Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - nefunkční DO, deaktivace alarmu
Právě je sob 20. dub 2024 1:26:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nefunkční DO, deaktivace alarmu
PříspěvekNapsal: sob 23. zář 2017 20:16:51 
Offline

Registrován: sob 05. říj 2013 18:39:25
Příspěvky: 6
Ahoj všem, z ničeho nic mi přestal fungovat dálkový ovladač k Picassu. Vyměnil jsem baterku, ale nic se nezměnilo. Nemáte prosím nějakou radu, co s tím, nebo jak alespoň deaktivovat ten otravný alarm po každém otevření dveří klíčkem? Nevadí mi manuální odemykání, ale to houkání alarmu než jej stačím deaktivovat v zapalování, je fakt otravné a hlavně ráno před panelákem ruším i sousedy a pokaždé si navíc připadám, jako zloděj.. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční DO, deaktivace alarmu
PříspěvekNapsal: sob 23. zář 2017 22:46:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. kvě 2011 10:16:50
Příspěvky: 260
Bydliště: Červený Kostelec
Vím, že na panýlku kde je otevírání nádrže je vypínání zvuku alarmu, když například chceš spát v autě. Ale popravdě musíš vyzkoušet jak přesně to funguje. Mám teda originální alarm. :-)

_________________
C4P 2 hnědá met, 1.6HDi 85kw, ETG6, r.v. 2013/11, INTENSIVE
bývalka a mazlík - C4GP ČERNÁ ONYX 1.6HDI BMP6, orig. Philips sound, světlý interier, r.v.2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční DO, deaktivace alarmu
PříspěvekNapsal: ned 24. zář 2017 9:07:42 
Offline

Registrován: sob 05. říj 2013 18:39:25
Příspěvky: 6
georgesandall píše:
Vím, že na panýlku kde je otevírání nádrže je vypínání zvuku alarmu, když například chceš spát v autě. Ale popravdě musíš vyzkoušet jak přesně to funguje. Mám teda originální alarm. :-)


to je podle mě pouze na vypnutí vnitřního "pohybového" alarmu, pokud někoho necháš v autě a jdeš třeba nakupovat. Potřebuju deaktivovat alarm po manuálním odemknutí a otevření dveří klíčkem. Je zajímavé, že alarm je aktivovaný, i když dveře zamknu pouze klíčem. I když jsem s Citrónem celkem spokojený, tak touhle přehnanou ochranou mě fakt štvou (někde jsem tu četl i problémy při nabíjení baterky a nemožnosti zamknout auto apod..).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční DO, deaktivace alarmu
PříspěvekNapsal: ned 24. zář 2017 13:14:18 
Offline

Registrován: sob 05. říj 2013 18:39:25
Příspěvky: 6
Tak malé shrnutí:
- výměna baterie CR1620/3V- ovladač stále nefunkční
- nová aktivace klíče v zapalování dle návodu - ovladač nefunkční
- odpojení/ zapojení autobaterie pro reset jednotky nepomohlo
- zamknutí vozidla klíčem by dle návodu nemělo aktivovat obvodový alarm - nefunguje!! Alarm funkční a při každém vstupu do vozidla houká jak blázen - deaktivuje ho pouze klíč v zapalování.
- vyřazení pojistky pro alarm nejde - respektive nenašel jsem pojistku, která by alarm deaktivovala (nebo alespoň sirénu)

Pozn.
- mám C4 Grand Picasso r.v.2008, ale pojistková skříň odpovídá návodu pro C4 od r.v.2010
- v návodu je uvedena baterka do ovladače CR0523, ale měl jsem tam vždy CR1620 (opět dle návodu r.v.2010)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční DO, deaktivace alarmu
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro 2017 22:25:23 
Offline

Registrován: sob 05. říj 2013 18:39:25
Příspěvky: 6
Tak si to tady i uzavřu :)

Diagnostika nic neukázala, nemíním vrážet do 10 let starého auta zbytečné prachy, tak jsem alarmu pouze odpojil kabel, aby nehoukal a odemykám klíčkem. Všechno to má podle mě spojitost s nefunkčním dálkovým ovládáním, které mi prostě najednou přestalo fungovat a nepomohla ani výměna baterie. Ovladačem tedy alarm nemůžu deaktivovat a manuální deaktivace neexistuje.
Problém tedy prasácky "vyřešen" odpojením káblíku u sirény alarmu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz