Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - svítí ESP a kontrolka el. park. brzdy + servis
Právě je pát 29. bře 2024 16:38:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc 2012 10:37:06 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
čas od času se mi rozsvítí ESP a kontrolka el. park. brzdy + servis bez hlášky na displeji, po vypnutí a zapnutí klíčku je zase vše v pořádku, diagnostika vyhodnotila jako sporadickou závadu (špatná komunikace mezi řídícími jednnotkami). Tato závada se projeví občas a to pouze když dám nohu z plynu a dobržďuji delší úsek motorovou brzdou, při brždění pedálem se tato závada neukáže, měl by někdo nějakou radu či tip, jedu za 14 dní do Chorvatska a rád bych dojet tam i zpět, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc 2012 11:10:25 
Offline

Registrován: pon 28. kvě 2012 8:56:06
Příspěvky: 24
Romane
tohle mi píše dohromady s egr ventilem --někdy se mi to rozsvítí sním někdy bez něho.
také mnmě to séří a jak píšeš stím chorvatskem já jedu v sobotu černou horu trošku dál a když jsem se ptal servisáka tak říkal pokud ti nevadí že to někdy bude svítit tak to neřeš pak vyměníme egr a bude to :-D :twisted:

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 1.6Hdi 80Kw BMP6 Modrofialová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc 2012 11:31:01 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
a EGR se ti rozsvítí kontrolkou motoru či jiným oznámením?, já mám asi 2000 km po odstranění FAPu ale auto nijak nečmoudí,má výkon,spotřeba dobrá a chod motoru pravidelný, jenom na diagnostice jednou vyskočila hláška egr - chyba adaptace


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc 2012 17:01:04 
Offline

Registrován: pon 28. kvě 2012 8:56:06
Příspěvky: 24
EGR se mi rozsvítí kontrolkou-samostatně.Potom se k tomu spustí ESP a elektrická brzda pak to zmizí a tohle je v průběhu třeba odpoledne atd.Jak na to ted ale na foru koukám tak je uplně normální že z ničeho nic svítí nějaká kontrolka a pak zmizí atd. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 1.6Hdi 80Kw BMP6 Modrofialová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16. črc 2012 11:47:06 
Offline

Registrován: stř 10. srp 2011 21:13:55
Příspěvky: 2
Tohle jsem řešil před měsícem, způsobuje to vadný brzdový spínač. vyměnili mi ho v autoMrkvička v Kosmonosých a je klid. Brzdový spínač stojí asi 800 a za 30min je to hotové. při této příležitosti mi aktualizavali software jak pro řídící jednotku tak i pro převodovku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16. črc 2012 13:40:07 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
a kdy,jak se Ti to projevovalo, mě se to rozsvítí když jedu z kopce/po rovině když nešlapu na brzdu ale auto brzdí motorem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2012 10:07:09 
Offline

Registrován: pát 25. úno 2011 7:22:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Martin
tento problém riešim už od doby, keď som kúpil auto pred cca 2 rokmi... od tej doby som si zabezpečil vlastnú diagnostiku + lexiu... posledne tento pondelok mi to urobilo tak, že už žiadne finty nepomohli a tak som sa rozhodol, že si ten spínač predsa len zakúpim ten spínač brzdových svetiel... V autorizovanom servise Citroen ma to vyšlo necelých 35 Eur. Natešený, že to trápenie už bude za mnou som sa pustil do výmeny... po úspešnej výmene ale nastalo to, čo som nepredpokladal a to to, že mi to prd pomohlo... nebudem rozpisovať čo všetko potom nasledovalo, ale výsledok všetkého je to, že všetky tie moje dlhoročné stresy s nespoľahlivosti tohto auta spôsobovala škrtiaca klapka nasávania vzduchu, ktorá sa zasekáva...po jej vyčistení,ale problém síce zmizol, ale len dočasne a tak ju pravdepodobne vymením... Ale tu nastáva otázka, prečo mi auto vyhadzovalo chybu Handbrake faulty, ABS ESP faulty... a ked sa vyčistila, všetko ok... ?

_________________
Grand C4 Picasso 1.8i 16V + LPG, r.v.2008,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2012 10:31:14 
Offline

Registrován: stř 08. úno 2012 10:25:30
Příspěvky: 93
Škrtiacu klapku by som hneď nemenil,nech Ti ju najprv v Citroene skúsia inicializovať,potom skús pojazdiť,uvidíš.

_________________
Citroen C4GP 2.0i 103 kw BMP6 7/2007 BA+LPG Landi Renzo Omegas


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07. lis 2012 8:46:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. říj 2012 21:14:46
Příspěvky: 45
Bohužel dneska jsem auto nastartoval a rozsvítilo se: HANDBRAKE FAULTY a ESP/ASR SYSTEM FAULTY.
Plus svítí kontrolky: Kontrolka poruchy automatické parkovací brzdy, kontrolka deaktivace automatických funkcí elektrické parkovací brzdy a kontrolka ESP/ASR.
Takže co může být nejpravděpodobnější příčinou? Každý píše něco jiného :D

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDi 110k BMP6, r.v. 2007 - Šedá metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16. led 2013 19:33:25 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 8:24:21
Příspěvky: 15
Presne tak, ako o príspevok vyššie to dnes počkalo aj mňa! :? Zistil už niekto pravú príčinu tohoto stavu? Ďakujem vopred!

_________________
XM 2,1 TD 12V r.v. 1992
C4 GP 1,6 HDI r.v.2007


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17. led 2013 17:18:17 
Offline

Registrován: stř 02. pro 2009 12:35:03
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha východ
Vadny brzdovy spinac na pedalu. nekde se to tu uz resilo.

_________________
Peugeot 107 1.4HDi 53k r.v. 6/2009
Citroen C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006 - prodáno


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18. led 2013 10:39:48 
Offline

Registrován: pát 18. led 2013 10:19:58
Příspěvky: 1
jirkap píše:
Bohužel dneska jsem auto nastartoval a rozsvítilo se: HANDBRAKE FAULTY a ESP/ASR SYSTEM FAULTY.
Plus svítí kontrolky: Kontrolka poruchy automatické parkovací brzdy, kontrolka deaktivace automatických funkcí elektrické parkovací brzdy a kontrolka ESP/ASR.
Takže co může být nejpravděpodobnější příčinou? Každý píše něco jiného :D
Prověřit lanovody, já měl stejný problém, brzda vyřazená z provozu, původně diagnostikována závada na řídící jednotce el. parkovací brzdy v ceně 21500,-Kč, po opětovné podrobné diagnostice a nesouhlasu s opravou řídící jednotky-výměnou, zjištěny závady na lanovodech, které byly prodloužené a tím nefungovalo správně sepnutí v řídící jednotce a hlášeny chybové hlášení HANDBRAKE FAULTY a ESP/ASR SYSTEM FAULTY, SERVICE.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18. led 2013 17:32:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. kvě 2011 15:34:37
Příspěvky: 17
jirkap píše:
Bohužel dneska jsem auto nastartoval a rozsvítilo se: HANDBRAKE FAULTY a ESP/ASR SYSTEM FAULTY.
Plus svítí kontrolky: Kontrolka poruchy automatické parkovací brzdy, kontrolka deaktivace automatických funkcí elektrické parkovací brzdy a kontrolka ESP/ASR.
Takže co může být nejpravděpodobnější příčinou? Každý píše něco jiného :D


Tenhle problém jsem řešil v létě a nepomáhalo ani opětovné nastavování polohy původního snímače brzdových světel, byť po demontáži a důkladné prohlídce vypadal naprosto v pořádku a funkční. Zřejmě u něho dochází k "únavě" materiálu a to konkrétně plastů, co vymezují polohu výsuvné tyčky. Než se s tím pořád trápit, stačí za 350,-Kč koupit spínač - třeba konkrétně v Kelly viz odkaz:

Spínač Kelly

Zde jsem v pdf nahrál návod jak ho vyměnit (jinak to lze vyndat i bez jakékoliv demontáže plastu, atd) což je práce na dvě minuty. Návod zde uveden je ofiko ze servisního manuálu

Návod

_________________
C4 Grand Picasso 2.0 16v , LPG, Tiptronic


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19. led 2013 2:59:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 22:21:35
Příspěvky: 128
Bydliště: Záboří
Může tam být spousta příčin,ESP je propojena s ECU motoru i BSI podělaný multiplex :roll:
Brzdový spínač je nejčastější příčina,pozor někde jsou i dva,občas snímač natočení volantu i polohy pedálu plynu.
Škrtící klapka,jak psal kolega je ojediněla,ale dost možná,bo ESP ubírá i výkon motoru,je tam tisíc možností,tak to musíte pitvat diagnostikou,je to na ho... ale jinak to nejde :?
Na ty lanovody se tuším dělala i svolávačka,ale už si nepamatuju,jestli kvůli tomu.Každý lanovod se vytahuje a určitě na to mají servisní plán,ale víte jak se jim nechce hledat příčinu problému,lepší je vše vyměnit a mi tučně zaplatit ;)

_________________
Xantia Activa TCT 190PS Lucifer 10.6.1996
C4 Grand Picasso 2.0HDi 164PS BMP6 Exclusive 7.8.2007,rot Burlat,kůže,paměť,výhřev,panorama,18'' Atacama,AFIL,Bi-xenon,Hifi Philips,Navteq,park asistent,Webasto


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. led 2013 15:28:40 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 8:24:21
Příspěvky: 15
Tak dg určila vadný snímač otáčok ľ. predneho kolesa. Po vybratí a vyčistení všetko OK :D Bol na ňom sajrajt zo snehu a akási biela "korozia" podobne ako silne skorodovaný kontakt. Oprava cca pol hod. a hlavne lacná! 8-)

_________________
XM 2,1 TD 12V r.v. 1992
C4 GP 1,6 HDI r.v.2007


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz