Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Olej do Citroën C4 1,4 VTi (70 kW)
Právě je pát 29. bře 2024 14:39:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Olej do Citroën C4 1,4 VTi (70 kW)
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub 2020 15:38:34 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2020 15:34:19
Příspěvky: 1
Ahoj všem, nevím jestli jsem trefil správné vlákno, ale zkusím to :) Jakej olej doporučujete do Citroën C4 1,4 VTi (70 kW)?
Trochu jsem pročítal forum, ale nenašel jsem rozumnej výsledek, protože každej píše něco jiného a fakt z toho nejsem moudrej.
Moc děkuji za pomoc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olej do Citroën C4 1,4 VTi (70 kW)
PříspěvekNapsal: pon 06. dub 2020 13:20:25 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2016 1:03:29
Příspěvky: 7
Nevím jestli má 1,4 stejný problém jako 1,6; takže to kdyžtak přeskoč a nečti. Já řešil olej na 1,6 vti. Jak píšeš, je toho už dost napsáno v různých vláknech. Vůbec olejům nerozumím a nechce se mi to studovat-abych nedal na názor někoho koho neznám a neměl pak motor v řiti. Tak jsem zvolil cestu stejného označení jako tam má jít origo 5w-30. Myslím že 1,6 tam má být Total quratz ineo ecs 5w30 a přešel jsem na Liqui moly top tec 4300 5w30. Což plní předepsané normy, ale údajně (dle zkušenosti kamaráda) je to alespoň kvalitní olej a ne ta origo močka. Díky tomu, že sem se o tom nechtěl nic učit, tak jsem nepřecházel ani na jinou viskozitu atd... Co jsem se ptal v obchodech a servisech, tak co k nim jezdí lidi s tímhle autem, tak prý dávají origo a nemají s tím žádný problém.

Osobně mi přijde, že s tím jiným olejem je motor tišší, kultivovanější a líp jede, ale hodně na chování auta dělá taky kvalitní benzín. Takže těžko říct... Olej měním každý rok (moc toho nenajedu) a co z motoru teče vypadá líp, než ten origo. Co se týká spotřeby oleje, tak se asi moc nezměnila oproti originálu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz