Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - EGR ventil
Právě je pát 29. bře 2024 15:32:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pát 06. črc 2012 14:17:37 
Offline

Registrován: stř 26. kvě 2010 22:51:18
Příspěvky: 292
Ahojte.
Neviem ci mam alebo nemam to povazovat za problem. Diagnostika mi pise, ze mam trvalu zavadu EGR ventila, obvod je preruseny, ventil je otvoreny. Ale vsetko funguje ako ma. Nemam ziadne problemy ani pri startovani, ani pri beznej prevadzke. Aj pri sledovani parametrov sacieho traktu ten ventil pekne funguje, aspon podla toho co vidim v diagnostike. Ak ma niekto skusenosti, pekne Vas prosim o radu.
Dakujem!


Přílohy:
Poznámka: 3360 ot/min, zatvoreny
IMAG0220.jpg [72.08 KiB]
Zatím nestaženo
IMAG0219.jpg [123.69 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: 3072ot/min, otvoreny na 12%
IMAG0218.jpg [115.02 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: 1856 ot/min, otvoreny na 59%
IMAG0217.jpg [72.37 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Volnobeh, ventil zavrety.
IMAG0216.jpg [123.8 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Hlaska chyby.
IMAG0215.jpg [76.51 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
Citroen C4 Grand Picasso ,2.0 HDI, AT, Exclusive.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pát 06. črc 2012 16:58:58 
Offline

Registrován: pon 28. kvě 2012 8:56:06
Příspěvky: 24
já mám obdobný problém na 1.6 hdi.
jde o to že občas mi svítí EGR ventil občas vůbec nic a občas se mi to rozsvítí s ASR.
v servisu mi bylo řečeno že pokud mi nevadí že svítí kontrolky tak at to neřeším a pokud se mi
to začne nelíbit tak EGR odpojit elektroniku uplně a vše je ok

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 1.6Hdi 80Kw BMP6 Modrofialová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pát 06. črc 2012 18:04:52 
Offline

Registrován: stř 26. kvě 2010 22:51:18
Příspěvky: 292
Lenze mne nesvietia ziadne kontrolky, na displeji nemam ziadne chybove hlasky, a na tuto zavadu( ak to je zavada ) som narazil az ked som napojil auto na diagnostiku ked som to auto kupoval.
Nepovazoval som to za nejaku extra velku chybu, a kupil som to tak ako to bolo. Len teraz snazim sa to doriesit.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso ,2.0 HDI, AT, Exclusive.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: sob 07. črc 2012 8:20:06 
Offline

Registrován: pon 28. kvě 2012 8:56:06
Příspěvky: 24
Tak to byli staré chyby -které zůstali zapsané v chybovích hláškách.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 1.6Hdi 80Kw BMP6 Modrofialová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: sob 07. črc 2012 10:45:30 
Offline

Registrován: stř 26. kvě 2010 22:51:18
Příspěvky: 292
Ta chyba je tam stale, preto sa vola TRVALA ZAVADA ( vid obrazok IMAG0215.jpg ). Cely problem spociva v tom, ze ta zavada sa neprejavuje navonok, a ja sa bojim, ze jendeho dna to auto mna niekde necha, a ja budem musiet volat odtahovku.... :(

_________________
Citroen C4 Grand Picasso ,2.0 HDI, AT, Exclusive.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: ned 08. črc 2012 20:44:57 
Offline

Registrován: stř 26. kvě 2010 22:51:18
Příspěvky: 292
Ako tak patram, tak zistujem, ze to asi nebude samotny EGR ventil, lebo on spravne sa vola ELEKTRICKY ventil (je polohovatelny), a ja v diag mam napisane, ze je vadny elektromagneticky ventil klapky. A aj ten tam je, adnes som ho mal vonku. Na Citroen serveri v navode je napisane, ze cievka daneho ventila pri teplote 23 stupnov ma mat hodnotu minimalne 18 Ohm, maximalne 22 Ohm, a ja som nameral 15,4 Ohm, tak teraz uvazujem ci ta hlaska nie je sposobena nizkym odporom cievky ventila.
Tusim tento problem mam len ja, a ta chyba je dost zriedkava. Uz som prehladal snad vsetko co sa dalo, a vysledok zatial ziadny....... :(


Přílohy:
Poznámka: Elekrticky ventil EGR
555188.jpg [45.48 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Elektromagneticky ventil
smpe-xelv25.jpg [10.12 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
Citroen C4 Grand Picasso ,2.0 HDI, AT, Exclusive.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 8:36:44 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
neměl by někdo prosím schéma jak se k EGR ventilu dostat a co se všechno musí demontovat aby se mohl vyměnit, děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 10:06:44 
Offline

Registrován: pon 28. kvě 2012 8:56:06
Příspěvky: 24
roman II
bylo by potřeba napsat jaký motor --u 1.6 hdi horní hadice,filtr box a naftový filtr
pak už jen 2 hvězdičky egr ventil --ale je tam přístup jak PÍP

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 1.6Hdi 80Kw BMP6 Modrofialová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 12:04:28 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
omlouvám se, je to 1,6 HDI 80kw,děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 14:56:52 
Offline

Registrován: stř 26. kvě 2010 22:51:18
Příspěvky: 292
Neviem co si mam mysliet.......
Potom co som rozklikol tu chybu, diagnostika mi vyplula kod chyby P1471. Precital som to na nete tu:

http://www.index-q.sk/Images/CarDiag/sg ... itroen.pdf

A podla mna to je nejaka blbost, lebo ta chyba hovori o nejakom ventilatore na strane vodica. :o

Pekny bordel....

Ohladne umiestnenia EGR na 1.6 HDI, to ti neporadim, ale podla mna bude niekde vpredu, nakolko vyfukovy system mas vpredu. U 2.0 HDI vsetko je presne naopak, tam vyfukovy system je vzadu, a je tam aj taky pristup....... Pekny porod kym ho vymotnujes...


Přílohy:
IMAG0308.jpg [351.79 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
Citroen C4 Grand Picasso ,2.0 HDI, AT, Exclusive.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 15:11:23 
Offline

Registrován: stř 26. kvě 2010 22:51:18
Příspěvky: 292
Tak nie....... tu je ta spravna tabulka.
http://c4owners.org/plugins/content/con ... content.61

Takze som tam kde som bol....

_________________
Citroen C4 Grand Picasso ,2.0 HDI, AT, Exclusive.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 17:43:21 
Offline

Registrován: pon 13. úno 2012 13:36:25
Příspěvky: 34
Netuším co by to mohlo být, akorát mě zaráží to napětí akumulátoru 11,3 V ??? už při volnoběhu by si tam měl mít min. 13,8 V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 22:55:51 
Offline

Registrován: stř 26. kvě 2010 22:51:18
Příspěvky: 292
Vyriesene!
Taka blbost, az to boli...... Na tom cidle ( to je vlastne podtlakovy ventil ) bol vytiahnuty napajaci konector, a stacilo ho zastrcit. Ten ventil co som mal vonku, a ktory som skusal, ten bol pre turboduchadlo ( su rovnake), ale aj ten funguje spravne, stacilo urobit podtlak nastartovanim auta ( viac ako na 15 sec. ako to je pisane v diag.) a obydva ventily pekne cvkaju.
Ventil pre turboduchadlo ca nachadza vzadu pri EGR, a ten pre EGR je vpredu dole pri chladici...

_________________
Citroen C4 Grand Picasso ,2.0 HDI, AT, Exclusive.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: sob 24. bře 2018 17:44:50 
Offline

Registrován: sob 24. bře 2018 17:34:14
Příspěvky: 1
Servuste.... mal som ten samý problém ako kolega..... P1471...riešil som podla popisu a našlo sa. Je to ono, len u mňa bol káblik predraný od ochrannej izolácie (trubky). Káblik zacínoval, zaizoloval, chyba zmizla. Problém odstránený ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EGR ventil
PříspěvekNapsal: úte 24. dub 2018 20:22:16 
Offline

Registrován: sob 31. bře 2012 19:48:41
Příspěvky: 35
Zdravím Vás, mě zase včera na diagnostice vyjela chyba P0700 ( P0700 Transmission Control System Malfunction - převodovka ). Auto mi začalo zase ještě před nastartováním, při studeném motoru po otočení klíče hlásit několik hlášek najednou: Antipolution system faulty, Gearbox faulty a tuším break faulty.,....už přesně nevím. Při rozsvícení těchto chyb jsem auto nenastartoval, resp. vubec nepovolil točit startérem. Jakmile jsem vypnul klíček, zapnul, tak startovat šlo a hned chytlo. Nemůže to být slabší baterii či špatným alternátorem, který málo dobíjí ? Toto mi dělalo, když bylo ráno chladno a baterka né moc dobře točila. Teď když jsou rána a dny teplejší, to nedělá. Taky se mi stalo, že se mi rozsvítila ta žlutá kontrolka, která vypadá jako skřín převodovky a k tomu Servis. Dříve (1,5 roku zpět ) se mi stávalo, že mi auto za jízdy píplo, zahlásilo chyby a zastavilo. Řeknu Vám, na německé cestě, kde nebyl odstavný pruh, kdy Vám auto z ničeho nic zastaví, je to pro mě a pro ty, co jedou za mnou opravdu o hubu.K tomu děti v autě......šílené. Nechápu, jak můžou nastavit auto tak, že při chybě Vám to zastaví auto a vy s autem prostě nepohnete - nedojedete na trochu bezpečnější místo.
Co si myslíte o té chybě P0700 ? Vím, že to je chyba jakoby převodovky, ale tato řadí bez problému ? Když mi toto dělalo dříve, vyměnil se EGR ventil a na chvíli byl pokoj. Jen občas to píplo a zastavilo. POdle mě to ale EGR ventilem není. Někde na forech Chrysleru jsem se dočetl, že tuto chybu převodovky měl jeden klučina taky a zjistil, že má zasviněné od oleje čidlo na převodovce. Vyčistil a je klid. Je nějaké čidlo na naších robotických převodovkách ( 1.6 HDI 80 kW) ? Ještě chci uvést, že dost často měním př. potkávací žárovky ( 3x za rok ) - jestli to nedělá ten alternátor, či nějaká kostra. Za měsíc mě opět čeká cesta Švédska, tak nerad bych tam někde skončil na cestě či v servise. Dík


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz