Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C4 Cactus Blue HDi 1.6 Shine ETG6
Právě je čtv 28. bře 2024 23:38:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: C4 Cactus Blue HDi 1.6 Shine ETG6
PříspěvekNapsal: pon 21. srp 2017 21:22:20 
Offline

Registrován: stř 05. pro 2012 21:35:30
Příspěvky: 3
Tak jsme se nakonec součástí rodiny Cactusů....trošku pošahaný blázni, kteří na svého Cactuse nedají dopustit....je tak ošklivej až je nádhernej....

Původně jsem chtěl vyměnit Berlingo za nové s automatickou převodovkou (pro manželku)...ale Berlingo je dle manželky "krabice a velká" (podle mého je Berlaz bezvadnej stěhovák do kterýho se dá nacpat snad úplně všechno) nicméně jsme začali hledat něco jiného a poprvé jsem zaregistroval v Citroenu vystaveného Cactuse...začal jsem se po tom divným autě pídit (manželce se hodně líbil).

Přečetl jsem snad všechny recenze a jediná věc se kterou mě redaktoři "vyděsili" byla automatická/robotizovaná převodovka. Tak jsem ji musel vyzkoušet na vlastní kůži před objednáním...jsem asi řidič analfabet, ale po svezení s robotem jsem byl spokojenej...DSG-čko to není, ale za ty prachy...úplně bezvadný.

Tak jsme Cactuse objednali a trpělivě čekali (poctivé tři měsíce). Vybrali jsme Cactuse Blue HDi 1.6 Shine ETG6. Mám slabost pro traktorovej motor a tak si jej chci užít než je úplně zakážou. Barvu olive brown, černý kola a park assist. Parkovací asistent je fakt zbytečnost, ale rozdíl v ceně mezi předními senzory a parkovacím asistentem byl už zanedbatelný. Moc nechápu, že taková věc funguje....proto s ním parkuji pořád a dělá mi to neskutečnou radost (mám pocit,že ho manželka nevyužije nikdy), manželka je zase nadšená z couvací kamery. Automatický stěrače a světla....taky zbytečnost, ale proč nemít občas radost z kravin.
Neuvěřitelně mě překvapila spotřeba-to taky moc nechápu. Když pojedu sám, jak s hnojem a někde okolo Kolína, tak se dostanu na tabulkový čísla. Jelikož s hnojem moc nejezdím, tak mě zase překvapila svižnost. Cactus je příjemně živej a svižnej- do města krásný a na dálnici do 130 taky super, ale nad 150 to fakt neni. Odhlučnění Cactuse je taky šlušný (když chci poslouchat traktor, tak musím stáhnout okna) zato hudba z USB se poslouchá parádně.

Jediná věc, která mě ale opravdu sere je systém start-stop....tohle vypínám hned po nastartování (jak je zde již psáno, tak pořád dokola). Nepochopím tuto funkci a neuvěřím tomu, že to autu neškodí...a chrochtáku už vůbec....a úspora nebo ekologie....úplně zanedbatelný.

Jinak jsme úplně nadšený a těšíme se na každou jízdu s Cactusem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 Cactus Blue HDi 1.6 Shine ETG6
PříspěvekNapsal: čtv 30. lis 2017 11:27:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Úplně jsem přehlédl,že tu máme další bodlinku.Já si už život bez automatického svícení,stěračů a tempomatu neumím představit,bo jsem línej jako sviň. :lol: Jen si dovolím nesouhlasit s tou rychlostí,už mě několikrát zastavil omezovač ve 190. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 Cactus Blue HDi 1.6 Shine ETG6
PříspěvekNapsal: stř 13. pro 2017 9:38:05 
Offline

Registrován: stř 13. pro 2017 9:25:38
Příspěvky: 2
Nemyslím to tak, že Cactus není schopnej jet 190. To určitě je, ale z mého pohledu ta jízda není pohodlná a bezpečná (při trošku větších nerovnostech na dálnici v rychlosti nad 150 uskakuje "zadek" a zrychlení nad 140 už není svižný. Tím pádem Cactus ztrácí příjemnou svižnost které má ve městě a do 130 hromadu) Myslím si, že Cactus na rychlosti nad 150 není vhodnej. Je to fakt bezvadný a pohodový auto do města a na cestování v rámci rychlostních limitů :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 Cactus Blue HDi 1.6 Shine ETG6
PříspěvekNapsal: stř 13. pro 2017 13:22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak on má zadek tendenci "ustřelit" na příčných nerovnostech klidně i ve 40 km/h,ale já si jaksi za ta léta z Citroenem zvykl. :D A co se týče rychlosti a nestability,tak je Cactus mnohem odolnější na boční vítr a stabilnější než předchozí C4P. ;) Jinak já mám poněkud jiný motor a ten ve 130 teprve ožije a nebýt toho omezovače,tak by šel úplně v pohodě přes 200. :lol: Jinak já jezdím víceméně tak 150 na tempomat a pokud se mi nikdo nepřiplete do cesty,tak bych nemusel ani řadit.Tohle samozřejmě neplatí,jakmile nasadím příčníky a nosiče lyží.Tam je strop tak 175 a navíc si to slušně pápne,což je ale logické. :idea:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz