Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - spojkové lanko
Právě je ned 28. dub 2024 11:31:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: spojkové lanko
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 15:00:45 
Offline

Registrován: pát 30. dub 2010 14:50:00
Příspěvky: 1
Xantia break 1996, 1.8i 8V, 74kW kombi

včera jsem jela, a najednou zvuk jako kdyby lanko od pedálu spojky prasklo, a od té doby nejde ovládat pedálem spojku. Na starém fóru jsem našla něco o plastových součástkách v místě spojení lanko-pedál. Je pravděpodobnější, že prasklo lanko, nebo tento plastík? Je to u mého modelu stejné jako u toho, o němž se ve starém fóru http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?t=14550 mluvilo? Jestli to je ten plastík, ví někdo, jak se to jmenuje, abych si to mohla najít a objednat? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojkové lanko
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 22:34:32 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
Ahoj,pravděpodobnost ja tak 50 na 50,chce to si lehnout k pedálům a mrknout se,co prasklo.Tep plast ti objednají v citroenu podle VIN čísla,lanko se dá koupit v autokelly,nebo Elit,a podobných prodejnách.

Ještě hodím odkaz na dvorního dodavatele dílů pro xantiaclub-BoBa http://www.automaxhulin.cz,klidně mu zavolej,on to umí taky sehnat,a možná levněji.

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojkové lanko
PříspěvekNapsal: pon 18. čer 2012 14:20:34 
Offline

Registrován: pát 02. dub 2010 21:15:45
Příspěvky: 8
Zdravím. Mám C8.
Již delší dobu se mi při sešlápnutí spojkového pedálu ozýval nepříjemný zvuk. Pedál se zadrhl a po silnějším sešlápnutí povolil a jakoby praskl. Zvláštní bylo, že občas to dělalo a několik dní zase ne. Minulý rok to zlobilo chvíli a pak to dalo pokoj asi na půl roku. Jelikož auto jezdilo, neřešil jsem to. Až asi před třemi měsíci jsem kromě praskání začal mít pocit, že musím šlapat mnohem víc, abych vůbec zařadil. Myslel jsem, že odchází lamely a budu brzy měnit spojku. Přestal se i vracet pedál.
Nedalo mi to konečně a o víkendu jsem si lehl pod volant. Zjistil jsem, že lanko je s pedálem spojené plastovým koncem a nejspíš závlačkou.
Plastové očko je vyhrkané a závlačka žádná není. Je s podivem, že tak dlouho řadím. Jak se očko odklonilo, lanko se šoupalo křivě a kraj lanka narážel na jakousi trubku (asi bovden). Provizorně jsem to drátkem místo závlačky zpevnil a bovden narovnal. Pedál se vrací, zabírá dole, a vypadá to že celá spojka ještě dlouho vydrží. Otázka ale je, kde vzít a jak vyměnit ten plastový kousek na konci lanka.
Měnil jste to už někdo?

_________________
C8 2.2Hdi/94kw r.v. 2004


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz