Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Odešel zadní tlumič
Právě je pát 29. bře 2024 8:07:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odešel zadní tlumič
PříspěvekNapsal: úte 12. srp 2014 8:59:02 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Tak po tom, jak jsem psal v tematu nize, ze mam liny motor, podarilo se mi ho rozjezdit. Tankuji na Shell. Spotreba je OK i je zivejsi (predtim jsem tankoval Agip a OMV).

O vikendu si tak jedu autem a slysim, jako by se v kufru nachazel 20l kanystr ve kterem je do pulky voda, ktera splouha a tupe busi. Vcera jsrm zajel do aut. servisu - prijimaci technik se vrati az pristi tyden v utery - no takze odesel mi zadni tlumic. Podival jsem se zezdola a je cely mastny.

Je realne, ze v 25.750km odejde tlumic? :x :x :x Ma vubec cenu to auto dale mit nebo prodluzovat na nej zaruku? Co s tim autem bude za dalsi 2 roky az mu bude 4?

Navic jsem se domluvil na prelakovani vnitrni hrany karoserie u zadnich dveri, protoze realne tesneni dveri odira lak - zaroven vymeni i tesneni na dverich.

Jsem zvedavy jak se mi vyjadri pristi tyden na ten tlumic - jestli to vymeni v ramci zaruku? Prece neni normalni, ze ten tlumic takto vytece! Mam druhy auto, ktere je z roku 1998 a ma najetu 220 000km s puvodnimi tlumici!!! Ktere jsou na 70% sve zivotnosti!

P.S. co se na aute od doby nakupu v Lendu 2013 uz delalo:

1. hned druhy den jsem jel na geometrii
2. o mesic pozdeji jsem byl na vyrovnani volantu - byl na sikmo a geometrii to nebylo
3. vymeneno rele/cidlo na ventilatoru chladice (chladic dlouho chladil pri vypnuti motoru - pokazde)
4. promazan silentblok na motoru - vrzal
5. vymenen silentblok na motoru - uz se nedval promazat
---
6. bude prelakovani hran karoserie + vymena tesneni - odreny lak od tesneni zad. dveri.
7. odesel zadni tlumi - bude v reseni. Jsem zvedavy jestli se uzna v reklamaci a vymenen zadarmo.

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odešel zadní tlumič
PříspěvekNapsal: stř 13. srp 2014 9:58:09 
Offline

Registrován: stř 31. bře 2010 14:20:32
Příspěvky: 123
Nie, normalne to nieje. V Kii by to šlo na záruku, citrouš neviem. Ale mne napríklad na picasse v záruke na 40000 a 60000 menili volant kvoli lúpaniu sa kože, tak snáď áno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odešel zadní tlumič
PříspěvekNapsal: stř 13. srp 2014 21:12:30 
Offline

Registrován: stř 13. srp 2014 20:43:32
Příspěvky: 3
Já mám s benzínem od Shellu přesně opačné zkušenosti. Prvních 5 tis. km jsem tankoval pouze V-Power Nitro+, chtěl jsem dopřát novému autu to nejlepší. Cena benzínu samozřejmě vyšší, ale neřešil jsem to. Pak jsem začal brát u Agipu Supertech 95 do kterého přidávám VIF Super Benzin Aditiv. Auto mi přijde mnohem živější. Cenově jsem samozřejmě úplně někde jinde. O pochybné kvalitě benzínů od Shellu mě pak přesvědčil test benzínů zvěřejněný ve Světě motorů.

Mám najeto zatím jen cca 8 tis. km. Na autě jsem zatím řešil pouze mizející chladící kapalinu. Vlastně jsem jí jen dolil, v rámci první servisní prohlídky s tím něco dělali. Přiznám se, že mě ani nezajímalo co, ale kapalina už nemizí. Průběžně to sleduji. V poslední době se začal projevovat druhý problém. Při zapnutí světel na auto, v okamžiku kdy svítí denní světla, začalo nepříjemně nepatrně pískat osvětlení přístrojové desky. Budu ale řešit až v rámci servisní prohlídky, tedy za předpokladu, že se to nezhorší.

Mohl bych mít prosbu? Mohl by sem někdo dát fotografii, kde přesně na zadních dveřích dochází k otěru laku. Zatím jsem nic nezpozoroval, ale abych věděl na co přesně si mám dávat pozor. Předem moc děkuji.. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odešel zadní tlumič
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 9:31:12 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
tomkob1980 píše:
Mohl by sem někdo dát fotografii, kde přesně na zadních dveřích dochází k otěru laku.


Tady...

Obrázek

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odešel zadní tlumič
PříspěvekNapsal: úte 19. srp 2014 14:32:19 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Tak tlumic vymeni v zaruce. Jen me docela mrzi, ze se nesmi chodit do dilny jako zakaznik - chtel jsem se podivat pred nima jak na tom ten podvozek je.

Zadni dvere - vnitrni hranu karoserie prelakuji a vymeni tesneni za mekkci - taky v zaruce.

Tak premyslim, jestli nejit do prodlouzene zaruky. Tlumice pry vymeni i v 50tkm, protoze zivotnost pry maji 60tkm :roll:

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odešel zadní tlumič
PříspěvekNapsal: sob 23. srp 2014 8:29:22 
Offline

Registrován: stř 13. srp 2014 20:43:32
Příspěvky: 3
to sector:

Moc děkuji za přiloženou fotografii. Takové odření tam zatím určitě nemám. Bohužel jsem podle fotografie přesně nepoznal místo, které bych měl hlídat. Bylo by moc troufalé požádat ještě o jednu, z níž by to bylo lépe poznat? Předem moc děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz