Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Realna vs. uvadzana rychlost
Právě je pát 29. bře 2024 9:58:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: úte 02. dub 2013 0:20:17 
Offline

Registrován: pon 01. dub 2013 23:37:50
Příspěvky: 5
zdravim, vo stvrtok som si prevzal tohto frantika, v slusivej bielej Banquis farbe (puovodne som isiel objednat bielu perlet, no mali vystavenu aj Banquis a moc sa mi pacila v kombinacii s viacerymi chromovymi prvkami...navyse bez priplatku), motor 1,6 VTi, vybava Best Collection, ma to vsetko, co potrebujem. bol to celkom risk, po tom vsetkom, co sa o autach krajiny galskeho kohuta traduje. zvlast ked som dlhsie jazdil starsiu Octaviu s dvojlitrovym benzinom, Astru a ako druhe auto v rodine mame uz 5 rokov Fusion 1,6, takze som skuor zvyknuty na tvrdsiu a presnejsiu jazdu. no kazdopadne ma design C4 chytil za srdce, takisto pomerne velky batozinak (vzhladom k triede auta) a dobra vybava za rozumnu cenu (navyse odo mna dealer velmi vyhodne odkupil stare Punto, ktore mi uz fakt neskutocne liezlo na nervy). po par dnoch jazdy som zatial vcelku spokojny (snad z toho pohupovania nedostanem morsku nemoc :o)), az na jednu dost ZASADNU vec, ktora mi neda: rychlomer ukazuje 55 km/h, zatialco realna rychlost je len 50 km/h (overil som si to rovnomernou jazdou pred 6-7 statickymi meracmi rychlosti v okolitych obciach, schvalne som skusil vsetky, o ktorych viem. ukazuju uplne identickych 50, zatialco idem 55. to je 10% odchylka, co mi pride neskutocne nepresne. takze dotaz - mate viaceri tento problem? pripadne da sa to nejak spravit/prestavit v servise? obavam sa, ze ma technik odbije tradicnym "10% je v norme". no nejde len o tu rychlost, na to by sa nejak dalo zvyknut...no z logiky veci mi vyplyva aj dalsia, ovela hrozivejsia zalezitost - ak rychlomer ukazuje o 10% viac, znamena to, ze si riadiaca jednotka "mysli", ze auto ide rychlejsie, teda ze prejde na dane mnozstvo paliva viac, ako prejde v skutocnosti...ergo ukazuje na palubnom pocitaci mensiu vypocitanu spotrebu, ako je v skutocnosti. teda nebude to tych povedzme 6,5 litra, ale realne vyse 7 litrov. cize mi to pride, ze sa automobilka snazi podvadzat vodica o 10% mensou vykazovanou spotrebou. no nie som si isty, ci takto presne to v aute funguje (ci je to vsetko len o pocitai povedzme otacok napravy). dik za akukolvek reakciu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: úte 02. dub 2013 7:41:29 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Podle mne je to normální v dnešní době viz článek zde http://auto.idnes.cz/tachometr-ukazuje-130-ale-auto-jede-116-nebo-135-km-h-fq1-/automoto.aspx?c=A060814_163115_automoto_fdv

Jinak já mám u svého C4 Picasso rozdíl asi 4km při 50ce.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: úte 02. dub 2013 11:39:23 
Offline

Registrován: stř 06. úno 2013 13:04:05
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha-Východ
Ahoj,

ja jeste na c4 cekam,ale v me Fabii je to uplne stejne, taky to ukazuje cca 8-10% vice nez skutecne jedu. Nevim,jestli to muze mit vliv na spotrebu, protoze tu preci neovlivnuje pouze rychlost,ale spousty dalsich elementu. Ja jsem si na ten rozdil zvykl a nemam s nim problem.

Frantisek

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 2013 1,6 VTi

Uz neni :-(
Skoda Fabia Combi 2006 1,2 HTTP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: úte 02. dub 2013 18:11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
nejpresnejsi mereni je podle GPS radary u silnic nejsou moc objektivni

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: úte 02. dub 2013 19:02:00 
Offline

Registrován: pon 01. dub 2013 23:37:50
Příspěvky: 5
ferenc, aby si rozumel tej mojej zmienke o spotrebe - jasne, ze riadiaca elektronika presne vie, kolko si realne spotreboval pri urcitej jazde benzinu (ma tam cidlo, alebo co, ktorym presne zmeria ubytok paliva v nadrzi); ovsem ak si (v zmysle mnou vyssie uvedeneho) elektronika "mysli", ze auto islo o 10% rychlejsie, tak si logicky mysli aj to, ze si presiel o 10% dlhsiu vzdialenost (predpokladam, ze vsetky prepocty vychadzaju z jedneho zakladneho merania, a tym je pocet otacok napravy, pricom jednej otacke je priradena konkretna prejdena vzdialenost/cca obvod kolesa zapisaneho v technicaku - zrejme je teda "standardom" fixovat vo vozidle o nieco vaecsi fiktivny obvod ako je ten realny). tachometer je teda zrejme rovnako nepresny ako rychlomer. no a ak tie dve veliciny (ubytok paliva a prejdenu vzdialenost) da do pomeru, samozrejme ti na displeji palubneho pocitaca zobrazi aj o 10% mensiu spotrebu. ak sa mylim, oprav ma.
pochopim este nepresnost 3-5%, ale tych 10% mi pride vazne privela. to mi doteraz urcite nerobilo ani pri jednom aute. neviem este presne, ako je to pri 90-ke, resp. 130-ke (nechcem teraz v obciach lamat rychlostne rekordy), no overim si aj to. ak to bude takisto rozdiel 5 km/h, tak je to pohoda...len aby to nebolo 10 km/h. isiel som inak uz aj s navigaciou a tam sa to cca potvrdzuje, i ked navigacia trpi istou mierou zotrvacnosti, odozva je s opozdenim, tam sa to meria dost obtiazne. kazdopadne idem zajtra do servisu a hodim rec s technikom.
auto inak celkom ok, pri parkovani v podzemnej garazi (mame dost malo miesta, vyzaduje si to vzdy iste korekcie - zacuvat aj na dva-trikrat) takmer vzdy citim spaleny zapach zo spojky (ako som sa tu uz v niektorom threade docital). dufam, ze nejde o vaznejsi technicky problem.

_________________
C4 1,6 VTi Best Collection Banquis 2013


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: stř 03. dub 2013 9:21:10 
Offline

Registrován: stř 06. úno 2013 13:04:05
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha-Východ
@IcePick: Ja jsem pocitaci v aute nikdy moc o spotrebe neveril, beru to jen tak orientacne. Vice verim vypoctum s natankovanymi litry a pocty ujetych kilometru. Ted navic pro porovnani zkousim i ty weby, ktere ti pocitaji spotrebu.

@Havlicek.Lukas: Jelikoz taky pouzivam navigaci a musim rici, ze navigace ukazuje podobne hodnoty rychlosti jako radary u silnic. To znamena rozdil oproti tachometru v aute cca o 8-10% mene.

Nejdulezitejsi je,aby radary pri silnicni kontrole ukazovaly spravnou hodnotu dle pravidel silnicniho provozu. ;-)

Frantisek

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 2013 1,6 VTi

Uz neni :-(
Skoda Fabia Combi 2006 1,2 HTTP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2013 21:34:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:40:14
Příspěvky: 101
Zajímavé téma. Hodně přesná byla C4I. Vybaví se mi franzouzská dálnice, kdy jsem měl na tachometru 130 a byl rychlejší jak všichni ostatní. Francouzská proto, že že tam všichni disciplovaně dodržovali limity. Ale i v testech na webových stránkách, bylo konstatováno, že C4 (dnes I.generace) má velmi přesný tachometr. Tenkrát jsem to přičítal digitálnímu tachometru. Dnes, ze zkušeností s druhou generací vím, že to tím nebude. :D Ano, C4 II má "standartní" odchylku. 50 je ve skutečnosti - (dle GPS 46), nebo 50 ve skutečnosti je 54 na tachometru. Nevadí mi to. PP počítá přesně - dle metody plná-plná. V obci vím, že na tacho můžu mít 54 a jsem v pohodě. Na dálnici tempomat 140, také žádný problém. ;)

_________________
C4 N 1,6 HDi 82KW Tendance + komfort
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: sob 06. dub 2013 12:06:20 
Offline

Registrován: pon 01. dub 2013 23:37:50
Příspěvky: 5
ano, muoze byt, ze pri skutocnej rychlosti 50 km/h mi ukazovalo 54 na rychlomeri (preskakovala 54/55, to sa uplne presne tazko zmeria) a ako hovorim, na to sa zvyknut da, aspon nehrozi, ze ma nameraju chlpati. mate niekto skusenosti aj s meranim prejdenej vzdialenosti? ak ju meria tiez s odchylkou 8-10%, tak to je potom velmi zle. technik v servise tvrdi, ze sa to manualnym zasahom skorigovat (doladit) v aute neda :/ je to vec nastavenia vyrobcom

_________________
C4 1,6 VTi Best Collection Banquis 2013


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: sob 06. dub 2013 13:48:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:40:14
Příspěvky: 101
PP a měření vzdálenosti je přesné. Odchylka tachometru se provádí v softu záměrně na požadavek legislativz EU.

_________________
C4 N 1,6 HDi 82KW Tendance + komfort
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: sob 13. dub 2013 0:03:06 
Offline

Registrován: sob 16. bře 2013 19:59:31
Příspěvky: 5
Takze moja skusenost:
tachometer:50 skutočnost:47
120 117
150 147
Takze mne pri akejkolvek rychlosti ukazuje o 3 km menej. Skutocnu rychlost meriam podla navigacky.
Spotrebu mi meria na deci presne. Vynulujem si palubak. Natankujem plnu a jazdim az do rezervy. Potom dam zas plnu a podla toho kolko som natankoval apresiel kilometrov vypocitam spotrebu. Pozrem na palubak a sedi to presne. Tolko moja skusenost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: sob 13. dub 2013 19:04:39 
Offline

Registrován: pon 01. dub 2013 23:37:50
Příspěvky: 5
dik, super, tak toto je ten lepsi pripad!

_________________
C4 1,6 VTi Best Collection Banquis 2013


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: čtv 25. dub 2013 21:50:06 
Offline

Registrován: čtv 16. úno 2012 22:50:47
Příspěvky: 9
Mohu potvrdi:Tachometr ukazuje 54km a většina blikadel v obcích ukazuje 50km/hod.Spotřebu to měří snad na setiny litru přesně.Nádrž plná-plná/kilometry to stáíle potvrzuje.GPS nemám,ale pokud si delší štreky zkontroluji třeba v mapách.cz tak počet ujetých km se liší jednociferným číslem.Ze začátku jsem tomu nevěřil(moje bývalá X2 2,1TD šidila snad o +10% ),ale je to tak.

C4 1,6HDi 82kW Exclusive,1/2012, 16 000km, 4,6/100.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: pát 26. dub 2013 12:33:46 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2011 16:45:32
Příspěvky: 9
Zdravim,

mě c4 ukazuje o 5km/h více než je skutečná rychlost tedy ukazuje 135 a já jedu dle gps 130, nicméně mé předchozí vozítko ukazovalo stejně(s 5km odchylkou). Takže jsem měl za to, že je to záměrná chyba výrobce pro zvýšení bezpečnosti provozu :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: pát 26. dub 2013 15:38:51 
Offline

Registrován: stř 30. lis 2011 14:30:18
Příspěvky: 341
Bydliště: střílky - Otrokovice
Vetsina radaru u silnice mi ukazuje o 3km míň nez jedu(jedu 55 a ukazuje 52) zrejme kvůli toleranci pri měření..jen tady v luha ukazuje radar o 5 vic nez jedu jen proto ze je u benga stanice..jedu 48 a ukazuje 53 :lol:

_________________
citroen c4 vts 2.0 16v 130kw vts vybava exclusive
Další citroen c5 III 3.0 hdi tourer cerna perla nerra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Realna vs. uvadzana rychlost
PříspěvekNapsal: úte 07. kvě 2013 16:23:49 
Offline

Registrován: stř 06. úno 2013 13:04:05
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha-Východ
Konečně jsem převzal svého Granda a snažil jsem se během těch pár dní vypozorovat rozdíly ukazatele rychlosti a radaru. Přijde mi to podobné jako u mé bývalé Fabie, 5-10% více ukazuje auto.

František

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 2013 1,6 VTi

Uz neni :-(
Skoda Fabia Combi 2006 1,2 HTTP


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz