Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Vytápění vozidla
Právě je pát 29. bře 2024 11:28:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vytápění vozidla
PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2009 13:57:28 
Offline

Registrován: pon 23. lis 2009 10:22:56
Příspěvky: 59
Dobrý den. Zdravím všechny příznivce tohoto pěkného vozidla. Před třemi měsíci jsem se stal také majitelem sice staršího, ale dle mého názoru velmi zachovalého autíčka. S autem parkuji venku a trochu mne děsí představa zimního škrábání předního velkého skla. Přemýšlel jsem o možnosti vozidlo dálkově nastartovat, že bych došel do již zahřátého vozidla s odmraženými okny. Co jsem zjišťoval nebyla by to až tak drahá záležitost. Mimo jiné jsem zjistil, že vozidlo by mělo být vybaveno tzv. nezávislým ohřívačem, který pomáhá zahřát motor ve studených měsících. Podle výpisu typového listu od výrobce mám toto nezavislé topení namontováno. Doposud jsem nezpozoroval jeho funkci. Nevíte někdo o jaký ohřívač se jedná (naftový vebasto apd. nebo elektrický) a kde má být ve vozidle namontován. Funkce je automatická nezávislá na vůli řidiče. Pokud by toto toperní bylo naftové, jsou k dostání od výrobce komponenty jak z toho udělat nezávislé topení se všemi komfortními funkcemi, aniž by bylo vyřazeno autoamtické ohřívání motoru v případě, že nezávislé tomení nepoužíváte. Děkuji za rady.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso BMP6 1,6 HDI 16V Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytápění vozidla
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 13:16:00 
Offline

Registrován: pon 23. lis 2009 10:22:56
Příspěvky: 59
Fesoj píše:
Nevíte někdo o jaký ohřívač se jedná (naftový vebasto apd. nebo elektrický) a kde má být ve vozidle namontován. Funkce je automatická nezávislá na vůli řidiče.

Tak co nikdo neví žádné informace? :o

_________________
Citroen C4 Grand Picasso BMP6 1,6 HDI 16V Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytápění vozidla
PříspěvekNapsal: úte 22. pro 2009 22:03:23 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 15:15:29
Příspěvky: 8
No nevím u našeho GP je to prý řešeno standartně elektricky. Ale zkus projít fórum xantii - mám doma i Xantii HDI a mám i přihřívač je to dobrá věc. Pokud to máš tak by jsi měl mít někde pod předním nárazníkem viditelný výfuk - doufám, že princip by měl být stejný ať se jedná o Xantii nebo GP a hlavně po startu motoru by se měl tak do 3 minut ozvat zvuk podobný turbíně od letadla :P ale v menším. Ale na ten přihřívač jsem se ptal před nákupem GP a bylo mi řečeno, že už se to nědělá - ale jednalo se o Český trh je možné že pro jiné trhy ano.
Petr

_________________
Xantia X2 Break 2.0 HDi 2000
C4 1,4 16V SX Pack 2009
C4 GP 1.6 HDi Dynamique 2008
C4 Grand Spacetourer 1,5 BlueHDI FEEL EAT 8 2021


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytápění vozidla
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 21:15:05 
Offline

Registrován: pon 23. lis 2009 10:22:56
Příspěvky: 59
Tak vyřešeno, žádný přihřívač to bohužel nemá, takže dálkový start a čekat než se ohřeje nebo škrábat okna ručně. :cry:

_________________
Citroen C4 Grand Picasso BMP6 1,6 HDI 16V Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytápění vozidla
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 23:20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
není problém domontovat nezávislé topení - ráno vstaneš, prozvoníš jedno číslo, nasnídáš se a příjdeš do vyhřátáho auta a startuješ s teplym motorem. a vyjde to nastejno jako dálkový startování, protože při dálkovym startování se musí vykostit a přemostit elektronika jako imobilizér a podobně. origo webasto topení na http://www.nemrzni.cz/ ted maj nějakou akci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz