Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Cukání při přidání plynu
Právě je pát 29. bře 2024 0:35:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cukání při přidání plynu
PříspěvekNapsal: čtv 21. dub 2016 8:12:58 
Offline

Registrován: úte 10. lis 2015 20:09:17
Příspěvky: 6
Zdravím všechny,

nejsem zrovna spisovatel, ale již delší dobu se potýkám s problémem, který zatím nikdo z mechaniků nevyřešil. (ve značkovém servise jsem nebyl) Vlastním Citroen Jumper L3H2 2.2. Hdi r.v 2008 najeto 269tis. Již několik měsíců řeším problém po startu. Auto nastartovalo a ihned se valil bílý dým z výfuku. Po přidání plynu motor cuká, vibruje a vynechává. Myslel jsem si prvně, že má málo oleje, jelikož zvuk připomínal tření kovových částí, ale oleje bylo dost. Známej mi řekl, že je to zvuk, při nespálení nafty. S autem jsem tedy zajel do servisu, kde mi vyměnili následující.

EGR Ventil
Váhu vzduchu
Všechny vstřiky
Sací vačku v motoru
čerpadlo vysokého tlaku

Nic nepomohlo ... následně se udělaly rozvody, zjistilo se, že je řetěz posunutý o jeden zub, ale ani to nepomohlo ...

Poslední fáze byla včera, kdy jsme vyměnili naftové čerpadlo v motoru. Následně to funguje tak, že když se auto nastartuje, na volnoběh normálně běží, otáčky jsou normální ... jednou se stane, že se auto rozjede v pohodě a podruhé opět cuká, má hrozný zvuk, jak starý vyježděný transit. To vše se děje, než se zahřeje. Jakmile se ujede cca 5km auto se chová normálně, má dobrý zvuk (ne úplně, ale má). Při sešlápnutí plynu občas nereaguje na jemné sešlápnutí, až když ho dám do polohy cca 20% auto cukne a jede jako splašené ... na diagnostice reaguje plynový pedál ale normálně ... hodnoty po sešlápnutí naskakují od 1% do 95%. Měl někdo podobný problém? Na autě už není snad co vyměnit. Jediné co tvrdí mechanik je řídící jednotka, která by si prý mohla dělat co chce, ale každý tvrdí, že by do ní musela natéct voda, případně se jí něco stát jiného, ale přijde mě to dost nepravděpodobné ... prosím o rady, jakékoli.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz