Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - handbrake faulty
Právě je čtv 28. bře 2024 23:35:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: pát 25. úno 2011 7:40:41 
Offline

Registrován: pát 25. úno 2011 7:22:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Martin
Na úvod chcem pozdraviť všetkých majiteľov tohoto super autíčka, kedže som tu nový. Som šťastným majiteľom GP 1.8 16V + LPG. Ale to nie je môj problém.... Už druhý krát sa mi stalo, že my vyhodilo hlášku handbrake faulty a následne že ESP/ASR problem a nakoniec aby toho nebolo malo tak ešte engine nejaký problém... hodí mi to auto do núdzového režimu a môžem sa ísť pásť... po niekoľkých pokusoch vypnutia a zapnutia spínacej skrinky znova naskočí ako keby nebol nikdy žiadny problém... len chvílu svieti service, ktoré po 1-2 jazdách zhasne... Prosím, nestretol sa už niekdo s niečím podobným? Prosím o radu... chystám sa dnes objednať do Citroena, ale obávam sa, že mi to aj tak nepomôže, ked daná chyba je čisto náhodná, kedže vypíše tú chybu ale ručná sa dá zapnuť i vypnúť bez problémov. No ale ja niesom žiadny odborník... :cry:

_________________
Grand C4 Picasso 1.8i 16V + LPG, r.v.2008,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: ned 27. úno 2011 9:57:31 
Offline

Registrován: sob 05. pro 2009 12:30:45
Příspěvky: 3
Ahoj, mám tento problém již 3 roky, nikdy se ho nepodařilo vyřešit, vyměněna byla celá řada součástek. Vše bez výsledku, pouze četnost poruchy se naštěstí zmenšila (2 x týdně, namísto 5 x denně)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 11:34:44 
Offline

Registrován: úte 08. pro 2009 15:02:32
Příspěvky: 19
Ahoj! Tak myslím, že v tomto Vám můžu asi poradit nejvíce - toto jsem řešil před těmito vánočními svátky. Už se mi to stalo někdy v září (zrovna bylo sychravé počasí), ale samo se to spravilo. Následně v prosinci už se mi brzda přestala odbržďovat (hand-break faulty) a auto začalo hlásit snad úplně všechny chyby. Včetně chyby motoru, brzdového okruhu, následně se dokonce vynuloval denní počítač kilometrů i celkový počítač kilometrů a nefungoval tachometr. Motor následně přešel do nouzového režimu, takže byl značně "tupý" (mám 1.6 HDi). Zajel jsem do servisu v lednu a oprava byla provedena v průběhu 2 dní - výměna kompletního hlavního svazku elektroinstalace, který vede za baterií. Dle vyjádření technika byl svazek porušený - buď obyčejně ztrouchnivělý (necelé dva roky stáří vozidla) nebo nahlodaný od kuny. Nicméně vyměněno v záruce. Myslím, že šli docela najisto, protože, když auto hlásí tyto chyby zároveň, ukazuje to na ten hlavní svazek. Takže bych v servise napověděl, ať se na to podívají. Jsem rád, že tuto závadu mi vyřešili a nemusím se strachovat, kdy se zase hlášky objeví. Nyní již vše bez problémů. Snad Vám toto pomůže... Zdravím

_________________
C4 Picasso 1.6HDi Leader


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: stř 02. bře 2011 19:19:09 
Offline

Registrován: stř 02. bře 2011 19:09:20
Příspěvky: 4
Zdravím všechny majitele tohoto podle mě moc pěkného auta.
K tomuto problému. Zatím toto auto vlastním pouze 3 týdny, ale bohužel jsem se již s tímto chybovým hlášením také setkal. Stějně jako vy "handbreke fault" a k tomu ještě ABS/ESP. Díval jsem se tedy hned na toto fórum a i ve světě a je pravda, že tento problém trápí velkou část majitelů tohoto auta. Proto jsem napsal do Citroenu na oddělení vztahů se zákazníkem a bylo mi (velice ochotně -jako již mnohokrát předtím) odpovězeno následující:
není to nic vážného. V technických informací jsem nalezl poznámku, že se jedná o poškození vodičů hlavního elektrického svazku uvnitř ochranného rozříznutého kroužkového pouzdra (na straně konektoru snímače zadního kola) : Ztráta signálu snímače zadního kola.
Oprava : Kontrola hlavního elektrického svazku (na straně konektoru snímače zadního kola) - (Vlevo a vpravo).
Oprava poškozených vodičů (Je-li třeba).
Použitý materiál :spojka RAYCHEM.
Doporučoval bych navštívit Aut. servis, oprava by měla být ptovedena během jednoho dne.

Tak doufám, že tato informace aspoň kapku pomůže vyřešit "náš" problém:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře 2011 22:18:36 
Offline

Registrován: čtv 01. črc 2010 18:04:29
Příspěvky: 27
prosim tě napsalo ti to chybu, už když jsi nasedal do auta ? nebo až potom co jsi nastartoval a psalo ti to všechny tyhle vady ? Handbrake fault, ESP/ASR faulty, braking system fault

21.5 2011 Odstranena zbytecna citace moderatorem H1po


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 20:09:21 
Offline

Registrován: stř 02. bře 2011 19:09:20
Příspěvky: 4
Sorry, že píšu až teď, ale byl jsem mimo...
Takže, závady mi to psalo zatím pouze 3x co to auto mám (měsíc). Nikdy po otevření dveří. Jednou po nastartování, jednou během jízdy a jednou po dojetí a vypnutí "zapalování" a automatické akivaci ruční brzdy.
No je to prostě záhada, pořídil jsem si diagnostiku na PC pro citroeny a peugeoty (mmchdm super věc za něco kolem 4000,-) bohužel se mi tato závada objevila jen jako dočasná a po smazaní se zatím neobjevila. Ale je to každopádně na nic.... ale budu bádat dál.-) jakmile se objeví znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 10:46:29 
Offline

Registrován: stř 02. pro 2009 12:35:03
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha východ
Hum.... tak ted dva dnu za sebou kdyz nastartuju auto rano v garazi - handbreak faulty, kdyz se pokusim rozjet tak to jeste napise ESP, ABS faulty.
Hned to vypnu a kdyz vzapeti nastartuju, uz je to ok. Rucka pak funguje ok.
Pres den to je ok.
Uvidim jak se to bude dal zhorsovat. Pak asi zajedu do servisu.

Ze by to delal nakej kablik?.... zajimalo by me jakej.... neco u zadnich kol?

_________________
Peugeot 107 1.4HDi 53k r.v. 6/2009
Citroen C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006 - prodáno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 6:53:09 
Offline

Registrován: čtv 01. črc 2010 18:04:29
Příspěvky: 27
včera jsem to opravoval, měl jsem shnilý kablík u levý zadního kola..cca 10 cm od konektoru(abs)

21.5 2011 Odstranena zbytecna citace moderatorem H1po


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 10:53:22 
Offline

Registrován: stř 02. pro 2009 12:35:03
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha východ
Kde ten kablik zhruba najdu? je to viditelny, nebo musim neco sundat?
Objednal jsem se na patek do servisu, ale okouknout bych to mohl i ja.

diky

_________________
Peugeot 107 1.4HDi 53k r.v. 6/2009
Citroen C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006 - prodáno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 15:13:24 
Offline

Registrován: stř 02. pro 2009 12:35:03
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha východ
Hm... sem na to vcera koukal, ale moc sem toho nevykoukal. Vsechno je to v tech husich krcich a blbe se pod to leze.
Dofuam ze to v patek dovezu do servisu, pac dneska to byl docela horor.
ABS/ESP failty, pak za jizdy vypla automatika prevodovky, slo zaradit max 3stupen rucne.

Tak sem zastavul, ze zkusim znovu nastartovat a prd. Furt mi to rikalo abych stal na brzde kdyz chci startovat.
Asi tak 10 minut sem to presvedcoval az to zase nastartovalo.

Zacal jsem chvilku litovat, ze vlastne kvuli te BMP6 a alektronicke brzde nejsem schopnej to auto ani kousek odtlacit. Zustala mi tam zarazena jednicka a jeste rucka nejde elektronicky odjistit. V navodu se sice pise o nakem emergency odemknuti rucky, ale to je jednorazova zalezitost kdy se musi nakej kus plastu znicit => supr :?

_________________
Peugeot 107 1.4HDi 53k r.v. 6/2009
Citroen C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006 - prodáno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 16:53:22 
Offline

Registrován: pát 11. bře 2011 10:37:30
Příspěvky: 33
Elektronickou brzdu lze elektronicky odbrzdit. Zapnout zapalování (nikoliv nastartovat), šlápnout na brzdu zatáhnout za elektronickou brzdu (chvíli podržet) a odbrzdí se to. Dělám to tak v myčce, kde je pohyblivý pás. Stejně tak nemám problém s vyřazením rychlosti na neutrál (samozřejmě mám na mysli BMP6).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2011 10:18:06 
Offline

Registrován: stř 02. pro 2009 12:35:03
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha východ
jo to jde, ale pokud ti to hlasi handbrake faulty, tak to tlacitko rucni brzdy nereaguje

_________________
Peugeot 107 1.4HDi 53k r.v. 6/2009
Citroen C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006 - prodáno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2011 15:58:22 
Offline

Registrován: stř 02. pro 2009 12:35:03
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha východ
Tak opraveno, vadny brzdovy spinac na pedalu. To vysvetluje proc mi neslo nastartovat a furt to tvrdilo abych stlacil brzdu.
Nechapu ale jaky to ma vliv na rucni brzu?? :lol:

_________________
Peugeot 107 1.4HDi 53k r.v. 6/2009
Citroen C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006 - prodáno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: ned 30. čer 2013 23:26:01 
Offline

Registrován: úte 31. črc 2012 13:57:55
Příspěvky: 11
Nooo,tak super..Hledám podobnou závadu jako mám a našel jsem tu samou :roll: :roll: Grand Picasso 1,8 16V rok 08-z ničeho nic přestala fungovat ruční brzda,po nastartování se ještě přidá nefunkční ABS a ESP..Nejdřív přechodná závada a ted už stálá..Dotáhl to někdo dokonce??Píše se tu o možné závadě spínače brzdových světel-ten pravděpodobně vylučuju,protože brzdovky fungují normálně-teda že při sešlápnutí brzdovky fungují.Pokud teda nemá ten spínač ještě další funkci tak to tím asi nebude..Dál se tu píše o zadním čidle na ABS -ke kolu,ty jsem ještě nekontroloval a je tu i zmínka o elektr.svazku u baterky..Dotáhl teda někdo tuhle závadu do konce??Vím že je nejlepší zajet alespon na diagnostiku ale ted momentálně je auto nepostradatelný..I když se s tím blbě jezdí tak to ale jde :( Můj názor je ten že závada zřejmě bude u snímače ABS některého kola-bohužel mi uniká souvislost s nefunkční či špatně fungující ruční brzdou...Má někdo nějaký názor...Předem díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: handbrake faulty
PříspěvekNapsal: pon 01. črc 2013 8:00:17 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. říj 2009 8:04:17
Příspěvky: 56
Ahoj, s největší pravděpodobností jsou to lanka ruční brzdy vzadu, pod jejich oplastování se dostane voda, rezem nabobtnají a dřou se v bovdenech, tak, že se zvednou hodně odpory a nutná síla toho motoru co za ně tahá, to diagnostika takto vyhodnotí a ohlásí. Zpravidla stačí vyměnit zadní dva lanovody ruční brzdy na zadní nápravě a promazat, je to jednoduché, žádná složitá práce.

Pokud nechceš investovat ihned do obou tak zpravidla hůř na tom bývá to pravé, to levé není nad výfukem tak vydrží trochu víc, stačí ho zpravidla pořádně prolít olejem.
Navíc to může mít vliv na opotřebení kol vzadu i na spotřebu, ty brzdy se nevrací dobře a může to přibržďovat, je to poznat i při prvním rozjezdu, auto se jakoby zhoupne, jak přimrzlá zadní kola :-)

Jirka

V dokumentech na stažení na Citroeny.cz je to v dokumentaci - Servisní data do kapsy str. 221.
http://citroeny.cz/navody/c4_p/C4_Picas ... _kapsy.pdf


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz