Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Snížená citlivost autorádia
Právě je čtv 18. dub 2024 8:49:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Snížená citlivost autorádia
PříspěvekNapsal: pon 11. črc 2016 19:17:02 
Offline

Registrován: pon 11. črc 2016 19:10:58
Příspěvky: 13
Dobrý den, mám čtvrt roku Citroën C3 Picasso a nějak mi šumí rádio, všiml jsem si toho až teď. Zkoušel jsem vyšroubovat anténu (prut antény na střeše) a poté šumí víc. Po jejím zpětném nasazení je to lepší, ale není to perfektní. Podstatná část stanic je také s horší kvalitou. Tak si říkám čím to může být. Někde špatný kontakt, tip je také na zlomený prut antény? 20tého jedu do autorizovaného servisu, ať na to kouknou, takže budu vědět přesně. V předchozím voze byly stanice, co jsou teď se zhoršenou kvalitou, v pořádku. Nemáte někdo takovouto zkušenost s originálními autorádii Citroën? Díky.

_________________
Citroen C3 Picasso 3/2016 1.4VTi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená citlivost autorádia
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2016 13:44:23 
Offline

Registrován: pon 11. črc 2016 19:10:58
Příspěvky: 13
Tak po zkontrolování v autorizovaném servisu je vše v pořádku. Tzn. jak teď docílit kvalitnějšího signálu? Jediné se mi jeví, nějaký větší/citlivější prut místo stávajícího? Vzhledem k palubnímu počítači spojenému s rádiem tam asi jiné rádio (lepší/citlivější), než to tovární (prefabrikované) moc nedám.

_________________
Citroen C3 Picasso 3/2016 1.4VTi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená citlivost autorádia
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2016 18:32:13 
Offline

Registrován: úte 10. zář 2013 15:54:53
Příspěvky: 26
Zdravím,
Jiné autorádio tam jde. Jen hodiny a nějaké podružné funkce nepůjdou nastavovat. Ale také se dá udělat.
Problém je že ti prevíti i do nových aut montují radia 10 let stará ( myslím modelově )
Jde to odstranit tak , že si koupíte vnitřní anténu na sklo se zesilovačem ( dnes vypadají tak , že je ani sami neuvidíte )
a nebo na stávající anténu ( myslím za rádiem ) namontujete samotný zesilovač . Také se prodávají krabičky , kde jsou kondenzátory . Které rušení snižují. Nechal bych to na kvalifikované osobě . Určitě máte v blízkosti elektro servis , kde vám rádi pomůžou.
Mě osobně se to nestává. Asi záleží na lokalitě kde jezdíte a co chytáte.
To je asi vše :)
Pěknej den přeji

_________________
Bíla Banquise C3 Picasso 1.6 HDi 90


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená citlivost autorádia
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2016 18:38:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
a nejjednodussi je vymenit zakladnu anteny za novou bo ta stara je zoxidovana :mrgreen:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená citlivost autorádia
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 7:31:16 
Offline

Registrován: pon 11. črc 2016 19:10:58
Příspěvky: 13
lexxlutor píše:
Zdravím,
Jiné autorádio tam jde. Jen hodiny a nějaké podružné funkce nepůjdou nastavovat. Ale také se dá udělat.
Problém je že ti prevíti i do nových aut montují radia 10 let stará ( myslím modelově )
Jde to odstranit tak , že si koupíte vnitřní anténu na sklo se zesilovačem ( dnes vypadají tak , že je ani sami neuvidíte )
a nebo na stávající anténu ( myslím za rádiem ) namontujete samotný zesilovač . Také se prodávají krabičky , kde jsou kondenzátory . Které rušení snižují. Nechal bych to na kvalifikované osobě . Určitě máte v blízkosti elektro servis , kde vám rádi pomůžou.
Mě osobně se to nestává. Asi záleží na lokalitě kde jezdíte a co chytáte.
To je asi vše :)
Pěknej den přeji


Takže to znamená, protože je to nové auto, zase zajet do autorizovaného servisu, aby mě to udělali tam, protože pokud bych jel do nějakého elektro servisu, který není autorizovaným servisem pro Citroen, tak mi asi padne příslušná záruka. Děkuju Vám moc, zkusím tohle pořešit a nechat tam narvat zesilovač a nebo nechat zkontrolovat ten co tam je v základně antény vzadu na střeše. A pak jsem napíšu, jak to dopadlo.

Díky

_________________
Citroen C3 Picasso 3/2016 1.4VTi


Naposledy upravil Babriel dne úte 26. črc 2016 7:38:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená citlivost autorádia
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 7:35:30 
Offline

Registrován: pon 11. črc 2016 19:10:58
Příspěvky: 13
Havlicek.Lukas píše:
a nejjednodussi je vymenit zakladnu anteny za novou bo ta stara je zoxidovana :mrgreen:

Dobrý den, že by to zoxidovalo za půl roku (auto byla skladovka od konce prosince)? Jako je tedy pravda že povětrnostní vlivy jsou rošťáci a přiroda dokáže hodně, ale po půl roce? Každopádně nejspíš to tak bude. Protože pokud jedu v otevřené krajině, tak je rádio relativně v pohodě ale jak vjedu do zástavby, tak je to v háji. Tedy problém hlavně při jízdě, když auto stojí, tak to rádio zase hraje o chlup líp a není tam to rušení proměnlivého okolního prostředí.

Předpokládám tedy, že se jim v autoservisu nechtělo sundavat strop a dostávat se k zakladně aby to prověřili, tak tohle neudělali, i když by nejspíš měly. Vím že zkoušeli prut a kontakty u autorádia, ale o základně antény neřikali nic.

Děkuju moc, zkusím nejspíš jiný servis, páč v tom původním mě ani neřekli co s tím všechno zkoušeli, kdoví jestli vůbec něco, to vědi oni sami. Díky moc. Dám pak vědě,t jak píši v předchozím komentáři, jak jsem dopadl.

_________________
Citroen C3 Picasso 3/2016 1.4VTi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz