Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Loupání na přední nápravě Citroen Berlingo 2.0Hdi 2004
Právě je čtv 28. bře 2024 22:43:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 27. dub 2010 18:24:56 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 18:15:57
Příspěvky: 2
Zdravím,chci se zeptat,už asi 2 roky mi něco loupe na přední nápravě,je to jak v rejdu nebo když jedu po nerovném silnici,třeba když jsem nakloněný.Myslel jsem že to jsou kosti,ty jsem přehodil,a je to stejný,žačalo to na 70.tis km,ted mám 140 a pořád stejný,byl jsem v Citroenu,ale nic nenašli,žádná vůle nic,mysleli že by to mohlo být uložení tlumičů-to je taky ok,pak silentblok stabilizátoru,taky ok,prostě nepřišli na to,aby mi nikdo neřekl že le to lebro v prdeli,to poznám,a hlavně to jeho cvakání v rejdu,tím to není.Nemáte někdo podobnou zkušenost?Ramena taky ok,jinak už nevím co by to mohlo být.Předem díky za odpověd.Pavel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27. dub 2010 22:13:40 
Offline

Registrován: úte 16. úno 2010 22:16:45
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha 5
Jo to znám a poslouchám to už 5let a taky mám vše vyměněno a při vjezdu do pravé odbočky v tom tak divně svakne jako když se něco zlomí. Taky nevím čím to je ,ale už jsem si zvykl. :cry:

_________________
Peugeot Partner 2.0HDi 86kw už jsem rozebral naněm snad fšechno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28. dub 2010 12:18:25 
Offline

Registrován: stř 28. dub 2010 12:06:48
Příspěvky: 1
Mne to robí už viac ako 2 roky. Dal som všetko vymeniť čo bolo možné a veru nepomohlo :( Ostáva len zvyknúť si na ten desiví zvuk ako keby tam sedel malí trpaslík s veľkým kladivom a vždy pri schádzaní z chodníka alebo pri nerovnej ceste klepol na kovadlinu. Dúfam že mi to raz nerupne jak konzerva :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07. kvě 2010 21:43:16 
Offline

Registrován: pát 07. kvě 2010 21:34:19
Příspěvky: 1
Zdarec,
to mi tam taky cvakalo. tak jsem měnil kosti - nic, horní uložení - nic, a nakonec celé rameno. A bylo to v čepu. Byl už vychozený. Rameno jsem musel měnit celé, čep je v něm nalisovaný natvrdo. Stálo nějak do 2000 Kč. A od té doby klid.

_________________
Berlingo 2,0 HDi r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07. kvě 2010 22:42:46 
Offline

Registrován: sob 07. lis 2009 8:32:45
Příspěvky: 2
mě to taky dělá, když odpojím zyče stabilizátoru, tak to přestane, chystáme se na vyměnu gum stabilizátoru a pak na tyčky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 17:19:06 
Offline

Registrován: pát 30. dub 2010 22:11:00
Příspěvky: 38
Tiež sa mi ozýva vpredu nejaké vŕzganie a to vtedy keď otáčam volant až do krajnej polohy, buď na mieste, alebo pri nízkej rýchlostí - cúvanie a pod. Keď som bol v máji v servise na prehliadku, tak mi vraveli, že mám trochu vôľu v spodných guľových čapoch a v hornom uložení tlmičov, ale že to nie je akútne. Teraz mám pocit, že to počuť častejšie.
Bude zdrojom pazvukov niektorý z vyššie spomenutých problémov?

_________________
Berlingo 2.0HDi - 2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03. lis 2015 21:38:25 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
Tak se přidávám do klubu, cvakání od levého kola při plném pravém rejdu a přejezdu nerovnosti. Zvednul jsem kolo, natočil doprava a zalomcoval. Při levo-pravym lomcování je cejtit vůle a cvakání, nahoru-dolů nic. Takže podezření padá na čep řízení nebo táhlo, to už ale nedokážu rozpoznat. Má někdo tip co spíš z toho to bude, nebo ještě něco jinýho? U obojího je předpokládám nutná kontrola geometrie po výměně, takže bych to asi hodil do servisu, ale rád bych šel "najisto". Mění se obvykle na obou stranách nebo jen jedna?
(Jinak původně byl tip tyčka stabilizátoru - ne, pak jsem objevil prasklou pružinu levýho tlumiče, ale ta to taky nebyla... teď jsem aspoň identifikoval, že je vůle ve vodorovnym směru.)

Edit: Byl to čep spodního ramene. Čepy, práce, geometrie za 2,4 tis, to byla jedna z těch levnějších návštěv servisu.

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz