Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Piskani vetraku topeni
Právě je čtv 28. bře 2024 11:10:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Piskani vetraku topeni
PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 13:15:20 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 22:12:15
Příspěvky: 27
Dobry den
Na rozdil od ostatnich kterym vetrak bud nejde, nebo jde jen naplno, nebo se neotviraji ruzne klapky mam problem jiny. Zacal mi piskat vetrak.Nejdrive pri dvojce (druhem stupni rychlosti) kdyz jsem zatacel do prva, pak i pri brzdeni, pote pri tretim stupni rychlosti vetraku a postupne se to zhorsovalo. POkazde jsem vetrak vyndal, prostrikl WD40kou, jeden dva dny to bylo ok, pak to zaclo znovu.Kdyz jsem toto absolvoval asi 10x koupil jsem od nejkeho kolegy vetrak jiny.Asi 2 tydny byl klid, pak zacal opet piskat- stejne jako predchozi. Mezitim jsem ten puvodni (jelikoz jsem mel plnou nahradu) rozebral do stavu kdy uz se dal rozebrat nejde. (http://www.xantiaclub.cz/navody/tranz_topeni/05.JPG)
Namazal jsem vse co jsem videl, kazdopadne dale nez sem (ten obrazek) se nedostanu. Tam satram dovnitr- mazu hridel co se toci (oba konce), rotor, staticke casti- proste vse kam nejak se dostanu a kde je kontakt mezi tocicimi a netocicimi castmi.Vcera jsem po 24te rozebral desku a vymnenil "novy" vetrak za puvodni. Zase piska!!!!!Nemel jste nekdo podobny problem?Jeste chci dodat ze kdyz vezmu "novy " vetrak do ruky a jen rukou ho roztocim kdyz je nakloneny tak taky piska.Otazka je CO tam tedy piska a jak to vyhnat?
Dekuji

_________________
BX19TGD (prasatko)
XM2.1TD Y3 (Mirage)
XM2.1TD Y4 (LA Belle Bleu)-aktualni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piskani vetraku topeni
PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 16:55:02 
Offline

Registrován: úte 26. črc 2011 21:16:05
Příspěvky: 193
Ahoj.Šátrání nepomůže.Píská to ložisko na straně vrtule,nebo uhlíky.Ložisko je zapouzdřené a bylo by nutno z něj sundat pokličku a namazat vazelínou.Já to dotáhnul ještě dál :D Ložisko se rozsypalo,vrtule zakopla o obal a ukroutila se.Měl jsem naštěstí jiný a ten maká spolehlivě.U prvního auta jsem měl tu vrtuli dole,nepamatuji se ale jak se to dělá.Ten vrak větráku jsem si pro jistotu nechal,zkusím se na to podívat.

_________________
Citroën XM 2.1TD 98'-pořád je co dělat,než bude Exclusive...
Citroen C5 Break 2.0 HDi/100Kw 05' -full ,není bohužel co dodělávat
Citroen BX,velmi zajímavé vozidlo v provedení 4x4 ,zase bude co ladit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piskani vetraku topeni
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2013 11:12:50 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 22:12:15
Příspěvky: 27
Tak jen doplnek jaqk to dopadlo pro ostatni.
Vzhledem k tomu ze jsem mel k dipsozici druhou jednotku jsem se pustil do totalni disassembly jednotky puvodni.Zjistil jsem ze vzhledem k principu elektromagnetiky jediny dotykovy bod jsou uhliky, tudiz nic jineho piskat nemuze.Jsou zde ( tohl je z Xantia clubu, muj XM vetrak byl lehce jiny- pristup k tem uhlikum je trosku horsi).http:
Příloha:
05.JPG [257.87 KiB]
Zatím nestaženo
. Je to trosku hodinarska prace ale da se to.Kdo nekdy lepil letadylka nebude mit problem;) Uhliky jsem lehce osmirgloval, kontaktni plochu na valci jsem vylestil hadrikem na sroubovaku.Od te doby to nepiska. Nevim- muze to byt tim ze nemrzlo, ze to treba zacne piskat az pri hodne pod nulou, ale kazdopadne ted to nepiska.Jeste chci upozornit ze je treba opravdu si dat pozor aby ty uhliky na pruzinkach v tom boxu co jsou opravdu chodili- napoprve jsem jedne odflakl, byl zasekly tudiz se nedotykal a nefungovalo to.

_________________
BX19TGD (prasatko)
XM2.1TD Y3 (Mirage)
XM2.1TD Y4 (LA Belle Bleu)-aktualni


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz