Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Zapínání mlhovek
Právě je čtv 28. bře 2024 23:03:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2016 1:25:07 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2016 1:03:29
Příspěvky: 7
Dobrý den,
mám nově c4 rv 2012. Zjistil jsem, že páčkou pod volantem se dají ovládat mlhovky, ale bohužel jen tak, že zapnu nejdříve přední a pak až zadní (postupným otočením páčky kolem osy nahoru), opačným pohybem se postupně vypnou.

Nemáte někdo zkušenosti jestli není možné (koupit jinou páčku třeba) to udělat aby se daly pustit například jen zadní mlhovky, nebo jen přední?

Například renault má podobnou páčku, ale pohybem nahoru kolem osy se zapnou přední a opakovaně se zas vypnou. Pohybem dolu se zapnou jen zadní...

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2016 6:53:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
A je nějaký důvod,proč zapínat pouze přední nebo zadní mlhovky? :shock: Pokud je snížená viditelnost(mlha,hustý déšť,sněžení),tak je snad fajn,když jsi vidět zepředu i zezadu nebo se pletu? :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2016 9:24:34 
Offline

Registrován: čtv 11. říj 2012 19:56:38
Příspěvky: 117
Bydliště: Zlín
Je to prostě tak jak píšeš. Pokud tě trápí takový detail a jinak jsi spokojen, nezbývá než pogratulovat k dobrému výběru :-)

_________________
C4 II 1.6 HDi 82kW Exclusive 2012 - prodáno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2016 9:37:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
V opačném případě pak auto prodat a koupit si vagínu. :lol:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2016 11:20:48 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
Panove panove na vtipky by Vas bylo :) ... kupodivu mne tohle to stve na Cactusu taky. Nechapu proc musim zapnout predni a potom zadni hmlovky. Predni nic nepomuzou a jenom otravujou pri zapinani zadnich.
Tohle mi rozhodne prijde na <> rozumnejsi. A bohuzel jsem nenasel nikde zadnou volbu jak to zmenit :(

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2016 12:48:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Přední nepomůžou? :o Inu zjevně jsi toho moc nenajezdil v mlze nebo jsi nejel palbu po dálnici. :lol: Přece nejde jen o to,zda ty mlhovky pomůžou tobě,ale abys byl včas vidět a ubezpečuji tě,že není nic horšího,než když se před nebo za tebou zjeví auto,které zaregistruješ na poslední chvíli,bo páneškovi přijde zbytečné rozsvítit mlhovky. :twisted: Ona totiž běžná potkávací světla v té tříšti opravdu nejsou moc vidět a když nasadíš k předjetí a najednou se za tebou zjeví mamlas bez mlhovek,tak máte o "zábavu" postaráno oba.A když jezdíš v noci jako já a jsou přední mlhovky dobře seřízené,tak oceníš,že vidíš krásně do stran,takže tě pak tolik nepřekvapí nějaké zviřátko,bo ho vidíš daleko dřív než při potkávacích světlech. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2016 19:02:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
Logika světel je snad jasná
Nejdřív musím vidět já a pak mě musí být vidět
Pokud ti vadí zapínání předních mlhovek tak je nechte deaktivovat a při prvním otočení páčky se zapne zadni

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2016 13:31:33 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
Miroslav Lengyel píše:
Přední nepomůžou? :o Inu zjevně jsi toho moc nenajezdil v mlze nebo jsi nejel palbu po dálnici. :lol: Přece nejde jen o to,zda ty mlhovky pomůžou tobě,ale abys byl včas vidět a ubezpečuji tě,že není nic horšího,než když se před nebo za tebou zjeví auto,které zaregistruješ na poslední chvíli,bo páneškovi přijde zbytečné rozsvítit mlhovky. :twisted: Ona totiž běžná potkávací světla v té tříšti opravdu nejsou moc vidět a když nasadíš k předjetí a najednou se za tebou zjeví mamlas bez mlhovek,tak máte o "zábavu" postaráno oba.A když jezdíš v noci jako já a jsou přední mlhovky dobře seřízené,tak oceníš,že vidíš krásně do stran,takže tě pak tolik nepřekvapí nějaké zviřátko,bo ho vidíš daleko dřív než při potkávacích světlech. ;)


No ja osobne mam najezdeno dost i v mlze a ta pomoc prednich je podle mne na prd. Souhlasim, ze mne bude lepe videt, ale jeste jsem se nesetkal s blaznem, co predbiha, kdyz nic nevidi a ani ja to nedelam (a predni mhlovky tomu fakt nepomuzou abych videl tak dobre, ze bych si troufnul predbihat). A v pripade, ze uznam ja za vhodne je pouzit tak si je zapnu a ne ze mne k tomu bude nutit ovladani auta. Z 90% potrebuji jenom zadni, protoze jsem v "Praze" a chci aby do mne nikdo nenarazil ze zadu. A k tomu potrebuji rychle zapnout a vypnout jenom zadni a ne zbytecne osvetlovat toho predemnou. Nejcastesi kdyz jsem napriklad posledni v kolone tak zapnu jenom zadni a kdyz mne dobehne auto tak je rychle vypnu abych ho neosvetloval. Chapu, ze mimo mesto je pouzivani mlhovek jine, ale podle mne tak jak je ovladani udelane memu rezimu nevyhovuje.

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2016 13:47:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Já psal o předjíždění na dálnici a ne na okresce.A nevidím důvod,abych se za někým táhl v mlze nebo dešti jako smrad,když to můžu vesele valit.
A i v té Praze jsem už viděl spoustu nehod,kde byly příčinou nehody nerozsvícené mlhovky a řidič to přijíždějící auto neviděl.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2016 17:25:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
V Praze mlha není
A když už předníma mlhama nikoho neoslnujes takže vesee jezdit na předních a pak zapnes zadní

Je to tak u 80% aut všech značek
To jen staré škodovky měly mlhovky každou zvlášť na a vypinac

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2016 19:18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Jako jestli je pro někoho problém 2 x cvrnknout do ovladače a zapnout si mlhovky,tak pak už nevím. :? Ale začínám chápat nařízení,že nová auta musí mít hlídání tlaku v pneumatikách,bo dnešní člověk je tak upracovaný,že 1 x do měsíce zkontrolovat tlak v pneumatikách je zřejmě obří problém,takže asi tak 70 % lidí jezdí na podhuštěných,případně vůbec netuší,jak pneumatiky správně hustit. :twisted:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: stř 21. pro 2016 11:03:31 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
Miroslav Lengyel píše:
Jako jestli je pro někoho problém 2 x cvrnknout do ovladače a zapnout si mlhovky,tak pak už nevím. :? Ale začínám chápat nařízení,že nová auta musí mít hlídání tlaku v pneumatikách,bo dnešní člověk je tak upracovaný,že 1 x do měsíce zkontrolovat tlak v pneumatikách je zřejmě obří problém,takže asi tak 70 % lidí jezdí na podhuštěných,případně vůbec netuší,jak pneumatiky správně hustit. :twisted:


Je i neni. Kdyz to mas udelat 5x za 500 metru a zbytecne je to otravne. Nerozumim tomu proc je pro tebe takovej problem pochopit, ze ne kazdej funguje ve stejnym rezimu jako ty. Btw u toho tlaku bych si spis tipnul na defekt, protoze dnesni auta jsou tak preposilovany, ze spousta svatecnej ridicu si nevsimne kdyz ho dostane.

Havlicek.Lukas píše:
V Praze mlha není
A když už předníma mlhama nikoho neoslnujes takže vesee jezdit na předních a pak zapnes zadní

Je to tak u 80% aut všech značek
To jen staré škodovky měly mlhovky každou zvlášť na a vypinac


Kupodivu i v praze je obcas mlha a zrovna na usecich kolem poli. Jses si jistej, ze predni hmlovnky neoslnujou kdyz auto predemnou je metr? Proc to potom resi vsude mozne? Pripadne u nekterych aut dokonce zhorsujou situaci (hlavne kdyz snezi).

A neni to tak u 80% vsech aut. Kupodivu predni mlhovky nejsou povinne a tudiz spousty aut je nema. A napriklad Renault to ma samostatne. A uprimne zrovna tento problem resi celkom dost ridicu. Schvalne si skuste najit kolik ridicu a jake problemi resi s prednima hmlovkama.

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: stř 21. pro 2016 11:23:24 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
Jen do doplneni:

Napriklad par citaci z ibesip.cz:

Takže - zadní světla do mlhy musí být povinně použita v případě, že je mlha, sněží nebo padá hustý déšť. Za těchto podmínek lze používat, ovšem nepovinně, i přední světla do mlhy. A i tady může dojít k situaci, že řidič světla sice zapne ve správnou chvíli, ale když vyjede z mlhy nebo přestane pršet nebo sněžit, světla nechá svítit dál. Pro protijedoucí řidiče to pak bývá velmi nepříjemné.

Takze kdyz jsou nepovinna proc mne auto nuti je povinne pouzivat a evidentne ani system necham zapnute predni a zapinav/vypinam zadni neni ok kdyz nechci byt za hovado a zbytecne oslnovat protijedouci ridice.


A toto mi prislo zaujimave a vubec jsem to netusil:

A ještě jedno upozornění, pokud jedete s rozsvícenými mlhovkami, předpokládá se, že je viditelnost velmi špatná, a tomuto stavu musíte také přizpůsobit rychlost jízdy. Například v Německu při rozsvícených mlhových světlech předpokládají, že viditelnost klesla pod 50 metrů, a tak nesmíte jet rychleji než 50 km/h, a to ani na dálnici.

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: stř 21. pro 2016 12:55:04 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2016 1:03:29
Příspěvky: 7
nejde o to jestli je někdo líný otočit páčkou. Ale přesně jak už tu zaznělo jde o to, já jen zadní používám častěji než přední. Přední nemají při lehké mlze velký smysl, jelikož většinou stačí normální světla a zadní bych raději zapnul jelikož zadní světla dle mého jsou hůře vidět i v lehké mlze než přední.

Při husté mlze je to jasný že oboje, ale s tou se setkávám tak v polovině případů. Ve zbytku akorát zbytečně člověk svítí na protijedoucí.

Co se týká poznámky o vidění zvěře v noci, tak si možná zkuste pořídit pořádná normální světla a uvidíte lépe. Dobře seřízené mlhovky nesvítí moc do dálky, respektive nepřesvítí normální světla. Myslím, že pokud vám mlhovky v noci pomůžou vidět zvíře tak si ho už vezete na kapotě... Ale nejste jedinný kdo jezdí v noci s mlhovkama, kolik aut člověk potká a je nasr***j, že ho někdo oslňuje mlhovka i není nutné je mít zaplé.

Děkuju Bohdanovi za jedinou reakci, která se týkala mého dotazu. Bohužel tedy asi řešení není, což je škoda, ale člověk si zvykne.
Zbytek si tu vylévá nějaké své problémy, děkuju, ale příště si na to založte svoje vlákno a nezahlcujte jiné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: stř 21. pro 2016 13:24:32 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Souhlasim s tim, taky bych to bral obracene. A doslova mne stvou lidi, co si zapnou mlhovky, kdyz prsi, protoze zvlaste ty predni potom oslnuji ridice v protismeru, jak se svetlo lame o kaluze a sviti ostatnim primo do ksichtu, pritom tomu, kdo je zapnute ma vubec nepomahaji, stejne se jejich svetlo rozlame a rozleti vsude mozne.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz