Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - 2.0 HDi - pár problémov
Právě je stř 24. dub 2024 9:34:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 2.0 HDi - pár problémov
PříspěvekNapsal: pon 08. zář 2014 17:34:50 
Offline

Registrován: pon 08. zář 2014 16:56:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Spišská Nová Ves - Slovakia
Zdar chlapi, nastúpil som do nového zamestnania ako zásobovač a jazdím Berlingom 2,0 HDi Furgon v základnej výbave.
Kedže na ňom predomnou každy rajzoval a nikto sa nestaral, trochu som ho musel dať do kopy.

Menil som olej a pri resetovaní servisného intervalu sa nič nestalo. Interval nový nenahodil (momentálne tam je 44900) a namiesto toho aby klesal tak stúpa. V čom môže byť problém? Skúsiť ho napichnúť na diagnostiku a nejako ho nepriamo cez PC upraviť?

Ďalší problém je, že pri prudkom pridaní plynu mi v kabíne 3x zapípa na každom prevodovom stupni. Nič na prístrojovke nebliká, nesvieti len zapípa.
(zvuk rovnaký ako pri otvorených dverách pri naštartovanom motore) BTW: dvere sú zavreté dobre.

A dnes som chcel doň zapojiť autorádio Philips (starý kazeťák z môjho predchádzajúceho Berlinga) a po jeho pripojení zoplo nejaké relé a po otočení kľúča v zapaľovaní sa mi rozsvietila kompletná kaplička (všetky kontrolky, podsvietenie, blikala mi kontrolka STOP a rezerva na palivomeri a namiesto ubehnutých km mi naskočili tri riadky pomĺčok) a zostala svietiť aj po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania. Rádio sa bezproblemovo zaplo a veselo si hralo. :) Keď som odpojil rádio všetko zhaslo a po vložení kľúča mi už zasvietili len tie kontrolky, kt. bežne svietia pri štarte. Kde je chyba? V rádiu či v elektrike v aute?

Dik za rady :)

_________________
Firemný parťák - Citroen Berlingo 2.0 HDi Furgon
Domáci vozový park:
Citroen Berlingo 1.6 HDi 92
Škoda Favorit 136L
Simson S51 Enduro
Simson S51 Electronic


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz