Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Motory VTI-spotřeba oleje
Právě je pát 19. dub 2024 9:54:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: ned 22. lis 2015 23:17:08 
Offline

Registrován: úte 27. říj 2015 0:33:35
Příspěvky: 19
http://www.auto.cz/ctyri-rady-spravny-v ... leje-66670

_________________
Citroen C4 - 1.4 VTi 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2015 6:46:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
A co s tím? :idea:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: sob 28. lis 2015 21:08:08 
Offline

Registrován: úte 27. říj 2015 0:33:35
Příspěvky: 19
Vysvětlení specifikace olejů.:)

_________________
Citroen C4 - 1.4 VTi 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: sob 28. lis 2015 23:28:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tyhle odkazy nebo podobné jsou tady už x krát,tak proto jsem se ptal. :D No a co tvůj stroj,znovu jsi olej vyměnil nebo jsi nechal ten Divinol?

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: ned 29. lis 2015 17:44:50 
Offline

Registrován: úte 27. říj 2015 0:33:35
Příspěvky: 19
Asi tam nechám nějakej čas ten Divinol jako proplach a pak skusím něco jinýho,řekl bych že to není nějak to pravý ořechový. Mám tu 5l Total quartz 9000 5w-40. Stejně mám ale v podvědomí červíčka, že bych tam měl dát olej co tam patří. :oops:

_________________
Citroen C4 - 1.4 VTi 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: ned 29. lis 2015 19:40:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
To je fakt divný,prolezl jsem ještě celé vlákno,jestli jsme tady neřešili pouze 1.6 VTI a není tomu tak.I kolegové s 1.4 VTI mají stejné poznatky při použití oleje 5W-40 jako já.Na olej fóru jsme to řešili snad na 20 stránkách a jednoznačně lepších výsledků se dosáhlo s olejem 5W-40 než s omaštěnou vodou.Ale,může být,že byť má olej stejnou specifikaci,tak nemusí motoru "chutnat",to jsem už řešili na olej fóru taky.Ostatně nemusím chodit daleko,mému motoru také více šmakuje Mogul než ten Mobil,co jsem tam měl předtím,ale je otázkou,zda se jen tou první várkou ten motor nevyčistil od bordelu.Já teď zvažuji,zda nedám na jaře místo 5W-40 0W-40,protože tyhle oleje jsou vyrobeny s lepších základových olejů a mají i lepší střihovou stabilitu,takže se mohou nechat v motoru poněkud déle. Pokud zůstanu u 5W-40,tak zkusím Sunoco nebo Yacco.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: pon 07. pro 2015 0:54:56 
Offline

Registrován: úte 27. říj 2015 0:33:35
Příspěvky: 19
Tak dneska šel do auta spátky Total 5W-30. Nějak mě nebaví experimentovat s olejema a čekat co to udělá s motorem.Dal jsem tam to co je předepsáno výrobcem a projev mi přijde lepší než s tim Divinolem 5w-40. I můj dvorní mechanik mi doporučil dávat to co tam má být.

_________________
Citroen C4 - 1.4 VTi 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: pon 07. pro 2015 6:20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak hlavní je,že jsi ty i motor spokojen. :idea: Jinak podle nejnovějšího doporučení výrobce tam patří tento olej. :D
http://citroeny.eu/oleje-total/1891-tot ... olej-.html

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: sob 16. led 2016 14:36:41 
Offline

Registrován: úte 27. říj 2015 0:33:35
Příspěvky: 19
A co tenhle olej ? Ten bude určitě levnější ...:)
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/po ... rdy-rocne/

_________________
Citroen C4 - 1.4 VTi 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: sob 16. led 2016 16:31:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tohle znám,trošku mi to připomíná reportáž výroby Coca Coly v jedné zemi. :lol: Nebo také jinou,kdy popisovaly výrobu určitých náhradních dílů věhlasných značek.Ostatně,jak víš,že ten Total,který si do svého motoru nalil,nepochází zrovna odtud? :idea: :D
Proto dnes mnozí doporučují použití olejů od (u nás) neznámých a ne tolik masových výrobců. ;)
Já třeba zrovna pořídil tenhle olej a v pondělí bude vdechnut do stroje.
https://www.znackoveoleje.cz/znackoveol ... R-5W-40-5l

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 10:39:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2016 9:14:25
Příspěvky: 142
Bydliště: kósek od Znojma
Taky přispěju svou troškou do mlýna. Když jsem před rokem koupil mého citrouše (C4GP 1.6 THP), tak jsem taky hledal, co že to do něj naliju. Tehdy jsem dal na doporučení výrobce a nalil Total Ineo... Po ujetí cca 3.000 km hláška o hladině oleje. Kouknu a ono minimum. Následovalo dolití prvního litru oleje. Toto mě trošku zarazilo, protože takhle snad olej nežralo ani moje první auto, okřídlený šíp Škoda 120 a tehdy začalo moje "studium" ohledně olejů. Zprvu jsem se uklidňoval, že je to dle standardů "normální" úbytek, ale po ujetí dalších asi 3.000 km další litr oleje. V tuto dobu moje studium začalo vrcholit a rozhodl jsem jako další náplň koupit Mobil 1 ESP Formula, ale moje studium pokračovalo dál, následovaly další 3.000 km a další litr oleje. No, nakonec, když se schylovalo k dolití čtvrtého litru, vyhrál Mobil 1 New Life 0W-40, který jsem tam začátkem února po ujetí 12t km od poslední výměny nalil. Pravda, byl jsem kolegou lengym (zde tedy Miroslavem Lengyelem) nahlodán, že bych taky pořídil Yacco, ale protože v době, kdy jsem olej pořizoval tento nebyl skladem, Mobil 1 New Life vyhrál... Uvidíme, jak na tom bude jeho hladina po ujetí 3.000 km a podle toho se zařídím dál.

Už se ani nedivím, že výrobcem doporučený interval pro výměnu je 30t km. Bodejť by ne, když za tu dobu dvakrát obměním náplň...

_________________
Citroën Grand C4 Picasso Exclusive 1.6 THP 5FX EP6DT BMP6 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 11:52:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
No podle toho jak rychle ten olej mizí,tak bych odhadoval,že jezdíš dost po dálnici a motor dost často pracuje ve vyšších otáčkách.Alespoň u mě to tak bylo,dokud jsem jezdil po okreskách a couračky,tak bylo vše v poho,ale jakmile jsem 2x po sobě otočil Moravu,tak bylo zle.S Mobilem1 ESP Formula 5W-30 jsem odjel Itálii a zkušenost stejná,tedy lepší než Ineo,ale pořád k úbytku docházelo.Kolegou lengym,nechodíš také na olejforum? :D Ten olej Yacco jsem ti asi vyfoukl před nosem já,tedy pokud jsi hledal tady. https://www.znackoveoleje.cz/
S tím Mobilem New-Live jsi určitě chybu neudělal,ale možná stálo za to,udělat tak 2 x výměnu po 6 tis. s nějakým "obyčejným" olejem,aby se motor po užití té plechovky vzpamatoval.Jinak velmi dobrý olej je ten již zmiňovaný Sunoco Synturo Gold 5W-40,který jsem zvažoval taky. http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/2 ... D-5W-40-5L
A pokud auto provozuješ ve vyšší zátěži(dálnice nebo plně obsazené)tak pak můžeš zkusit klidně nějakou 5W-50.
http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... load#anch1
https://www.znackoveoleje.cz/znackoveol ... e-5W-50-4l
Ale jestli jsi to tady přečetl celé nebo chodíš na to výše jmenované fórum,tak tohle všechno víš. :lol: Stejně tak to,že je velmi vhodné zkrátit výměnu olej tak na třetinu. :idea: A co aditivum do paliva,dáváš? :D Tož pak napiš,jak to dopadlo. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 22:10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2016 9:14:25
Příspěvky: 142
Bydliště: kósek od Znojma
Říkám, že jsem studoval :D , takže ano, i olejforum mi není cizí. ;)
Zmiňovaný Sunoco jsem měl taky v hledáčku, ale nějak mě nezaujal, spíš subjektivně než z nějakých objektivních důvodů, prostě se mi nelíbil... Od Sunoco jsem koukal ještě po jednom, ale teď už přesně nevím, který to byl a teď jsem lenošnej hledat, ale myslím, že měl v názvu Xenon. Ano, na ten Yacco jsem koukal na těch značkových olejích. Byl, byl a když jsem se konečně rozhoupal, že koupím, tak nebyl, což mi vlastně ulehčilo rozhodování.

Jezdím hlavně couračky do práce, od baráku k baráku necelých 20 km (tam a zpět tedy 40). Dálnice málokdy a i tam se snažím jezdit na spotřebu, kdy si většinou držím 115 na tachecu (hranice, pro mě, přijatelné hodnoty aktuální spotřeby na rovině někde kolem 7,5 l), ale někdy se taky neudržím... Na druhou stranu mám takové pravidlo, že minimálně jednou za natankovanou nádrž auto řádně protáhnu i do maximálních otáček. Ty 3.000 km je spíš takovej průměr. Ale každou tu třítisícovku jsem jel nějakou dálku. V první jsem, myslím, dvakrát otočil republiku prakticky z jednoho konce na druhej. Ve druhé jsem jel Chorvatsko, kam jezdíme až dolu pod Makarskou, to mě hladové oko oleje překvapilo cestou zpátky. A tu třetí jsem jel taky nějakou dálku v rámci republiky se zapřaženým vozíkem na koně a zpátky i s koněm navíc... V létě občas vozím plné, ale opravdu plné, auto dětí na soutěže a tréninky, někdy i se zapřaženým vozíkem s technikou (jsem vedoucí mladých hasičů a když nestačí naše hasičská dodávka, zneužiju moje auto).

Mám v plánu udělat výměnu tak po 8.000, možná dřív, právě kvůli proplachu. Pak bych ale chtěl zůstat u svých výměn po 12.000, na které jsem si už zvykl, protože je to prakticky i můj roční nájezd.

Po Peak Lifu jsem taky koukal, ale XW-50 už je pro mě asi zbytečné. Chtěl jsem něco v 5W-40, ale v této normě jsem si, krom zmiňovaného Yacco, nějak nemohl vybrat. I ta 0W-XX se mi zdá zbytečná, hlavně na léto. I ty zimy už u nás nejsou co bejvaly... :)

Začátkem léta 8-), kdy bych měl mít 3.000 km za sebou, se mile rád ozvu a dám vědět výsledek. :mrgreen:

_________________
Citroën Grand C4 Picasso Exclusive 1.6 THP 5FX EP6DT BMP6 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 22:20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2016 9:14:25
Příspěvky: 142
Bydliště: kósek od Znojma
A ano, do paliva leju VIF. Pán na benzince (obsluha u stojanů) se krapet podivoval a vlastně i kroutil hlavou, že do benzinu leju aditiva. Měl k tomu i nějaké prupovídky, tak jsem se mu to snažil vysvětlit, ale marně, měl svoji pravdu, takže jsme se, každý se svým názorem, rozloučili. Je pravda, že jsem byl také ze začátku skeptický, co se (dodatečné) aditivace benzinu týče, ale pak jsem viděl, teď nevím, jestli video nebo jenom nějaký článek s testem, jak vypadá motor s a bez přidaného aditiva a měl jsem jasno a to taky hlavně kvůli mé motorizaci...

_________________
Citroën Grand C4 Picasso Exclusive 1.6 THP 5FX EP6DT BMP6 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory VTI-spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2016 7:02:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Takže to co píšeš přesně odpovídá tomu co nějakou dobu říkám a píšu.Pokud se jezdí couračky,tak olej drží,ale jakmile je motor ve větší zátěži,tak mizí.Nu,já byl po Vánocích v Itálii(700 tam a 700 zpět)a olej se de facto nehnul a to už jsem měl na tom Mogul Racing nějakých 6 tis..Po návratu jsem ho měnil za Yacco a hned to bylo zase znát i když těch 150 po dálnici zvládal motor i s tím starým dobře,tak s novým zase běží tak nějak radostněji.Toho New Lifu je na proplach skoro škoda :D i když při výměně oleje po 8 tis. se o proplachu moc mluvit nedá.Pokud budeš dál používat tenhle olej,tož těch 12 bude v poho,ale pokud bys používal nějaký standartní 5W-40,tak tam je fakt dobré měnit dříve.Sunoco u nás není moc známé,takže lidi neví,ale třeba ten Xenon s C3 by nebyl pro ty naše motory to pravé,kdežto ten Gold je čistá A3.O 5W-50 jsem uvažoval taky,protože zrovna loňské léto k tomu přímo vybízelo a cesta do Itálie taky,ale vyšlo to nakonec na konec srpna,takže jsem dal ten Mogul Racing od Bédi. :D Příště možná zkusím Milers Oils EE Semi Synthetic 10W-40,už jsem ho chtěl dát letos,ale pak jsem nakonec vyměkl k vůli zimě,ale on by těch -16°C zvládl jistě taky. :idea: Jinak se dá také použít Elf Evolution 900 NF 5W-40,Millers Oils XF Long Life 5W-40,MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 nebo špičkový Millers Oils CFS 5W-40 NT,ten už má ovšem poněkud vyšší cenovku. :lol: Na pumpě na mě ani moc nekoukají,zato v servisu,když chci měnit olej po 7 tis. koukají jak :o :shock: :lol: VIF jsem používal taky,ale přešel jsem na Wynn´s ,je to mnohem lepší,ale projevilo se to až po cca 2 vyjetých nádržích.Jo,ještě jsem se chtěl zeptat, kolik máš najeto?Jinak ať ti auto slouží k naprosté spokojenosti. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz