Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - LED denní svícení
Právě je sob 20. dub 2024 1:12:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: stř 11. srp 2010 20:54:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Lukáši, s prominutím nebo bez, hubu držet nebudu. To že si nějaký debil vyzdobí auto světlama na hovno mě vadí, protože pochop že tím ohrožuje mě. Zákon je taky debil, když zakazuje při denních světlech zadní světla. S denníma světlama přišel nejdřív jejich výrobce a nedělal to proto, aby pomohl zvýšit bezpečnost na silnici, ale svůj zisk. A to se mu za pomoci debilních, nenažraných, zainteresovaných, zkorumpovaných atd. zákonodárců daří. Mimo jiné i proto, že existujou řidiči fifleny, kteří si za jakýkoliv peníz jednou na autíčko pořídí i rtěnku, když to bude autíčku slušet.
Určitě existujou kvalitní denní světla, ale určitě nejsou viditelnější než klasická a bezpečnosti ani v nejmenším neprospějou. Neosvětlený zadek je problém jen u debilů, kteří nevědí, kdy zapnout klasická světla. Ale oni bohužel existují a v tom je problém. Stejně jako existují opilci, závodníci, nerváci a nešikové. Bohužel oni jsou nutné zlo, které se přes všechny represe nikdy nepodaří vymítit. Tak proč k nim ještě přidávat další nesmyslnosti, mezi něž denní světla určitě patří.
Rád bych slyšel jeden argument pro přínos denních světel bezpečnosti na silnici.
A jestli moje argumenty odradí jen jednoho zájemce o denní světla od jejích pořízení, pak neklapu zbytečně a přispívám tak bezpečnosti všech řidičů a nevinných pasažérů.
A jen tak nakonec: mě se ledky na autě líbí, ale nedal bych si je tam ani zadarmo. Ne dnes a ne za takových podmínek, jaké ukládá zákon. Počkám si, až dospějí, budou vymakanější a nebudou snižovat bezpečnost mou ani ostatních.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp 2010 23:01:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. srp 2010 22:03:49
Příspěvky: 95
Mikra píše:
Rád bych slyšel jeden argument pro přínos denních světel bezpečnosti na silnici.

Lepší viditelnost auta které je má namontované. Jediný argument a pádný.
Bohužel, jestli je řidič d***l a má v 8 večer zapnutý jen denní svícení tak mu není pomoci.
A nebo jestli v krámě koupí LED světla za 300 Kč bez homologace, tak to také není správně.

Prostě já bych je chtěl kvůli hlavně bezpečnosti + další drobné důvody, které jsem uvedl. Bohužel nemohu splňovat zákonem dané požadavky a tak mám smůlu. A rozhodně je nechci obcházet jak je to běžné.

_________________
Sněhobílý Citroen C3 Picasso 1,4VTi SX
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: pát 13. srp 2010 14:20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
a proc si stezujete ze takove de**ly nevidite kdyz se tady jeste pred 5 rokama pres den nesvitilo tak to nikomu nevadilo 8-)

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: pát 13. srp 2010 19:06:12 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 14:14:38
Příspěvky: 71
Havlicek.Lukas píše:
a proc si stezujete ze takove de**ly nevidite kdyz se tady jeste pred 5 rokama pres den nesvitilo tak to nikomu nevadilo 8-)

ved predsa o to ide.Ked už ten zákon o celodennom svieteni platí a auta su vabavene svetlami/predpokladam všetky :lol: / tak prečo tam dorábať dalšie a riskovať že si to večer nezapnú alebo zabudnu zapnuť a stanu sa tak nebezpečný. Si trocha protirečíš. Ked sa donedavna cez den nesvietilo tak teraz nam seriove svetla nestačia? ine je seriove LED a kvalitné certifikované a ine tie atrapy čo si vešaju na auta večšinou :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: pát 13. srp 2010 20:19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
To Petr07 ... Lepší viditelnost auta které je má namontované. Jediný argument a pádný.

Jseš si opravdu jistý, že viditelnost je lepší? Zkus to pár týdnů pozorovat a uvidíš, že hlavně za slunce je to s viditelností o dost horší, než obyčejná světla. A potom v zatáčkách, na křižovatkách a všude, kde stojíš trochu v úhlu, tam je viditelnost ve dne skoro nulová. No a o zadku jsem již psal. Ten nevidíš vůbec, protože tam nic nesvítí. Takže já tenhle argument neberu.

To Lukáš ... a proc si stezujete ze takove de**ly nevidite kdyz se tady jeste pred 5 rokama pres den nesvitilo tak to nikomu nevadilo

O tom to právě je. Když se nesvítilo, nikdo na světla nespoléhal. Dneska nečekáš, že se objeví něco neviditelného, nebo viditelného jen v poslední chvíli. Zeptej se motorkářů, jak jim vadí, že už svítí všichni a ne jen oni. Dřív každý věděl, že světla ve dne znamenají motorku a řidič se na to mohl připravit, ale dnes tu výhodu motorkáři stratili. Například dřív jsem viděl v dálce za sebou v zrcátku světla a už jsem čekal, že se přeze mě přežene sebevrah na dvou kolech a udělá myšku, aby se na vteřinu schoval a hned zas vyrazil. Dneska abych si oči vykoukal a nevěnoval se řízení, když se ke mě něco blíží ze zadu. Jasně že trochu přeháním, ale tak nějak to prostě je. Dnes nečekáš auto tam, kde nevidíš světla. No a to je to, co mi vadí.
Každé auto je vybavené funkčními viditelnými světly a my si je za těžký peníz nahrazujeme něčím, co se jim nevyrovná. A tím se dobrovolně a hloupě stáváme méně bezpečnými.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 22:26:29 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 14:14:38
Příspěvky: 71
suhlas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 10:19:49 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 0:24:29
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno
Tak jsem si to tady po dlouhé době přečetl a taky něco málo přidám.
Prvně můj pohled....taky jsem přemýšlel, že bych si dal na auto LED denní světla. Dokonce jsem byl i nakloněn tomu, že bych řezal do nárazníku aby byly tam kde jsem je chtěl mít. Pátral jsem na netu na co ta sranda přijde a když vezmu homologované vysoce svítivé, tak cena začínala někde na 1500 a končila tuším na 4500. No, pak jsem zvažoval pro a proti a rozhodl jsem se radši ty peníze projezdit v benzínu. Osobně si myslím, že ze předu jsou dobrá LED světla vidět někdy i líp než klasická a to už jen proto, že svítí i nahoru. Ale je tu jedno ale....a to, že těch je po čertu málo. Koukám na silnici po většinu času z poza volantu autobusu, takže o něco výš a to jsou rozdíly docela poznat. Problém je v tom, že spousta lidí má na autě fůru imitací, který jsou vidět až z blízka a myslí si, že tam mají kdoví co. Kolikrát jsem na takovýho troubu bliknul a až jsem přijel blíž, tak jsem spatřil bludičky.
Druhá věc a to úspora. Dá se docela lehce spočítat jakou spotřebu mají normální světla v tom, kterém autě. Ale podívám li se na to z druhé strany, tak klima má taky spotřebu, rádio taky (a to prý nemá zrovna malou), takže poč šetřit zrovna na bezpečnosti. S autem sice jezdím docela málo, ale ani v Xantii ani v C4 jsem zatím nebyl nucen vyměnit za ty léta žárovku v předním světle.
A třetí věc,myslím, že Mikra nemá až tak úplně pravdu s lepší viditelností normálních předních světel. Naprostý souhlas u klasických parabolových. Ale čert aby vzal ty projekční s čočkama. Jak s žárovkou, tak xenony. Normálně je vidět jen bod a víc z boku skoro nic (myšleno ve dne).

PS. : všimli jste si taky, že spousta automobilek dělá čím dál výkonnější přední světla, ale blinkr je pořád nalepenej přímo u nich, takže kolikrát nejde vidět, že bliká....

_________________
Citroen C4 1,4 Leader sněhobílý....Obrázek
Citroen CX 2500 TRD TURBO D2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 13:25:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Určitě jsou čočky z boku vidět trochu hůř, ale zase jak který. Bez vytahování, ty na C5 jsou vidět dobře :lol: . Ono asi záleží spíš na tvaru a konstrukci paraboly.
Nezmínil jsi fakt neosvětlení zadku při denních světlech. Taky si myslíš, že to není potřeba?
A k těm blinkrům. Co třeba peugeot 206 a podobná vozítka, která mají blinkry uprostřed u masky chladiče. To je taky výmysl.
Ta spotřeba je k smíchu. Většina uživatelů LED z řad mladých tunerů si k nim přidává 100W žárovky hlavních světel. :idea: :!: Jo a rádio mi jednou na ZX vytlouklo baterku, než jsem v autě udělal jarní úklid při poslechu Evropy 2. Takže mladí tuneři, kteří šetří na světlech a dopředu je popohání spíš tlak subwoferu než síla motoru bohužel šetří na tom nejblbějším místě. No ale zase na jejich obranu, když už nejsou vidět, tak jsou určitě slyšet. :P
V každém případě přeju všem, kteří si denní LED světla pořídí, aby vybrali správná, viditelná a bezpečná. A aby si uspořenou energii užili ve zdraví. ;)

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 21:55:40 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 0:24:29
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno
Pravda, nezmínil jsem fakt, že nesvítí zadní světla. Bohužel jsou mezi řidiči tací, kteří s denními světly jezdí nejen v šeru, ale jsou schopní s nimi jet třeba i v tunelu. Jasně, jim to stačí, protože dnes už u většiny aut budíky na palubovce svítí i bez zapnutých světel, ale pokud takový auto dojedeš tak se dá docela dobře přehlédnout, když má tu správnou barvu. Tudíž v tom lze taky spatřovat problém. Já si s tím hlavu nelámu. Jezdil jsem se světly i před tím, než to zavedli, jezdím i teď. Myslím, že stojí za to být viděn ze všech stran. Pravda jsou tací, kteří Tě přehlédnou i kdybys měl na střeše majáky, ale to holt asi k životu na silnici taky patří.

_________________
Citroen C4 1,4 Leader sněhobílý....Obrázek
Citroen CX 2500 TRD TURBO D2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: úte 28. zář 2010 21:07:45 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 14:14:38
Příspěvky: 71
Mike píše:
Pravda, nezmínil jsem fakt, že nesvítí zadní světla. Bohužel jsou mezi řidiči tací, kteří s denními světly jezdí nejen v šeru, ale jsou schopní s nimi jet třeba i v tunelu. Jasně, jim to stačí, protože dnes už u většiny aut budíky na palubovce svítí i bez zapnutých světel, ale pokud takový auto dojedeš tak se dá docela dobře přehlédnout, když má tu správnou barvu. Tudíž v tom lze taky spatřovat problém. Já si s tím hlavu nelámu. Jezdil jsem se světly i před tím, než to zavedli, jezdím i teď. Myslím, že stojí za to být viděn ze všech stran. Pravda jsou tací, kteří Tě přehlédnou i kdybys měl na střeše majáky, ale to holt asi k životu na silnici taky patří.

presne tak. mne vôbec nevadia nove ledky v predu ale len pri zachovaní svietenia zadných svetiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 10:30:16 
Offline

Registrován: pon 29. bře 2010 11:49:59
Příspěvky: 29
Mě se LED moc líbí a chtěl bych je. :D Ale fakt nevím, kam je na C3P dát. :o Jak tu někdo písal, nejlepší by bylo říznout do plastu a vymyslet nějaké pěkné místečko tam, kde s tím výrobce nepočítal. A než se k něčemu takovému "rozhoupu", vymyslel jsem náhradní plán. Moc se mi líbí přední kulaté mlhovky. To taky byl jeden z důležitých bodů při výběru auta - aby mělo přední KULATÉ mlhovky. A tak já před nastartováním přepnu na obrysovky a pak pustím přední mlhovky. Dělám to tak i u služební Fábie a Oktávky a moc se mi to líbí. Jenže ouha. V pátek si mě zastavila dopravka, že nemám předpisové osvětlení vozu a že prý většinou tímto způsobem nastavení světel řidiči maskují prasklou hlavní žárovku, tak chtěli, abych jim rozsvítil hlavní světla a dokázal, že mi fungují. Ale ona fungovala, tak se děsně divili, proč to teda mám takhle blbě, že mě nakonec zapomněli dát pokutu a zas mě pustili. Víckrát to takhle ale dělat nebudu, příště by zapomenout nemuseli. Takže buď LED, nebo normálně svítit :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 23:15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. srp 2010 22:03:49
Příspěvky: 95
lasim píše:
Mě se LED moc líbí a chtěl bych je. :D Ale fakt nevím, kam je na C3P dát. :o Jak tu někdo písal, nejlepší by bylo říznout do plastu a vymyslet nějaké pěkné místečko tam, kde s tím výrobce nepočítal. A než se k něčemu takovému "rozhoupu", vymyslel jsem náhradní plán. Moc se mi líbí přední kulaté mlhovky. To taky byl jeden z důležitých bodů při výběru auta - aby mělo přední KULATÉ mlhovky. A tak já před nastartováním přepnu na obrysovky a pak pustím přední mlhovky. Dělám to tak i u služební Fábie a Oktávky a moc se mi to líbí. Jenže ouha. V pátek si mě zastavila dopravka, že nemám předpisové osvětlení vozu a že prý většinou tímto způsobem nastavení světel řidiči maskují prasklou hlavní žárovku, tak chtěli, abych jim rozsvítil hlavní světla a dokázal, že mi fungují. Ale ona fungovala, tak se děsně divili, proč to teda mám takhle blbě, že mě nakonec zapomněli dát pokutu a zas mě pustili. Víckrát to takhle ale dělat nebudu, příště by zapomenout nemuseli. Takže buď LED, nebo normálně svítit :(


Tak tak. Mlhovky jsou na svícení za mlhy a snížené viditelnosti jako je hustý déšť a sněžení.
LED denní svícení ano. Ale u C3P není kam dát. Chtěl jsem je dát do grilu do spodní masky, ale pak nesplňuji jednu z podmínek max. 40cm od kraje auta. Takže mlhovky ven a dát kulaté LED místo nich.... . :lol:
Všimli jste si, že C3P má v hlavních světlometech připravenou zaslepenou část pro denní svícení klaickou žárovkou?
Ale bohužel zaslepeno.
Obrázek

_________________
Sněhobílý Citroen C3 Picasso 1,4VTi SX
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: ned 04. zář 2011 20:55:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. srp 2010 22:03:49
Příspěvky: 95
Stále mne DRL neopustily. Našel jsem nějaké LED světlomety.
Jedná se o náhradu mlhových. A měly by mít 32 funkce: mlhové, denní světlo a poziční, s tím, že poziční je vypínatelná.
Podle všeho by měly mít stejný systém montáže jako originál mlhové.

http://www.stualarm.cz/produkt/drloem-s ... omologace/


----------------------------------------------------------------------------------------
Edited: Chybka opravena. Díky. Mlhovou funkci to nemá.

_________________
Sněhobílý Citroen C3 Picasso 1,4VTi SX
Obrázek


Naposledy upravil Petr07 dne pon 05. zář 2011 19:34:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: pon 05. zář 2011 9:23:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. pro 2010 10:17:15
Příspěvky: 99
Pekný - moc pěkný, kdy budeš montovat? :D
nezapomeň fotit.....budu taky uvažovat o nich, hezčí než ty od Mušketýrů :D
hezký den Dony

_________________
Citroën C4 CACTUS e-THP 110 nová hračka pro holky
Citroën C3 Picasso 1,4VTi VIN : VF7SH8FSC9T505042 je už v citroenním nebi
C2 1.4.HDi - malý auto....
a hračka pro kluky Wraník = JEEP Wrangler TJ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED denní svícení
PříspěvekNapsal: pon 05. zář 2011 10:24:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
jen takovej blbej napad neslo by nejak dostat zarovku primo do svetla??
jinac podle toho odkazu se jedna pouze o denni/pozicni svetla mlhovky to nejsou i kdyz tak vypadaji a montuji se na puvodni uchyceni mlhovek

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz