Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - něco ve předu hučí a ložisko to není:(
Právě je ned 19. kvě 2024 5:13:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 22. čer 2012 15:58:26 
Offline

Registrován: ned 27. pro 2009 12:22:38
Příspěvky: 9
nevíte, co by mohlo u auta hučet stejně jako ložisko? ložisko jsem vyměnil a hučení neustalo. když zatáčím do prava, hučí to víc. mohla by to být poloosa? jde o carismu, automatická převodovka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer 2012 12:33:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
Poloosa nehučí, poloosa při zatáčení (zatížení na tu stranu, která je špatná) cvaká. Nemáš třeba blbě sjetý pneu (jakoby "odražené", při přejezdu rukou přes pneu by byly dost cítit hrany - tohle rády dělaly Goodyeary, ale při horším uložení nápravy nebo geo to může udělat jakákoli pneu) nebo nějaké horší? Taky mohou dělat. Dále, nebylo to ložisko Starline, že ne? Ten hučí už i jako nový (když jim to dodá špatný dodavatel). Dále, nevím, jak přesně je to na Carismě, ale Citroeny mají ještě jedno ložisko na delší poloose jakoby za motorem a to už taky může být v háji. Stalo se mi na Xa. To pak změřit, vnější rozměr a rozměr hřídele (nebo mrknout, jestli bude přesný typ ložiska vyražen na jednom z kroužků) a koupit normálně v prodejně ložisek, pokud to je normalizované a žádný atyp.

Spíš mě ale mate, to ložisko pod motorem je na pravé straně a předpokládám, že Tobě to hučí na levé, když zatáčíš doprava? A jak vypadají ložiska na zadní nápravě? Někdy to může mást a i když to zní zepředu, může to hučet zezadu (hluboké zvuky jsou svinstvo). Zvedni každé kolo a protoč. Mělo by se točit volně bez nějakého výrazného zvuku.

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc 2012 12:38:53 
Offline

Registrován: ned 27. pro 2009 12:22:38
Příspěvky: 9
tak už to nehučí:) díky za radu. bál sem se, že to bude ložisko diferenciálu. hučelo to někde uprostřed vepředu auta, víc to hučelo, když jsem zatáčel doprava. typoval jsem ložisko u řidiče (na pravo prý původní majitel měnil-ale na autě jsem už já 20 tis. najel)) dal jsem ložisko OPTIMAL za 700kč. nepomohlo to. včera sem vyměnil ložisko u spolujezdce (dal jsem ložisko BTA za 350kč) a je po hučení:)) staré koyo bylo úplně na kašu. sice to teď nehučí, ale použil jsem ty nejlevnější ložiska co byly k sehnání. komplet sada optimal za 750, a sada BTA ze 350. to su zvědavej, jak dlouho vydrží. jaké máte s těmato šitovýma značkama zkušenosti? jo a ještě jsem dával čepy ramene nipparts za 250kč. asi taky pěknej šit, že? ale líbí se mně, že mají ze spodu maznici.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc 2012 16:16:10 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 17:29:41
Příspěvky: 114
Bydliště: Jindřichův Hradec
To Simir-čep ramene jsem kupoval v loni od Boba (autodílyhulin) tuším zn.Miele-247,-kč

_________________
Současnost :
C5 2,0i 16V 100kW LPG rv04
syn C-4 1,6HDi 16V 66kW 5d rv04
Mazda Premacy2,0 DiTD 66kW
minulost
X1-1,8i 16V ,rv96
syn P106 1,1 5d rv96
X2 - 2,0HDi 66kW
P-405GRD
BX14RE
Š-105
Seat Ibiza 1,7GLD
F-125P 1300


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz