Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - denní světla LED
Právě je čtv 28. bře 2024 22:14:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 0:56:04 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
230W vůči LED denní světla mají 5W. co je rozdíl už znát. a hlavně se štětří hlavní a další žárovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 17:14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:43:43
Příspěvky: 355
Bydliště: 471 27
230W možná ano, ale to je celý auto. Nemůžeš to srovnávat jen s 5W ledkama na denní svícení.
Já bych to trochu přepočítal....Vpředu mám 2x55W (souhlasím s 65w jako průměr) Pak ale koncový mají jen 5W a parkovačky + vnitřní osvětlení+ 3 brzda a boční blinkry, je vše po 5W (W5W).Brzdy 21W, couvačka 21, mlhovky 21W a blinkry 21W.
Takže když chcete počítat Watty, budu maximálně brzdit a blikat blinkry. Víc toho nemůže svítit, pokud pojedu na denní ledky- jo ještě může vnitřní osvětlení.

_________________
BERLINGO (B9) 2015- 1.6 BlueHDi 88kw E6 (DV6FC) 6kvalt MCE
BYLO- Berlingo (M59) 2006- 1.6/16v 80kW- ještě bez ABS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 17:42:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Všichni, teda skoro všichni, máte v podpisu výkon vašich aut - 80kW apod. To je síla, co? Celých 80000W. A teď si představte, že když si zaplatíte něco kolem 2000Kč, dobastlíte na předek auta nějaký ošklivý dodělávky, necháte na tom hodiny práce a ještě riskujete potíže s poruchovostí dalšího neoriginálního zařízení, tak můžete ušetřit něco kolem 150 WATTŮ. To je teda bomba. Asi dnes neusnu, protože já to na autě nemám a tudíž nešetřím.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 17:50:43 
Offline

Registrován: stř 11. lis 2009 13:21:19
Příspěvky: 52
Lépe bych to nenapsal. Moje řeč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 18:31:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. říj 2009 21:43:57
Příspěvky: 273
Bydliště: Kolín
>>>Mikra: :D dobře jsi to popsal. Ještě bych chápal lidi, co maj jako já jen těch 65kW, ale ti ostatní... 8-)

_________________
Můj Lemon -> Citroen C4 1.4i 16v SX Pack 2009 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 18:38:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Rozmy,
tobě bych doporučil vymontovat pravý přední světlo a budeš na tom podobně, jako ti vosumdesátikilowatový :lol:

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 21:33:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
1) denní světla jsou škaredý
2) úspora u moderních aut je limitně blížící se k nule

jedný důvod pro montáž těchto světel jsou vyklápěcí mrkací světla, které se častým vyklápěním několikrát denně ničí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 22:32:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:43:43
Příspěvky: 355
Bydliště: 471 27
Mám 80kw, ale při 5500 ot (přečtěte si v obecné poradně vlákno kilowaty vs. koně, kde mě bylo pěkně vysvětleno, co je co a že výkon při běžných otáčkách najednou není taková pecka jako 80000 Wattů) čímž to si vyprošuji podobné poznámky, které byly napsány a to i vůči ostatním xy kilowaťákům.
Jak napsal Havlíček.Lukáš- v principu to odlehčuje motoru- to je fakt. Spotřebu a emise nechme stranou, takže zbývá vzhled, který tu byl v očích majitelů Berlinga s denníma ledkama taky napaden. K tomu řeknu jen to, že je to věc každýho, jestli si chce nebo nechce rozvrtat auto. Někdy se to povede, někdy ne a oko zapláče....
Rozhodně se ale nebudu do nikoho "navážet", protože si myslím, že je to kravina- a je jedno z jakého důvodu si to myslím.
Na závěr- Jelikož jsem se 80 kW v podpisu na ráně, čistě na svoji obranu - já ledky nemám a svůj názor jsem na ně vyjádřil už v odkazu
Kód:
http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?p=103571#103571

_________________
BERLINGO (B9) 2015- 1.6 BlueHDi 88kw E6 (DV6FC) 6kvalt MCE
BYLO- Berlingo (M59) 2006- 1.6/16v 80kW- ještě bez ABS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: pon 04. led 2010 22:39:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. říj 2009 21:43:57
Příspěvky: 273
Bydliště: Kolín
co se těch kW týče, tak to bylo bráno od nás všech spíš jako sranda ;)

_________________
Můj Lemon -> Citroen C4 1.4i 16v SX Pack 2009 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: úte 05. led 2010 1:03:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Relaxcz píše:
Mám 80kw, ale při 5500 ot (přečtěte si v obecné poradně vlákno kilowaty vs. koně, kde mě bylo pěkně vysvětleno, co je co a že výkon při běžných otáčkách najednou není taková pecka jako 80000 Wattů) čímž to si vyprošuji podobné poznámky, které byly napsány a to i vůči ostatním xy kilowaťákům.
Jak napsal Havlíček.Lukáš- v principu to odlehčuje motoru- to je fakt. Spotřebu a emise nechme stranou, takže zbývá vzhled, který tu byl v očích majitelů Berlinga s denníma ledkama taky napaden. K tomu řeknu jen to, že je to věc každýho, jestli si chce nebo nechce rozvrtat auto. Někdy se to povede, někdy ne a oko zapláče....
Rozhodně se ale nebudu do nikoho "navážet", protože si myslím, že je to kravina- a je jedno z jakého důvodu si to myslím.
Na závěr- Jelikož jsem se 80 kW v podpisu na ráně, čistě na svoji obranu - já ledky nemám a svůj názor jsem na ně vyjádřil už v odkazu
Kód:
http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?p=103571#103571


Tak když si vyprošuješ, tak prosím.
O spotřebu a emise nejde, sám ledky nemáš, protože je to podle tebe kravina a je jedno z jakého důvodu, a to, jak vypadá auto je věc každého. Takže o co jde? Urazil jsem tě slovem vosumdesátikilowattový? Tak promiň. A pochop, že jsme na fóru proto, aby jsme si pomáhali. A já tím napadáním LED světel pomáhám i tobě. A všem potencionálním obětem nehod kvůli špatné viditelnosti špatně namontovaných špatných lucerniček.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: úte 05. led 2010 2:53:48 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
mi osobně se decetní led světla líbí, a určitě homologované ( o jiných se nebavím a ani neuvažuji ). další věc je že svítí opravdu výrazně a řekl bych i líp ve dne než normální hlavní světlomety. za další v perném létě to neprospěje ani žárovkách ani světlometům a daleko víc odchází jak žárovky tak se vypalují svtětlomety. a při nehodě v tom nevidím problém, světla jsou homologovaná a dobrá možná se předpokládá taky tak jako argument že to mín svítí či není vidět neberu. je na každém co si tam dá nebo nedá. já osobně jsem za přídavná vhodná led světla. na každé auto se hodí něco jiného a je potřeba vybírat s rozvahou. jak bude trošku počasí tak nahodím svoji výslednou montáž a funkčnost.

PS: a výbec bych nevěřil a ani jsem nepředpokládal že taková obyčejná věc jako je denní světla rozpoutá takovou "ostrou" debatu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: úte 05. led 2010 14:16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Některé netykavky občas prudčeji reagují a to vyvolává dojem ostrých debat, ale není to tak. Máme se všichni rádi a pomáháme si, jak jen to jde.
K té homologaci - není všechno homologované ideální. Např. AUDI, BMW a čím dál častěji i další značky mají LED denní světla zakomponovaná do předních světlometů a to buď v podobě proužku diod a nebo jako prstenec kolem xenonky. Moc se mi to líbí. Problém je v tom, že pokud se s takovým autem potkáš v zatáčce, nebo prostě nestojíš přímo proti němu, vidíš PRD a ne světla. Obyčejná světla vidíš i z boku, třeba na křižovatce. Avotomtoje.
Mimo - VW používá na zadních světlech taky milion diod a přiznejme si, že to není nic příjemného, když za ním musíš jet delší dobu třeba po městě a k tomu zvláštnímu ostrému světlu, které přitahuje oči, se ještě často rozsvěcují brzdovky. Ale na první pohled to vypadá hezky a možná že to i šetří nějaké Watty.
Pro mě jediný důvod, proč na Citroeny dávat denní světla jsou často praskající žárovky a jejich nesnadná výměna. Mě to zatím nepotkalo, kromě parkovaček, ale soudím tak podle příspěvků v tomto fóru.
Přeju šťastnou ruku při výběru světel a jejich montáži a jsem zvědavý na výsledné foto.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: úte 05. led 2010 20:13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:43:43
Příspěvky: 355
Bydliště: 471 27
Ano máme se rádi a snažíme si pomáhat a já tady nechci vyvolávat nějaký flamewar. Když se ozvu, že se mě něco nelíbí, jsem označen za netykavku (jsem jediný, kdo reagoval, takže to bude na mě).
Nenaštvalo mě slovo, ale podání celého příspěvku. Je rozdíl napsat třeba - Myslím, že neušetříte, protože výkon auta bohatě pokryje spotřebu atd..., než házet hlášky o podpisech a úžasných xy wattech a špatném spaní.
Nemyslím si, že denní světla jsou kravina, kontext je takový, že bych se takhle nenavážel do nikoho , jen proto že bych si jako Mikra myslel, že je to kravina. Proto bylo napsáno, že svůj názor jsem vyjádřil v odkazu- tedy že jsem neuzrál na led denní světla.
Takže nejde o obsah, jako spíše o formu. Nesedíme u kompů jako v hospodě po 8 pivu...
Příspěvek od Mikry nade mnou už je něco jinýho- má argumenty, vysvětluje. Nehází prázdné hlášky.

_________________
BERLINGO (B9) 2015- 1.6 BlueHDi 88kw E6 (DV6FC) 6kvalt MCE
BYLO- Berlingo (M59) 2006- 1.6/16v 80kW- ještě bez ABS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: úte 05. led 2010 20:42:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Pro Relaxcz:
Mám tě rád, ikdyž jsi netykavka. :lol:
A to, že je to kravina jsi napsal ty a ne já. Schválně si to zkontroluj. ;)
Fakt nemám v úmyslu se do někoho navážet, jen se snažím psát trochu vtipněji. Mívám s tím problém i v reálu - občas mi někdo naznačí, že každému můj humor nesedí. Ale já si říkám, že je to jejich problém a nijak se na ně nezlobím. Trestají se sami. Ani nechci tvrdit, že jsem bůhví jak vtipný a rád se zasměju i na svůj účet.
Jsem rád, že se poněkolikáté ozýváš. Udržuješ tím totiž toto téma živé a přečte si ho víc lidí. A pro připomenutí novým čtenářům - jedná se zde o SVĚTLA PRO DENNÍ SVÍCENÍ - zda ano či ne. Podstata totiž navzdory svému názvu díky našim šťouchanicím poněkud zaniká.
Za sebe teda slibuju, že už nebudu prudit a vtipkovat :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: - teda v tomto tématu. :D

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: denní světla LED
PříspěvekNapsal: úte 05. led 2010 21:29:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:43:43
Příspěvky: 355
Bydliště: 471 27
OK beru.
A mimochodem- 80kW mám v podpisu, protože se dělali 2 motory 1.6/16v - 80 a 81kW

_________________
BERLINGO (B9) 2015- 1.6 BlueHDi 88kw E6 (DV6FC) 6kvalt MCE
BYLO- Berlingo (M59) 2006- 1.6/16v 80kW- ještě bez ABS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz