Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - BSI jednotka
Právě je čtv 25. dub 2024 14:28:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 14:02:21 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Prosím pěkně, nevíte někdo kde přesně najdu a jak vypadá konektor na BSI jednotce? Potřebuji tam připojit CAN BUS modul a na něj přídavný autoalarm s GSM komunikací. Mělo by to být někde kolem pojistek pod volantem. V servisu v Olomouci jsou poněkud neochotní s tím, že nemají všechny plánky elektrického schematu a každý z elektrikářů že to neumí !!!! Dobré, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:58:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7355
Bydliště: Kolín
snad ti to pomuze
BSI jednotka
Obrázek

zapojeni CAN alarmu
Obrázek

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 17:38:09 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Jestli mně to pomůže, se uvidí. Obávám se ale, že C4 Picasso má jiné uspořádání elektriky než C4. Budu zkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 18:49:06 
Offline

Registrován: pon 18. led 2010 19:36:36
Příspěvky: 78
Ahoj Fergasi, prosím tě, máš auto ještě v záruce? Já jsem si při koupi auta chtěl nechat nainstalovat origo alarm, ale když jsem viděl, jakou vykopávku mi nabízejí a za jaké peníze, tak mě omylo. Chtěl jsem od nich alarm, který splňuje standardy dnešní doby i s modulem GSM. Bylo mi jasně řečeno, že výrobce žádný jiný alarm, než co nabízí neschválil :-(!!! Prostě hrůza!!! Vyměnil jsem si přímo se zastoupením Citroenu ČR několik emailu, ale vůbec to nemělo cenu. Prostě dva roky na to nesmím sáhnout.
U originál alarmu bych ohodnotil snad jen zálohovanou sirénu....

_________________
C4 Grand Picasso, 1,6HDi, BMP6, Dynamique, 2009, 6,5l/Km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 21:07:16 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Ahoj Filousi. Auto v záruce mám, je 1 měsíc staré. C4P Exclusive, 1,6 THP BMP, tedy s originálním alarmem s vnitřními prostorovými čidly.
Po servisu jsem chtěl namontovat handsfree Nokia CK 7W a alarm Jablotron Athoc CA 1201, což jsem oboje jsem vytáhnul z minulého auta. Oboje zařízení složilo naprosto bezchybně několik roků. Pokud jde o handsfree, ti chytráci montují jen Parrot. Tak jsem koupil Parrot, a vydal se s ním a s Athosem. Pracoval na tom údajně 2. nejlepší autoelektrikář v republice. Po 4,5 hodinách jsem to nevydržel a zakázku zrušil, protože Parrota sice připojil, ale nefungovalo rádio. Ten vůl nejlepší elektrikář si nezkontroloval to, aby dráty jsoucí do parrotu a z Parrotu do radia šly na stejné pozice konektoru. Já jsem na to potom doma přišel během pár minut. Parrota jsem namontoval, ale po pár dnech jsem jej vyhodil, protože mám v mobilu i navigaci, která se samozřejmě přes bluetooth přenáší sama od sebe do repra vozidla. Jenže i když jsem hlasitost ztlumil v telefonu na minimum, tak hlasová navigace na mě řvala tak, že se třepaly tabulky v oknech. Takže Parrot letěl ven a namontoval jsem Nokii CK7W a jede vše naprosto v pořádku.
Během těch 4,5 hodiny se mechanik snažil najít poplachový vstup do sirény toho továrního alarmu od Citroenu. Toto totiž stačí jako jediné (samozřejmě kromě napájení) přippojit k Jablotronu, aby fungoval, jak má. Není tedy potřeba hledat dveřní spínače, blinkry atd. Hovno, hovno, do sirény jdou 3 dráty a to jej totálně zmátlo.
S alarmy, které mají GSM hlásič je ale problém, pokud jsou ve vozu ultrazvuková čidla. Anténa od GSM totiž dělá magnetické pole, minimální i když nevysílá a ultrazvuková čidla to mohou vyhodnotit jako falešný poplach. V současné době jsem alarm zapojil na 12 V aku a vše jsem pohodil do zavazadlového prostoru, aby GSM anténa byla od ultrazvukových čidel co nejdál. Za 4 dny se neobjevil žádný poplach. Nyní budu hledat BSI a na ní 40 pinový konektor, z něj vytáhnu CAN H a CAN L a před modul MCB 01 od Jablotronu připojím alarm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 21:15:03 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Ještě pokračuji. Ten modul MCB 01 od Jablotronu má tu výhodu, že z BSI jednotky pouze stahuje data, která převádí z datového do analogového režimu, což je pro neoriginální alarm potřeba. do BSI nic nevysílá a tak ani nemám obavy, že by se s elektronikou vozidla něco stalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: pát 23. dub 2010 19:53:51 
Offline

Registrován: pon 18. led 2010 19:36:36
Příspěvky: 78
Ahoj Fargasi, já si nechal handsfree namontovat hned od výrobce na volant a je to super. Samozřejmě mě vytáčí počítač, který je v angličtině. Znám človíčka, co mi je schopen za 3000Kč vše přeložit do češtiny, ale jsme zase u té záruky???? Prosím tě a v servisu tě vůbec neupozornili, že tímto zásahem do elektroinstalace vozu, můžeš ztratit záruku?? Mě to řekli rovnou a ještě mi napsali se zastoupení Citroenu pár krásných mailíků, které byly úplně o ničem. Hlavně za něho chtějí ty samé peníze co za super luxusní alarm s modulem GSM co určí i polohu vozidla a odesílá sms na 4 tel čísla...

_________________
C4 Grand Picasso, 1,6HDi, BMP6, Dynamique, 2009, 6,5l/Km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: pát 23. dub 2010 20:37:19 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Ahoj Filousi. Ale ano, samozřejmě, že mně také řekli, že zásahem do elektroinstalace mohu ztratit záruku. Jsem ale toho názoru, že jsou to jen jejich řeči, když se jim do něčeho nechce - resp. když to neumějí. Já již alarm, jak jsem psal, z výroby mám a nyní tam chci přidat ten GSM komunikátor. Zítra se do toho chci pustit. Jenže jděme na to logicky: podělat se může tak maximálně BSI jednotka a to by se finančně uneslo. Potom by mně museli dokázat, že jsem ji pokazil. Za třetí - nebyli schopni mně namontovat ani handsfree a jak jsem psal, při mých amatérských znalostech elektrotechniky mně na to stačilo 10 minut. Pokud na BSI jednotku připojím jablotronský mc01 modul, tak ten pouze získá potřebná alarmová data a do BSI jednotky nic nevysílá. Takže není co pokazit. Handsfree jsem z výroby auta nechtěl, protože za to chtěli moc. Já ovládání tohoto na volantu nepotřebuji, protože já za jízdy nikam netelefonuji a příchozí hovory se mně přijímají automaticky.
A nemohl bys mně ty maily s centrem Citroenu přeposlat, abych se pobavil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: pát 23. dub 2010 21:07:49 
Offline

Registrován: pon 18. led 2010 19:36:36
Příspěvky: 78
No tak to držím palečky, aby to dobře dopadlo. Já jsem byl od člověka, co to montuje taky ubezpečen, že alarm bude šlapat jako hodinky a budu spokojený. Už tam měl řadu montáží na C4 GP a super.... Co se týká emailů na Citróna, samozřejmě rád zašlu na SZ. Úplně jsem se lekl, jestli jsem je nevymazal, ale je to dobrý, jsou tam :-)).

_________________
C4 Grand Picasso, 1,6HDi, BMP6, Dynamique, 2009, 6,5l/Km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: sob 24. dub 2010 18:22:39 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 0:03:12
Příspěvky: 315
Zásuvka pro diagnostiku je pod krytem vedle čtyř tlačítek vlevo pod volantem. Je tam plastový šroub s širokou hlavou, pootočit o 90°, odtáhnout kryt a vysunout. Mimo jiné tam jsou i pojistky.

_________________
Citroen C4 GP 2.0 HDi BMP 6 Exl v kůži 2007
Citroen C4 GP 2.0 HDi AT Exl v kůži 2010
Citroen C4 GP 2.0 HDi EAT 6 Technospace 2 FEEL 12/2017
Citroen C4 GP 2.0 HDi EAT 6 Technospace 2 Exl v kůži 1/2015 (pro manželku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BSI jednotka
PříspěvekNapsal: sob 24. dub 2010 19:30:55 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 13:01:56
Příspěvky: 54
Petře Šimrale, my nehledáme diagnostickou zásuvku, ale výstup CAN H a CAN L z BSI jednotky. Už jsem to našel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz