrován: sob 03. kvě 2014 12:40:26
Příspěvky: 7
Tak při jízdě vzad nevim, to me nenapadlo, to vyzkoušim zitra, kazdopadne nevim, jak to poznat, co to udela s motorem, to by musel nekdo asi sedet pri jizde na haubně :-) Spíš mě napadá, jestli to neděla spojka, začla ted svine i prokluzovat, ale to zase dela kdyz je studený auto, jsem z toho uz celej v haji, tyhle zvuky, to je jako hledat jehlu v kupce sena, kazdopadne zitra sem napisu, jestli to dela i vzad

_________________
C4 , 2011, 1,6HDi , Tendance, černá perla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: pon 01. pro 2014 9:55:06 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Nejlepe je to videt zespod na montazni jame - treba na STK. Samozrejme bez deklu pod motorem. Ale on ten dekl jde sundat dost spatne, kdyz neni dlouho sundany. Tim jen narazim na to, ze v nekterych servisech pri vymene oleje pouzivaji odsavani a pak ten dekl treba nekoli let nikdo nesunda a sroubky zareznou.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: pon 01. pro 2014 10:00:38 
Offline

Registrován: sob 03. kvě 2014 12:40:26
Příspěvky: 7
No ještě mě napadlo, že to dám přes víkend na špalky a zkusím jakoby simulovat jízdu, protože jezdím za tmy domů přes týden, že budou kola ve vzduchu, ale budou se točit, teda pokud to půjde, já autum nerozumím a třeba bude vidět, co to s tím dělá, nebo odkud ty zvuky vycházej, každopádně bude i spojka načatá. Teď mi tam měnili rozvody v záruce, tak nevím, jestli při tom museli sundavat ten dekl, ale asi ne

_________________
C4 , 2011, 1,6HDi , Tendance, černá perla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: pon 01. pro 2014 11:05:05 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
No hlavně bacha, ať to na tebe nespadne. A taky si myslím, že kola by měla být v jízdní poloze - což se zvednutými koly nedocílíš. Zajeď na STK a zkus se tam domluvit, zda by ti nedundali dekl a nekoukli se, co tam dělá ten zvuk.

Jinak tátovi teď na záruku taky měnili rozvody. By mne zajímalo, co tam bylo vadného. Nám to nechtěli říct. Že prý svolávačka a hotovo.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: pon 01. pro 2014 11:12:32 
Offline

Registrován: sob 03. kvě 2014 12:40:26
Příspěvky: 7
No jo, jenže ten zvuk je slyšet jen při jízdě cca 2000 otáček a rychlosti na jedničku cca kolem 15km/h, na volnoběh to nedělá. Jámu máme doma, protože táta opravuje náklaďáky. Jinak, co se těch rozvodů týče mi taky moc neřekli, po výletě do Brna mi tam žačlo něco šustit, asi nějaká kladka, a že tam maj nějaký informace od citroenu, takže vyměnili celý rozvody plus nějaký ozubený kolo, nebo co, který se má měnit i s tim, ale kdybych tam nejel s těma zvukama, tak o tom ani nevím, že to lze vyměnit na záruku, protože žádná svolávačka mi nepřišla, je to pěkně vyčůrany, kdo se neozve sám, tak má smůlu, protoze citroen o tom sice ví, ale usetrej, kdo se neozve tomu to nevymeni, no myslim, ze to nedela dobry jmeno

_________________
C4 , 2011, 1,6HDi , Tendance, černá perla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 19:53:32 
Offline

Registrován: sob 03. kvě 2014 12:40:26
Příspěvky: 7
Tak se mi konečně podařilo vyzkoušet, jestli to dělá i na zpátečku, tak bohužel je to slyšet i při zpátečce, v pondělí jdu na nějakou diagnostiku, ona i spojka neni nic moc, takže to muze klidne delat i spojka, kdo vi :cry:

_________________
C4 , 2011, 1,6HDi , Tendance, černá perla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: stř 10. pro 2014 9:48:35 
Offline

Registrován: pon 08. zář 2014 10:44:17
Příspěvky: 8
Tak toto jsem taky resil. Presne na 1 na 2 to je slyset nejvice.
Zvuky jdou z prevodovky. Kontrolovali to technici (nerozebirali ji :D), ale rekli mi, ze je to vlastnost a reklamovat to nejde. Radit jde bez problemu.
Takze otazka - prodlouzit si zaruku o 1 rok za 3100,- nebo se na to vysr** a neco se v te prevodovce podela a auto cele vyhodim?

Napis mi, prosim, jak jsi dopadl.

P.S. svolavacka se tyka jakych modelu? Taky C4, 1.6 88kW r.v. 2012?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: stř 10. pro 2014 10:36:18 
Offline

Registrován: sob 03. kvě 2014 12:40:26
Příspěvky: 7
Jj, přesne mi taky rikali neco o prevodovce, ze je hlucnejsi, ale ze ji rozebirat nebudou, ze jim to citroen neproplati, no skvelej pristup, koupis auto za 400 papiru a oni to vlastne ani resit nechteji. No to nevim, jestli se da prodlouzit zaruka o rok, co si pamatuju, tak to tam bylo odstupnovany kilometrama a rokama, a plati to porad, takze ja mam 80t. najeto a budu ho mit 4 roky, takze pokud chci prodlouzit zaruku, tak to bude na 60mesicu a 120t. km a to mi vyjde na 16t. a na to seru. Zatim je treti den zase v servisu, prehrali software a hodilo jim to chybu motoru, takze mi z toho delaj asi dve auta.
Pokud myslis ty rozvody, tak to nevim, ale tusim, ze asi vsech, ja mam 1.6HDi, ale za zeptani nic nedas.
Uprimne lituju, ze jsem nezustal u Forda, mel jsem Focuse r.v.2000, kupoval jsem ho 4roky staryho, jezdil jsem s nim 7let a krome beznych veci, jako jsou kotouce, tlumice apod. se mi tam jednou vysrala civka a jednou uhnil nejaky kabel ve starteru.

_________________
C4 , 2011, 1,6HDi , Tendance, černá perla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: stř 10. pro 2014 11:35:50 
Offline

Registrován: pon 08. zář 2014 10:44:17
Příspěvky: 8
Zaruka se prave prodluzuje o jeden rok nebo do pocku KM.

Pokud ted mam 30 tisic km tak muzu zaruku prodlouzit o jeden rok nebo do 40 tisic km (co nastane driv) neni to tak ze k 30 tisicum se pripocita 40 dalsich tisic km. No to je jedno. Zaruka se da prodlouzit u mne za 3100. 21. prosince mi vyrpchava zaruka a tak nevim co mam delat, protoze pri vysrani prevodovky zaplatim hodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: stř 10. pro 2014 11:40:05 
Offline

Registrován: sob 03. kvě 2014 12:40:26
Příspěvky: 7
Jasný, ja vim, jak to funguje s tou zarukou, uz jsem ji jednou prodluzoval. Ted jde o to, jestli ti to uznaj jako zaruku, protoze treba takova spojka se na zaruku nevztahuje

_________________
C4 , 2011, 1,6HDi , Tendance, černá perla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divné zvuky po zahřátí
PříspěvekNapsal: stř 10. pro 2014 15:17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Chlapi,nenechte se odbýt :!: Pokud máte auto v záruce a servis se k tomu staví jak lačný ke sraní, tak napište přímo dopis na zastoupení Citroenu v ČR.Hele, zeťákovi se vysypalo na autě řízení,tedy přesněji řečeno čidlo,které je jeho součástí a pochopitelně neexistuje jako náhradní díl. :roll: Když mu v servisu sdělili cenovku(37000,-Kč)tak málem padl na záda. :D Auto bylo v té době staré 4 roky,najeto cca 45000km a žádnou prodlouženou záruku nemělo.Dal jsem mu pár rad a po ostrém dopise na zastoupení značky v ČR,došlo k dohodě. ;) Část zaplatil výrobce,část servis a zbytek(7000,-Kč)zeť.To jest výměna řízení,včetně práce a to mu dali rovnou novější model řízení,který je trvanlivější.Nejednalo se sice o naši značku,ale o Seata,nicméně bych se divil,že by to nefungovalo u Citroena.Ono totiž existuje něco,čemu se říká kulance,je to jakási podpora od automobilky pro řešení různých průserů.Oni samozřejmě v dnešní době dávají méně peněz než v minulosti,ale když budete hodně řvát,tak se určitě nějakého výsledku doberete.A pokud je auto v záruce,tak bych se nebavil vůbec.Jak si vůbec může někdo dovolit vypustit z huby,že je to vlastnost?Dělalo to při koupi auta?Pokud ne,tak to normální není :!: Jestli někdo poddimenzoval nějakou část převodovky(a že už jich bylo),tak ať to teď zaplatí,to není problém zákazníka. ;) Problém zákazníků obecně je,že se neozvou nebo se nechají odbýt. :?

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz