Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Berlingo III XL rok výroby 2019 motor 1,2 81 KW
Právě je čtv 28. bře 2024 14:06:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 03. pro 2018 21:08:38 
Offline

Registrován: pon 03. pro 2018 20:46:47
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám zájem o nové Berlingo III XL. Potřebuji něco mezi osobákem a dodávkou. Myslím si, že je to už vychytaný model. Nejsem náročný ani žádný závodník. Ročně najedu do 12000 km a to 50 % po dálnicích mimo ČR. Vlastně potřebuji jen vozit věci na chalupu a někdy do kempu.
Je má volba správná ? Naftu nechci, byť na ní nedám dopustit. Bude to moje první auto (12 předchozích ), co bude mít zážehový motor a ještě tříválec. :lol: Bojím se, že jsou tato auta hodně poruchová.... a mají drahý servis. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2019 3:04:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. říj 2016 13:36:52
Příspěvky: 63
Bydliště: Most
Z prvu musím říci že nemám s tímto motorem žádné zkušenosti, ale rozhodně bych nedával do BERLINGA třiválec o malém objemu. Dohání to turbem a nevidím v tom spolehlivost do budoucna.
Píšeš že je to vychytaný model, ale tady to neplatí. Je to nové BERLINGO, jiná stavba, jiná kasle, jiný podvozek, úplně nové motory.
Takže bych řekl že tu není nic osvědčeného. Ikdyž změny budou odvozený od modelů co Citroën vyrábí.

_________________
Berlingo 1,6 XTR 100BlueHDI GripControl » od 11.11.2016 a 7mi km :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11. dub 2019 11:14:12 
Offline

Registrován: čtv 11. dub 2019 10:38:55
Příspěvky: 2
O tomto motoru jsem dost studoval než jsem do něj šel. Motor už nějakou dobu jezdí v jiných autech a tam s ním nejsou problémy a není důvod proč by to v Berlingu mělo být jinak.
Mám to v auto dva týdny a s motorem jsem zatím náramně spokojen. Předpisová jízda od prodejce po dálnici Liberec-Praha 7.2 l/100km. Nyní celkem cca po 315 km s jízdou s rodinou v kopcích a několika hodinách zkoumání elektroniky při spuštěném motoru na volnoběh průměrná spotřeba 7,8 l/ 100km.
Auto má nahradit stávající Renault GrandScenic 1,4Tci 130k rv 2010, kde spotřeba se pohybuje kolem 10 l/100km. Přestože motor má Berlingo papírově slabší, tak dynamika jízdy mi přijde stejná. Prodejce mi dokonce říkal, že po několika zkušebních jízdách se mu zdá, že tento benzín má v běžném provozu dokonce dynamiku lepší než ten 130k diesel (s vyjímkou zrychlování v kopci na dálnici).
Z čeho jsem byl naopak zklamán je to, že přestože v recenzích je vychvalováno množství ukládacích prostorů v Berlingu, tak ve srovnání s GrandScénikem mi to přijde bídné - schránky v podlaze Berlinga jsou miniaturní, stejně tak spodní kastlík před spolujezdcem. Scénic navíc měl i spoustu místa kolem rezervy a dále v předních podlahových schránkách. Samozřejmě hlavní zavazadlový prostor je mnohem větší, ale přesto se hodilo mít samostatné skryté prostory např. na výbavu (řetezy, lopatu,..., ). Naopak potěšilo že je možno lecos ukrýt přímo pod zadními sedačkami což nikde zmíněno nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě 2019 18:04:48 
Offline

Registrován: ned 05. kvě 2019 17:51:50
Příspěvky: 6
zdar, byl jsem na tom stejně, vždycky diesel a většinou citroeny, všechny maximálně spolehlivé.
nové Berlingo s manuálem a 1,2 benzínem mám asi tři měsíce a jsem spokojenej, trochu mě teda zklamala spotřeba, ale to je asi tím, že jsem byl zvyklej z picasasa na 5,5 litru a teď zhruba 7,5 až 8. ale na druhou stranu to fakt jede pěkně, motor je klidnej, tichej, přitom docela pěknej zvuk,k když na to šlapneš, zrychlení bohatě stačí a na dálnici taky i plně naložený. jak je to se spolehlivostí ještě nemůžu posoudit, ale předpokládám, že těch pět let co si to chci nechat, to vydrží a ten motor už je docela prověřenej, není to žádná novinka, myslím, že poprvé ho dali do nějakýho auta v roce 2015 a doposud na něj nikdo nenadával.
Když to srovnám s 1,2 od WV tak to je nebe a dudy.

ostatně, dneska stejně moc možností na výběr, co se týká motoru nemáš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě 2019 14:29:31 
Offline

Registrován: úte 21. kvě 2019 13:53:43
Příspěvky: 3
Zdravím,mám trochu specificky dotaz,nevíte jaký muže být tecnicky rozdíl mezi 81kw verzi a 96kw?rozdil ve výkonu a krouticim momentu je jasný,zajímá mne zda silnější verze nemá třeba jiné turbo, nebo podobně,je možné ze motorarna chrli stejne motory a k nim se jen nahrávají různé mapy do řídicích jednotek?diky za rady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18. čer 2019 20:00:58 
Offline

Registrován: ned 07. dub 2019 21:55:04
Příspěvky: 15
v ceně :lol: jinak nevím. Myslím, že dnes je to pouze v elektronice a v plnění válců směsí. :?:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01. led 2021 21:05:56 
Offline

Registrován: ned 07. dub 2019 21:55:04
Příspěvky: 15
Tak mám najeto po dvou letech 20000 km. Zatím bez závad. Spotřeba 6,8 l při rychlosti do 130 Km/h. ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz