Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Ventilátor topení
Právě je čtv 28. bře 2024 23:53:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2010 20:56:55 
Offline

Registrován: stř 29. pro 2010 20:17:22
Příspěvky: 6
Neví někdo jak pomoct ? před jízdou sem nastartoval a zapnul topení,aby se odmrazila naše xsara picasso.po 10 min.sem vyjel ze dvora ,protože už šla okna oškrábat od ledu a sněhu.pak sem se převléknul a chtěli jsme jet. no a najednou nešel ventilátor topení a ani necvaká spojka kompresoru klimatizace !auto sem koupil bez manuálu tak že nevim ani jaký pojistky mam zkontrolovat.mám Citroen Xsara Picasso 1.6 I. (CHNFVB)typ. vyroben roku 2001.
nemá někdo manuál v pdf.,nebo nějakou radu.děkuji předem všem kdo pomůžou jakoukoli dobrou radou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: čtv 30. pro 2010 11:37:45 
Offline

Registrován: čtv 01. dub 2010 21:38:34
Příspěvky: 20
Ahoj,
podivej se sem: http://www.citroen.cz/Resources/Content ... icasso.pdf ale jinak prohledej : www.xsara.cz je tam navod na pouziti od r. 2000
V kazdem citroen prodejne ti prodaji navod asi za 120,- ale jen na novejsi typy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: čtv 30. pro 2010 14:39:09 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:46:56
Příspěvky: 149
Bydliště: Dobroměřice
Manuál mám v pdf tak jestli chceš napiš mi na e-mail m_pokorny@seznam.cz

_________________
Martin

C4 Cactus 1.2 81kW r.v. 2018
----------------------------------
Picasso 1.8 16V r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: čtv 30. pro 2010 23:59:16 
Offline

Registrován: stř 29. pro 2010 20:17:22
Příspěvky: 6
ahoj dík za rady ten manuál sem stáhl jak radil (evza) ale ja tam mam uplně jiný pojistkový skřínky tak že asi začnu tim že ten ventilátor najdu a zjistim jesi do něj jde proud.pokud ano prej by to byly uhliky pokud ne mohl by to být oříšek ve spínací skřínce.vzhledem k tomu že je venku -12 C mráz a nemam garáž .KO. :( dnes sem musel jet 9 Km a to se nedá za chvilku zamrzly okna zevnitř a bylo hotovo :( jesi máš martine jinej manuál než je na tý adrese od evzi tak bych ho bral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: pát 31. pro 2010 9:33:53 
Offline

Registrován: čtv 01. dub 2010 21:38:34
Příspěvky: 20
Ahoj, podobne problemy s ventilatorem se resi na starem foru, prohledej ho a urcite najdes reseni, podla mne to nebudou pojistky, ale nejaky kondenzator nebo zapecene kontakty, na spinaci skrinku sa taky podivej. Tak hodne stesti v hledani, ja se momentalne morduji se spojkou, ale uz se blizim k rozhreseni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: pát 31. pro 2010 10:59:11 
Offline

Registrován: pát 18. pro 2009 23:07:30
Příspěvky: 93
Bydliště: Nový Bor
Ahoj, pokud bys měl problém ve spínačce, určitě ti pomůže tenhle propracovaný návod:
http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=57&t=8974

_________________
Picasso 1.8 16V + LPG r.2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: sob 01. led 2011 21:37:49 
Offline

Registrován: stř 29. pro 2010 20:17:22
Příspěvky: 6
ahoj.tak sem včera od silvestrovského rána bojoval se závadou na tom ventilátoru.jelikož mě dobré rady na foru navedly ,tak sem začal rozebírat plasty, displeje ,rádio atd., abych našel ten ventilátor a proměřil zda je pod proudem, nebo ne.je tam něco plastovýho obrovskýho s klapkama kterýma hejbou servomotorky ,ale ventilátor s lopatkama sem neviděl jen ještě radiátor topení..proto sem přešel ke spínací skřínce..podle rad sem začal proměřovat výstupy a ejhle jeden zustával po otáčení klíčku a i po natočení motoru bez proudu. (nemyslim ten co je kostra) tak že pak už jen zbývalo propojit ten co zustával bez proudu s nějakim co je po zapnutí klíčku pod proudem samozřejmě přez pojistku (v mém případě červenej z horního konektoru s červenym ze spodního konektoru oba jsou vpravo na pojistkový skřínce pod volantem).tak už jenom sehnat ten ořech do spínačky a mužem jezdit na to zapojení přez relé si netroufám jedině s autoelektrikářem.děkuju všem za skvělý rady.PS:neví někdo kde mužu koupit ten ořech do spínačky ?


Přílohy:
Obraz029.jpg [82.21 KiB]
Zatím nestaženo
Obraz027.jpg [83.41 KiB]
Zatím nestaženo
Obraz026.jpg [122.2 KiB]
Zatím nestaženo
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: ned 02. led 2011 12:34:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 21:35:45
Příspěvky: 84
Nechci ti do toho kecat, ale masor68 ti dával odkaz na forum http://www.xsara.cz je tam o ventilátorech na picasse všechno, kde ho najdeš, jak přepojíš přes relé, jak vyměníš tranzistory na ventilátoru a spoustu jiných věcí. Jelikož jsem to x krát dělal a sám picasso vlastním (už druhé) tak vím kde motorek je, pokud nechceš hledat na http://www.xsara.cz tak ti poradím že motorek je uprostřed vozu ze strany řidiče, jakoby nad plynovám pedálem.
http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.ph ... sso+uprava
v tomto topicu je fotka umistění ventilátoru. http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.ph ... 792#p65792

_________________
www.xsara.cz
Fórum o lidech a autech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: úte 04. led 2011 0:06:37 
Offline

Registrován: stř 29. pro 2010 20:17:22
Příspěvky: 6
ahoj ten návod od masora98 by šel použít pokud by ta skřínka nebyla zapečená pokud se nepletu.
já to propojil provizorně na nejnutnější jízdy ,seženu jí a přepojim to tak podle toho návodu .jesi jí teda seženu ?(ta skřínka jinak snad funguje, kromě toho proudu pro ventilátor ,nepozoruju žádnej problém)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: úte 04. led 2011 13:44:10 
Offline

Registrován: čtv 13. kvě 2010 7:02:36
Příspěvky: 33
na starém foru od (picasso-1234) tam máš plánek zapojení spínačky s relátkem.Je to jednoduché,také jsem podle toto plánu zapojil mou vyhořelou spínačku.


Xsara Picasso 1.8 r.v.2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: stř 05. led 2011 0:07:47 
Offline

Registrován: stř 29. pro 2010 20:17:22
Příspěvky: 6
AHOJ díky za tip na starym foru je ten návod od (picasso-12345) srozumitelnej tak se do toho asi o víkend pustim sám.pokud mi v jednom autoservisu neseženou jinou jak slíbili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2011 19:34:03 
Offline

Registrován: čtv 06. led 2011 19:21:54
Příspěvky: 82
Pedro,můžu vědět,proč si myslíš,že ten návod od Masora68 nejde v tvém případě použít?

Tvůj problém je v tom,že ti do toho červeného drátu nejde přes spínačku proud. Takže ty dva dráty propojíš přes relé a spínací obvod připojíš na ten oranžový,kterým teď napájíš větrák.
Když dále pohledáš na http://www.xsara.cz ,tak najdeš i dobře udělaný návod včetně fotek,který ti pomůže to lehce udělat.

_________________
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v. 1998 ,nyní Xsara Picasso 2,0HDi r.v.2001

www.xsara.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: ned 02. úno 2014 2:33:58 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 1:01:28
Příspěvky: 10
Ahoj Všem
Mám asi velký problém nevím ale jak jelikož jsem na tomto ani jiném fóru nic nenašel tak mi snad poradíte.
Nejde mi ventilátor topení vše o kolo jde i klima. Spínací skříňka nová to samé ventilátor. Proud jde až do motoru topení ale nic se neděje. Mám automatickou klimu. Vše reaguje mohu ji kompletně ovládat ale nefouká.
Tak nevím mám citroen xsara picasso rv. 2000 2l HDI 66Kw.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: stř 05. úno 2014 15:51:42 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 1:01:28
Příspěvky: 10
Ahoj
Tak dneska jsem odvezl mojeho citrouše k autoelektrikáři který se zabývá mikroelktrikou. Protože ne že mi nešel ventilátor tak mi přestalo jít ostřikování oken, blinkry, dobíjení a světlo v kabině mi šlo jen při otevřených dveřích a když jsem ho zapnul ručně tak to byla bludička, ukazatel paliva se mi ztratil no nějak to celý umřelo. Pokud sem přidal plyn na plno a pustil tak to vše ožilo tak uvidím co mi poví. Měl jsem podezření na alternátor ale to mi hned vyvrátil a že ještě uvidíme. Tak držte palce ať nejde do šrotu :-)))))


citroen xsara picasso rv. 2000 2l HDI 66Kw.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ventilátor topení
PříspěvekNapsal: čtv 06. úno 2014 21:51:41 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Taky bych měl pifku na dobíjení. Něco nového?!

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz