Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Zapínání mlhovek
Právě je čtv 28. bře 2024 14:17:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zapínání mlhovek
PříspěvekNapsal: stř 21. pro 2016 17:23:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
bohdan: Já se spíše divím tomu,že řešíš takovou prkotinu,jako je zapnutí mlhových světel,ale pokud napíšeš,že na 500 metrech 5x zapneš a vypneš mlhovky,tak to už pak není o čem. :D Že by mě někdo oslňoval předními mlhovkami,když stojí metr za mnou jsem si tedy fakt nevšiml,to mě spíše oslňují zadní mlhovky přede mnou stojícího auta nebo mamlas,který je líný zatáhnout ruční brzdu a povolit brzdový pedál. :twisted: Takže jistě,je to o ohleduplnosti,která dnes mnohým chybí nebo o neschopnosti dobře řídit auto.A to si teď prosím nevztahuj na sebe,ale stačí se koukat kolem sebe.
Martins: Polož si otázku,zda bude větší průser pro tebe i auto,když tě přehlédne protijedoucí nebo dojíždějící vozidlo. ;) Mlhovky jsou prvek pasívní bezpečnosti a jejich jediným úkolem je,aby tě ostatní řidiči případně chodci včas viděli.A právě proto,že se najde dost blbců,kteří jsou schopni předjíždět i za mlhy na obousměrné komunikaci,je zkrátka dobré ty přední mlhovky zapnout.Co se týče té zvěře,já jsem snad jasně napsal,že vidíš krásně do stran.To znamená,že vidíš srnku,prase nebo lišku,jak letí z boku k silnici a máš tak víc času reagovat.Není problém zastavit auto,pokud je vzdálenost větší,ale právě na tu krátkou,kdy ti vletí těsně před auto.A ubezpečuji tě,že se mi oboje několikrát osvědčilo.A teď si představ,že já nejezdím s trvale zapnutými mlhovkami,ale když vidím,že se blíží auto,tak je prostě vypnu, pak zase zapnu a nečiní mi to žádné obtíže.
HonzaC: Jasně Honzo,taková jelita mě s*e*r*o*u taky,ale s tím nic bohužel nenaděláš. :? Hele,já nalítám měsíčně tak 10-15.000 km a je to běs,buď jim na autě svítí všechno nebo pro změnu ani to minimum,co by svítit mělo. :twisted:
A podotýkám,že přední mlhovky jsou ten nejmenší problém,daleko větší je buď špatné nebo žádné používání směrovek a další libůstky.
A co se týče používání mlhovek v Německu,tak o tom jsem slyšel,ovšem praxe je poněkud jiná.Úplně běžně se po dálnicích jezdí s mlhovkami a nesetkal jsem se tím,že by za byl někdo postižen.
Takže pokud je ovládání mlhovek natolik zásadní,tak holt musíte chlapi lépe auto vybírat,případně si pořídit auto bez předních mlhovek. :D
Jinak všem přeji krásné a ničím nerušené Vánoce,bohatou nadílku a do Nového roku hodně štěstí,zdraví a pohody na cestách.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz