Fórum Citroeny.cz
http://forum.citroeny.cz/forum/

Nejspíš prasklé těsnění hlavy - kolik si připravit?
http://forum.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=12762
Stránka 1 z 1

Autor:  gregor.nejezchleba [ stř 26. srp 2020 19:59:38 ]
Předmět příspěvku:  Nejspíš prasklé těsnění hlavy - kolik si připravit?

Ahoj,

dnes jsem s naším Picassem brázdil město, když v tom na mě palubák začal řvát, že teplota motoru je příliš vysoká, že to mám zastavit. Řekl jsem si, že je to asi kombinace vedra+LPG+klimatizace zaplé na max. Navíc jsem dlouho i popojížděl v kolonách. Vyděšeně jsem zavolal kamarádovi a on mi poradil, že mám zkontrolovat, jestli je tam chladící kapalina. Nikdy jsem to nedělal, na nádržce nic nebylo a tak jsem se to já debil rozhodl ještě horké otevřít. Voda se vyplavila do nádržky a trochu, cca půl litru vychrstlo ven. Tak jsem to rychlé zavřel a ještě tam něco bylo. Vypl jsem LPG a klimatizaci a bez dalších upozornění (auto si již nestěžovalo) dojel dom. Tam jsem se strýcem dolil litr destilky (do optima), auto ujelo 80 km a nádobka zase prázdná. Jinak to jezdí jedna báseň...

Pod autem loužička nikdy nebyla, takže plánuji to nejhorší. Kolik si mám připravit na případnou opravu prasklého těsnění? U 1.8i.

Díky

Autor:  sgt [ čtv 27. srp 2020 9:39:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nejspíš prasklé těsnění hlavy - kolik si připravit?

prv skontroluj iné veci, nie hneď hlavu dávať dole. Kľudne to môže byť hadica, termostat, chladič, čerpadlo...

Autor:  gregor.nejezchleba [ pát 28. srp 2020 19:05:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nejspíš prasklé těsnění hlavy - kolik si připravit?

Tak dnes jsem se k tomu dostal. Ani na víčku, ani na měrce oleje není známka emulze, v baňce (kde zas nic nebylo :D) nejsou známky oleje, takže to vypadá trochu pozitivně. Jinak já se v tom hrabat nebudu, mechanik nejsem, ale ten můj má čas až za 2 týdny. Dnes jsem tam zas dolil a ujel s tím asi 10 km a vůbec žádná voda neubyla.. Je ale otázka (na tu neumím jako totální amatér odpovědět), jestli vůbec se vůbec za těch 10 km pořádně rozjede chlazení..

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/