Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Berlingo 2.0 HDi Spacelight (2001) "BerlingoClemens"
Právě je čtv 28. bře 2024 21:12:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 03. pro 2011 0:42:49 
Offline

Registrován: stř 06. črc 2011 17:21:10
Příspěvky: 11
BerlingoClemens píše:
Dakujem, snazim sa ho udrziavat ako sa len da ;)
Tak to sa tesim ze sa do toho chces pustit, odkial si?


No mám v pláne hlavne fólie, zadné číre svetlá.. a možno niektoré plasty do farby ...momentálne to vyzerá asi takto,.. disky by to chcelo aspoň 16ky ;) inak som z BA

Obrázek

_________________
Peugeot Partner Combispace 1.6 16V, rok 2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10. pro 2011 2:18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Tvoje autíčko mi príde veľmi udržiavané ;) určite sa oplatí doň investovať.
16ky si myslím na bežnú prevádzku budú super(najlepšie možno origo Peugeot) + keby si dal možno tie originálne strešné lišty ako na obrázku nižšie + fólie + niektoré plasty do farby, hmm 8-) taký je môj názor..

Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10. pro 2011 2:46:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Tak, je čas popísať všetky zmeny ktorými auto tohto roku 2011 prešlo:

Kapitola I.

1, Len čo sa oteplilo, prvá vec ktorá prišla na rad, bola výmena kľučky bočných posuvných dvier za vodičom, nebola zlomená fungovala bez chyby, ale nebola vo farbe, čo ma štvalo a to dosť :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


2, Bolo potrebné zbrúsiť zo zadných blatníkov, ktoré sme potom natreli najprv zinkovou farbou(treba to zopakovať každý rok), a potom neskôr som to pretrel originál namiešanou farbou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

3, Výfuk, chcel som niečo podobné ako majú 2.5 TDi-čka, čiže dve nerezové koncovky zahnuté smerom nadol, no teraz by som uvítal trocha váčší priemer :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

4, Montáž športových krytiek pedálov z Fabie RS. Povodné gumené nasúvačky sa dali dole, kovové pedále sa museli obrúsiť, na ne sa nanieslo silikónové lepidlo ktoré lepšie zafixovalo pedálčeky. Konečný efekt vynikajúci, finančné náklady minimálne, komfort pri šoférovani je lepší hlavne plynový pedál už nekĺže ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10. pro 2011 4:34:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Kapitola II.

5, Nárazníky, obité, očuchaná preliačené. Na povale som mal nový nárazník, tak sme to odviezli všetko do lakovňe, predný nárazník bol vymenený za nový a zadný bol opravený pretože tam bola preliačina. Namiešala sa farba(robili to na 2-krát, lebo prvýkrát namiešali takú farbu že dovi dopo...) a striekali sa obidve nárazníky + lišta na zadných kufrových dverách, aby to všetko spolu splývalo. Na prvýkrát nielenže farba vobec nepasovala, bola svetlejšia, ale predný nárazník prichytili tak, že na ľavej strane bola medzera medzi blatníkom a nárazníkom 1cm! :evil: ďalej plastový ťahokov pod nárazníkom otočili naopak... keď som auto prišiel prevzať, tak vnútorné blatníky boli nie zchované za nárazníkom, ako to má byť, ale nevsunuli ich tam, a trčali von, tak som si to potom opravil doma keď som striekal podblatníky. Bolo to v Humennom v jednom nemenovanom servise a už tam nikdy viac nepôjdem a nechcem o nich počuť ani slovo :!:

Nakoniec po všetkých opravách to vyzerá dobre :)

Pred:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Počas opravy:
Obrázek Obrázek Obrázek

Po:
Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13. pro 2011 0:53:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Kapitola III.

6, Podblatníky. Hneď na druhý deň čo auto prišlo od lakýrnika, som ho odstrojil od kolies a podblatníkov, všetko som do detailu umyl, prešiel kefou a prebrúsil potrebné miesta. Miesta na aute kde by sa mohla dostať farba som oblepil novinami, takých 30% :D a otec(trochu zručnejší člen) striekol pištoľou podblatníkové plechy, brzdy a plastové blatníky čiernou vrchnou syntetikou. Potom som prešiel časti ktoré vidno zpod blatníkov v modrej metalíze tou farbou čo mi zvýšila z nárazníkov. Šlo čisto o efekt, ak bude treba, spravím to na každú jar. náboje kolies vpredu som natrel striebornou farbou, aby to pasovalo ku podložkám a kolesám. Na koniec som so šablónou namaľoval logo na strmene. Na uchytenie podblatníkov som kúpil úplne nové štuplíky, nech to už bude tip top. A potom už neostalo nič iné len to všetko dať dokopy, a vytešovať sa :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

7. Grill. Oblepený papierovou páskou, a strieknutý tou istou farbou. Čo mi zvýšilo z ťahokovu z nárazníka, som vyrezal presne podľa otvorov, a zafixoval to eskapáskami dovnútra, tak že ich zvnoku vôbec nevidno, a drží to fest :) .. UŽ len nalepiť logo nemeckého úpravcu Clemens do pravého horného rohu, a môže sa montovať.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13. pro 2011 0:59:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
:o Hrdý majiteľ priamo pri práci + brajgel v garáži počas hrdej práce ...

Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13. pro 2011 1:22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Kapitola IV.

8. Strecha. Odmastnili sme ju a spolu s kolegom z práce sme v jedno pekné ráno oblepili polymerickou matnou fóliou od 3M. Pyplačka, hlavne pre kolegu ;) ale je šikovný. Efekt je vynikajúci.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


9. Riadiaca páka mala očúchanú farbu. Taktiež odmastniť, pravda je že prvýkrát sme to podcenili a farba nesedela, ale potom som bol dať namiešať farbu podľa popolníka, a striekol mi to(opäť šikovnejší otec, ja som na nápady). Keď farba zaschla, striekli sme ju ešte zo dvakrát lakom. Vyzerá akoby nebola používaná. Super nápad. A ani sme ju nemali dole, ževraj sa nedá dať, dostal som také echo, klamlivé echo. V skutočnosti drží iba na zúbkoch, ale pravda je že treba dať dole najprv koženú manžetu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14. pro 2011 3:28:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Pre: Andy4
Našiel som foto Berlinga s takými kolami ako chceš, bude to vyzerať približne takto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18. úno 2012 1:01:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Tak len nam snezi a snezi, uz raz aj baterka raz vypovedala svoju sluzbu ked boli mrazy pod -20, ale dobila sa a auticko jazdi dalej ako drak, klop klop :)
akurat asi bude treba vymenit spodnu remenicu, lebo pri volnobehu cosi zvykne neprijemne piskat, robi to uz dlhsie, takze je cas.
Este som sa nestihol pochvalit, ale vpredu sme si pred zimou zabezpecili zimnu clonu, je to dobra vec v mrazoch pod -10, ale nad tuto teplotu, pri prudkych a dlhsich stupaniach sa motor zvykne prehrievat, treba davat pozor, ale v akomkolvek mraze skracuje dobu zohratia motora pri normalnej jazde tak o 1/3, takze spokojnost + nove stierace Bosch klasika, taktiez velka spokojnost:
Obrázek Obrázek

Foto z piatkovej cesty domov, paci sa mi to take zafukane :mrgreen: ale uz chcem jar ...
Obrázek Obrázek

PS: obidve ziarovky Philips night vision sa mi po necelom roku odpalili, prva odisla po 8 mesiacoch, druha po 9.. onedlho ponej, ale boli super, na jar si kupime nejake ine podobne.

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21. úno 2012 1:44:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Ešte predtým než ukončím čo sa v sezóne roku 2011 spravilo na aute, uvediem tieto dve veci:
10, Opravený a obšitý volant + nová manžeta radiacej páky, a opravené bočnice na obidvoch predných sedačkách, všetko bolo robené v http://www.autocalunictvo.sk/
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

11, Striekol som čiernym sprejom podložky, aby ich tak nebolo vidno spod kolies:
Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21. úno 2012 2:30:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Chcem sa s vami podeliť o jednu zaujímavú udalosť, ktorá sa uskutočnila v Septembri 2011, a bol ňou Autosalón vo Frankfurte.
Na túto trasu som sa ja spolu s mojími dvomi bratmi vybrali našim Bernardom. Cestovali sme v piatok skoro ráno trasou cez Krakow, Drážďany do malého kúpeľného mestečka Bad Salzungen. kde sme nechali naše auto, a v sobotu ráno sme vyrazili s bratrancom ktorý žije a pracuje v D, do Frankfurtu na IAA. Večer sme sa vrátili späť do Salzungenu. V nedeľu ešte nejaké potulky po okolí, a v pondelok ráno sme vyrážali cestou späť na Nurmberg, Passau, spravili sme si malú zájižďku v peknom mestečku St. Florian, kde sme dotankovali a náš ďalší smer bola Wiedeň, Bratislava a už len domov cež Žilinu a Poprad.
A teraz k spotrebe: auto bolo plne naložené, obuté 17 a sedelo na riti, traja pasažieri, plný kufor batožiny + dve hliníkové 17 so zimnými gumami, ktoré sme viezli bratrančíkovi, kedže jemu sa na jeden raz nepodarilo vziať obe. Tankoval som pred odchodom doma plnú, myslím že vošlo 60l + letné aditívum. Jazda mesto a mimo mesto 90-100km/h, v noci a skoro nad ránom v Poľsku veľká premávka nebola, a ďiaľnica vačšinou 130, miestami 140. Po príchode do D, sme už po autobahn šli vkuse 150km/h, absolútne bez problémov, auto šlapalo ako keby malo o 20koní viac, bola to paráda. Jedna plná nádrž mi pri takejto jazde vydržala až presne do Drážďan, trošku potulky po meste, čiže niečo cez 840 kilometrov. Dotankovali sme plnú a šli ďalej. Po celej autobahn aj cestou späť, sa šlo tak 130-160km/h, v Rakúsku sme zbrzdili kvoli hliadkam na 130, a na slovensku viac ako 100-130 kôli našim krásnym cestám sa ísť nedalo. Spotrebu vám potom už neviem povedať, už som to nesledoval. Spálil som celkovo dva a pol nádrže, elá trasa mala dĺžku cca 2533km, ale mám tam chuť ísť znova ;)
Teším sa na ďalší takýto výlet..
Obrázek

Prikladám foto z tripu:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22. čer 2012 16:04:06 
Offline

Registrován: pon 11. čer 2012 20:17:45
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň
Velmi povedené,tleskám 8-) ,prosím tě ,zadní světla jsi měnil bez nějakých úprav,nebo si nědo dodělával,také bych do toho šel. ;)

_________________
Citroen Berlingo 1.8 8v (2000)
Peugeot 806 ROLAND GARROS 2.0 8v (1997)
Fiat Marea combi 1.8 16v (1999)
Hyundai Lantra combi 1.6 16v (1999)
Fiat Typo 1.6
BMW E30 318 coupe 1.8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25. čer 2012 11:41:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Dakujem ;)
Netreba tam nic prerabat, proste odsrobujes vsetlo, a vymenis za druhe

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25. čer 2012 13:13:14 
Offline

Registrován: pon 11. čer 2012 20:17:45
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň
Takže sedí i kabeláž ?? a i montážní otvory atd. ????díky,v tom případě do toho půjdu

_________________
Citroen Berlingo 1.8 8v (2000)
Peugeot 806 ROLAND GARROS 2.0 8v (1997)
Fiat Marea combi 1.8 16v (1999)
Hyundai Lantra combi 1.6 16v (1999)
Fiat Typo 1.6
BMW E30 318 coupe 1.8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27. čer 2012 1:12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Ano sedi vsetko, menis iba obal svetla, ziarovky zostavaju na doske s kablami ktore vedu od auta, len ich vyberies z povodneho svetla, stare svetlo prec, a pri montazi noveho svetla ich das dnu, jednoduche to je... Chod do toho urcite, tie nove svetla s bielymi blinkrami je lepsie vidiet zozadu ako stare aj spiatocka svieti lepsie ;)

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz