Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - kontrolka airbagu a následný problém s dálkovým ovládáním
Právě je čtv 28. bře 2024 21:16:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13. lis 2017 20:15:12 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
Ahoj, začínám mít plný zuby Berlinga a taky svého servisáka.
Svítila mi kontrolka airbagu. Ze začátku se mi rozsvěcela když jsem šoupnul sedadlo řidiče, později už svítila stále, takže jsem to dal do servisu. Servisák nicméně řekl, že na diag mu to ukazuje chybu airbagu č.1 a to je řidiče a že s největší pravděpodobností je vadný modul s páčkami pod volantem, kde jsou kontakty od airbagu ve volantu, prý to občas odchází. Vyměnil ho (to mě stálo asi 7 tisíc), ale z nějakého důvodu přestalo fungovat dálkový ovládání zamykání. Centrál jde, jenom dálka ne. Proces obnovení klíče nepomohl, tváří se to jako když klíč nefunguje nebo ho to nezná. Tak to napích na diagnostiku, ale nějak se mu nechtěly načíst údaje z jednotky, takže to ani nemohl zkusit znova spárovat. No a po týdnu se mi opět rozsvítila kontrolka airbagu, a když jsem posunul sedačku, tak zase zhasla. Takže výměna modulu pod volantem byla nanic, a jako bonus mi nejde dálka. Mám podezření, že při tý výměně modulu pod volantem došlo k nějakému resetu jednotky BSI, takže zhasla chyba, ale vymazal se klíč DO. A chyba bude furt někde v kabeláži pod sedačkou.
Máte někdo nápad jak dál? Servisák chce zas akorát zkoumat diagnostiku, ale nevím, zda ten kód na airbagu může znamenat i chybu kabeláže k napínači pásů. No a s klíčem DO nevím, pokud se vymázlo spárování a jemu to diagnostika ani nenačte, tak pofrčim do autorizáku? Nebo nemůže mít to DO nějakou jinou spojitost s výměnou toho modulu pod volantem? Zkoumal jsem schémata elektriky, ale moudrej z toho nejsem.
Edit: Zapomněl jsem dodat, konektory bočních airbagů v sedačkách mam zrušené a dráty propájené, ale konektory k předpínačům ne, ty jsem jen kontroloval a prostříknul kontaktolem.

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01. pro 2017 0:08:11 
Offline

Registrován: sob 25. lis 2017 14:54:40
Příspěvky: 1
Ahoj,
vydrž, pracuju na tom, teď zrovna koukám na ten modul pod volantem. Pravidelně se mi rozsvěcovala kontrolka v pravé zatáčce.
Začalo to ale taky posunutím sedačky. Všechny podsedačkový konektory jsem rozdělal a prostříkal. Bez efektu, po čase stejnej problém. Záleží ale imho na teplotě v kabině. Někdy ujedeš 100 km a nic. Tak si myslím, že v tom modulu pod volantem jsou kroužky a kontakty. Nacákal jsem tam kontox, a uvidíme....
Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01. pro 2017 9:39:25 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
No já v mezičase propájel konektor předpínače pásů řidiče a od té doby je klid, ale je pravda, že taky žena sedačkou teď nešoupe. Jinak po té výměně modulu pod volantem to taky prý bliklo, když cukla volantem. Chtělo by to vědět co ta kontrolka přesně signalizuje a na jaký hodnoty reaguje, ale to je asi unreal zjistit. Obvod v předpínači pásů má odpor něco přes dva ohmy, hádám tam bude nějaká cívka co odpálí pyropatronu. Pak stačí malej přechodovej odpor v některym konektoru a kontrolka se rozsvítí.
Ale ta dálka je záhada... jsem si objednal diagnostiku z číny, tak se s tim zkusim popasovat. Nevíte někdo jak zjistit zda klíč vůbec vysílá?

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18. led 2018 1:28:18 
Offline

Registrován: pon 30. zář 2013 18:21:39
Příspěvky: 9
jestli ti menil packy pod volantem, tak je otazkou, zda byl 100% shodny model - prijimac DO je prave tam. Ja menil za jine (jiny typ, ale pasujici) a prisel jsem tak o DO...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18. led 2018 6:56:10 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
Prosimtě, z čeho se dá vykoumat, že přijímač DO je v tom modulu s páčkama? Já to nikde nemoh najít, ani ve schématech elektriky, a servisák mi tvrdí, že je přímo v jednotce elektroniky.

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19. led 2018 18:10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
DO je v BSI
v COM je jen napojeny snimaci krouzek IMO

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04. bře 2018 17:13:49 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
Tak jsem se pár dnů nervoval s instalací čínský Actie a Diagboxu, ale z těch údajů v Lexii nejsem moc moudrej, protože úplně nechápu význam některejch položek... v konfiguraci BSI je centrální zamykání s dálkovým VF ovládáním aktivováno. Když jdu do modulu přepínačů pod volantem, tak nejdřív dostanu hlášku "počítač nebyl rozpoznán; zkontrolovat volbu; hodnota informací není garantována, pokud potvrdíte pro pokračování". Pokračuju, dám výpis parametrů, ovládání VF příjmu, a tam se dočtu, že příjem hlášení dálkového VF ovládání není aktivován. Ale co to znamená? Žádná volba pro aktivaci nikde není.
Jako nejvíc mi to přijde, že ten nový modul prostě není 100% kompatibilní a nějak si nerozumí. Tu hlášku "počítač nebyl rozpoznán..." dostávám i u airbagu, ale tam modul měněn nebyl.
Jinak chyba airbagu se momentálně nevyskytuje - ani mi jí to nevypsalo. Šoupu sedačkama jen při vypnutym klíčku a tak je ticho.

Edit: Tak výpis parametrů VF ovládání pouze znamená co je a co není aktivní, tzn. jestli přijímá signál z klíče. Ale furt nevim, jestli je to tim, že ve vyměněnym modulu není přijímač, nebo přestal fungovat klíč, nebo je nutno klíč znovu napárovat. Ve schémátku v Lexii jsem našel, že příjem signálu opravdu probíhá přes modul spínačů pod volantem. Ale bez kódu je ani nemůžu zkusit napárovat.

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz