Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - tak jsem se kouknul pod auto
Právě je úte 14. kvě 2024 2:14:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 21:10:21 
Offline

Registrován: čtv 13. kvě 2010 9:58:50
Příspěvky: 49
pěkný den pánové a dámy,
všichni tady píšete jak je C4 super auto - mám ho taky /už 3/4 roku staré / - že by bylo super - no nevím - tak jsem se dneska kouknul pod auto /donutil mne k tomu autorizovaný servis svou kvalitní prací/ - musím říci že to byl šok / škoda že neumím vkládat fotky :

- výfuk od FAP dozadu včetně FAPu - rezavý jak ze staré škodovky - auto nemá ještě rok a vlastně celou zimu stálo v servisu
- z převodovky teče olej
- kvalita hliníkového odlitku pod spojkou - hrůza - mikrotrhlinky
- a v pravém předním podběhu visel kablík od ABS - proč visel - no protože ho páni citroeni namontovali opačně a tak nejde zasunout do orig. úchytky u horního kloubu stabilizátoru - tak co se budem zdržovat - že??? - až se to utrhne ono to nějak dopadne
- kryt pod motorem držel na posledním závitu /a já naivka si chystal na povolení šroubů klíč - šlo to hladce prsty /
- tepelný štít u držáku motoru / ten spodní držák momentu / uvolněný rezonující
- ze spojky takový zvláštní zvuk - jako by uvolněná pružina.

asi jsem měl štěstí na kus - začínám řešit znalce - právníky a odstoupení od smlouvy - prostě citroen -jedna velká ostuda

Mám proto dotaz - kolik z Vás vidělo své auto zespodu - a jak to tam vypadalo??

_________________
CITROEN 2.0 HDI-EXCLUSIVE - 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 21:22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. úno 2011 22:18:56
Příspěvky: 89
Bydliště: Bratislava
Čaká ma prvá technická kontrola po 4 rokoch, auto mám 1 rok (dovoz) , mám známeho v Citroene a pôjdem sa na to pri kontrole tiež pozrieť. Keď sa na moju C4P pozriem odspodu, dúfam že nezčervená viac ako je... :lol: Rezonancie nemám zatiaľ žiadne, našťastie aj po týždňovom odstavení je pod autom sucho...Dám vedieť ako dopadne kontrola, skúsim niečo aj zdokumentovať...

_________________
Obrázek C4P 1.6 HDi 16V BMP6 FAP/2007/Exclusive/17"/AFIL/PANORAMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 22:41:25 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:01:06
Příspěvky: 197
Bydliště: Třebíčsko
Já mám auto ze spodu v pořádku. Po třech letech provozu mám výfukové potrubí bez rzi, jen někde začíná být trochu žluté.
Když jsem byl naposledy v Citroenu, práce se jim povedla, po asi týdnu mi zavolali z toho servisu, jestli jsem s provedenou prací spokojen a asi po měsíci mi volali snad ze zastoupení cit. v ČR a ptali se, jak provedli práci v servisu, jestli to nebylo moc drahé, zdali nemám něco, co bych jim vytknul apod... ..... jen jsem chválil.

_________________
C4 GP, 2,0 Hdi Exclusive, BMP6, 2007, 5,8 l/100 km, dříve C4 GP 1,6 HDi SX manual, 2007 5,1 l/100 km
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 14:55:14 
Offline

Registrován: pát 28. led 2011 18:40:48
Příspěvky: 36
Dobrý den
U pana Rendy je to asi opravdu napováženou, ale tak jako v životě je to o přístupu lidí
a zbývá poradit jenom to, aby vyměnil servis za jiný. Já uvedu jenom to, co se mně stalo
na garanční prohlídce po dvou letech. Mám benzínový motor, tudíž servisní knížka píše, že první garanční prohlídka musí být udělána po dvou letech nebo 30 000 km. Záleží, která
z těchto dvou skutečností nastane dříve. Já jsem za dva roky najel asi 18 000 km a tudíž
jsem se objednal. Ráno jsem předal auto, klíče a servisní knížku a odpoledne přijel pro
"hotové auto". Podle servisní knížky měl být vyměněn motorový olej+filtr, pylový filtr
a brzdová kapalina + nějaké kontroly (vesměs vizuální). Když jsem koukl do protokolu,
tak proběhla výměna motorového oleje+filtru a vzduchového filtru (nevím proč).
Pylový filtr a brzovou kapalinu nevyměnili. Zeptal jsem se proč to není, když to předepisuje
servisní knížka a řekli mně, že mají svoje servisní manuály. Chtěli za to něco přes 5 000,- Kč.
Žádal jsem je tedy, ať výslovně napíší do toho protokolu, že výměna zejména brzdové kapaliny
nebyla udělána a nějaký důvod. Toto samozřejmě nikdo napsat nechtěl, tak se dodělání
garanční prohlídky za týden opakovalo. Za tuto celkovou garančku potom chtěli něco přes
7 000,- Kč. Když jsem vytáhl zaplacenou smlouvu Idealdrive (záruka 5 let, garančky a první STK zdarma), dívali se po sobě, jako kdyby to v životě neviděli. Přijímací technik to potom
vzal a šel se zeptat někam dozadu, co to vlastně je. Nakonec jsem nic neplatil. Připadal
jsem si tam jako mezi amatéry v nějakém zájmovém spolku. Příště půjdu někam jinam a to
stejné bych radil panu Rendovi a trpělivost k tomu, aby se to nějak uspokojivě vyřešilo.
Jinak na autě opravy vesměs drobné (vrzající hagusy, zaseknuté sedadlo ve druhé řadě,
výměna stropní lampičky v kabině, vrzající sklápění vnějších zrcátek). Vše opraveno, vše funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 15:13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7357
Bydliště: Kolín
Renda píše:
- kvalita hliníkového odlitku pod spojkou - hrůza - mikrotrhlinky


normalni stav - i nove auta co vyrabime maji celou hlinikovou skrin prevodovky posetou supinkama hliniku

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 19:36:37 
Offline

Registrován: čtv 13. kvě 2010 9:58:50
Příspěvky: 49
Zdravím všechny a díky za podporu - v životě se má prý zkusit všechno - tak jsem si koupil Citroena / předtím jiný "francouz" dobře sloužil /.

Zeptám se Radka - jak opravili ty hagusy - vrzají totiž příšerně - dle servisu to není možné

dík
R

_________________
CITROEN 2.0 HDI-EXCLUSIVE - 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 19:47:12 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Vážení, nemohli byste uvádět, které servisy jsou ty špatné a které dobré?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tak jsem se kouknul pod auto
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 19:48:15 
Offline

Registrován: pát 28. led 2011 18:40:48
Příspěvky: 36
Dobrý den
Myslím si, že ty hagusy rozdělali a nacpali tam vazelínu. Bylo to před tou opravou hrozný,
sebemeší díra a příšerně to vrzalo. Někde jsem četl, že ty hagusy jsou nasazeny na nějakých
trnech, které jsou přišroubovány ke střeše. Zkuste tam prozatím do těch spár nakapat pořádně
oleje a uvidíte. Po té opravě vše bezvadné, vozím box 90x230 cm (někdy i v létě). Ale asi změňte servis anebo se nedejte. Přeji hodně zdaru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz