Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Ofuk klimatizace
Právě je čtv 28. bře 2024 13:46:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě 2012 10:08:18 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2012 21:04:46
Příspěvky: 12
Dobrý den
Mám takový problémek. KOupil jsem si v prosinci C4 furio 1.6hdi. a cca před měsícem vyvstal malinky problem a ,,válčím se servisem ´´ je tam manuální klima,a pokud si nastavím ofuk na nohy. ze středového panelu se ozývá takové jemné pištění, jak by někde profukoval vzduch přes těsnění, A nebo se to taky vyskytne pokud dám ofuk na střed a zavřu jeden nebo 2 klapky ventilace.( sdělení technika.... jezděte s otevřenýma výdechama) Nestalo se to taky někomu ? opřípadě jak jste to řešili? protože prvotní sdělení tehnika bylo že to je konstrukční anic s tím dělat nebude ..... tak nvm...... díky za rady kuba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě 2012 16:34:22 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Mám druhé auto Xsara a tam mi to dělá přesně to samé. Dělá to vždy klapka, která uzavírá přívod vzduchu. Ta klapka není zcela těsná a někde to přez ní malinko utíká a hvízdá. Sdělení technika, že máš jezdit s otevřenými výdechy sice problém vyřeší, ale hlavně pro Citroen. Ne pro tebe :(

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě 2012 8:38:35 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2012 21:04:46
Příspěvky: 12
díky za info aspoň vidím že nejsem sám :)
ještě jeden dotaz, jak teda postupovat, jsem ,, zelenáč´´ je to moje první auto. a na argumenty technika nemám žádne kontry. poprvé mi to vrátil do 2hodin s tím že je to dáno předimenzováním ventilace a že to řešil jen s někým po tel.
takže jsem s tím týden pojezdil a znovu jsem to postavil do servisu. a ted mi sdělil. že asi vytáhne i přístrojuvku ale reklamaci neuzna( budo to platit) a pískat to bude pořád,,,,,,, jsem docela bezradný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě 2012 16:55:47 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
No, to je trochu oříšek. Myslím, že oni jsou u nás školení a tlačení k tomu, aby jsi se s tím smířil. Bohužel Citroen má jiný přístup k zákazníkům tady v CZ a jiný třeba v něměcku.

A nějaký kontra na technika: pokud máš někde možnost, porovnej s jiným podobným autem. Nemám konkrétní zkušenost s poslední verzí C4, ale stejně si myslím, že všechny pískat bude jen pár "vadných" kusů :( Opravdu to chce někde porovnat a pak tam jít s tímto argumentem - pokud to dělá jen ta tvoje. Promiň, to se fakt těžko radí, proto to píšu jen jako názor. Já mám to štěstí, že auto, u kterého mi to píská je mimo záruku a tak jsem se s tím už dávno smířil a neřeším to - vždy pootevřu ten průduch. U nového auta v záruce by mne to ale hodně naštvalo.

Ten přístup, že ti vyndají palubovku na tvé náklady, ten je docela k pláči.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě 2012 17:14:43 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 17:20:30
Příspěvky: 50
Bydliště: hradec králové
ahojda
předpokládám že citrouše máš koupenýho novýho u nás
v případě že servisnímu technikovi závadu předvedeš a on není schopný ji opravit i třeba na dalším objednaném servisu "nemůže veďet všechno" a více méně tě pošle
k šípku :twisted: tak existuje jediná rada , jiný servis .
proto nemám auto z místa bydliště ale raději kde tomu alespoň trochu rozumí
zkusil bych telefonicky obvolat citroeny v okolí zda s tím nemají zkušenost a uvidíš.
přeji ti silné nervy a štěstí .
čau miloš

_________________
XM 3,0 i 12v 1991 super kára čest její památce
XM 2,5 td 1995 zklamání neuvěřitelná kasička
C4 picasso 1,8i 2008 no ujde no prostě to nemá koule
NEMO 1,4 i 2009 boží můj mazel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě 2012 15:46:16 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2012 21:04:46
Příspěvky: 12
díky

auto jsem koupil u nás v čr. napadla mě ještě jedna možnost..... ale nevim jestli to nááhodou není blbost.... jelikož se to vyskytlo do 6 měsíců od koupi ( to byla první reklamace) je to podle zákona vada výrobcce( nechal bych si přími od servisu napsat že je to způsobeno konstrukcí vozidlaa nejde to odstranit)...... a podle paragrafů a vyhlášek,,,,, zkrátka buď je nárok na výměnu vozidla, odstoupení od smlouvy a nebo přiměřenou slevu :-) ale tato cesta je asi trnitá a přes právnika.
takže mi asi nezbyde než si nepouštět ofuk na nohy a přivírat klapky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2012 10:18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. říj 2010 17:35:55
Příspěvky: 105
Bydliště: Košice
Mne robilo to isté, mám síce jeden z posledných c4 prvej generácie, no vrámci záruky mi vymenili modul naklápania klapky a od vtedy je to OK. Jednalo sa o klapku v strednej časti palubnej dosky. Vraj celkom bežný problém.

BTW: tá reklamácia auta ako celku, na to sa rovno vyse*. V roku 2006 sme kúpili hyundai accent a hrdzavieť začal do 3 mesiacov od kúpy. 2 roky sa to ťahalo cez právnikov, hyundai medzi tým zmenil špecifikáciu zaradenia vozidla na vozidlo prevádzkované v KYSLOM PROSTREDÍ, a teda v zťažených podmienkach, kde sa vady v rámci záruky posudzujú iným meradlom.... . Napokon sme sa dohodli mimosúdne na prestreku poškodených dielov karosérie, a aj to vzal na svoje plecia predajca a nie importér, nakoľko od toho predajcu sme mali pred tým 2 autá a "po" tomto incidente sme u neho kúpili aj c4. Všeobecne pokiaľ to nieje problém ktorý znemožní presun z bodu A do bodu B nemáš šancu uspieť.

_________________
EX- c4 seduction 10/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ofuk klimatizace
PříspěvekNapsal: sob 02. čer 2012 12:07:06 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2012 21:04:46
Příspěvky: 12
to byla jen ,,blba,, uvaha se toho auta nechcu zbavit :-) jen nevim jak mam servis dotlačit k nějake činnosti a nápravě,
protože prvnich 5 měsícu : 10tkm naprosta spokojenéost ( az na to pištění) a k O2 bych se už asi nevrátil :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz