Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - ASR
Právě je čtv 23. kvě 2024 16:27:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASR
PříspěvekNapsal: úte 19. led 2010 14:35:15 
Offline

Registrován: pon 18. led 2010 19:36:36
Příspěvky: 78
Zdravím majitele C4, mám velikánskou prosbičku. Již vlastním třetí měsíc C4 Grand Picasso a teď co napadl sníh, jsem si chtěl vyzkoušet slibované bezpečnostní systémy vozu. K mému překvapení, jsem zjistil, že mi systém ASR vůbec nereaguje, když mám zařazený první rychlostní stupeň?? Prostě a jednoduše kola se protáčí jako blázen a otáčky lítají na 4000ot :-((?? Až když tam robot zařadí dvojku, tak ASR začne reagovat. Ihned jsem to odvezl na servis a tam mi řekli, že se takto vozy Citroen normálně chovají :shock: ??? Jsem objednán na upgrade software ASR, ale jak to tak vidím, tak moc šancí nemám...Moc prosím, máte s tím někdo nějaké zkušenosti??? U předchozího vozu, co jsem měl, mi systém ASR vůbec nedovolil protočit kola, na sněhu jsem vystřelil jak raketa :-). Díky za veškeré informace

_________________
C4 Grand Picasso, 1,6HDi, BMP6, Dynamique, 2009, 6,5l/Km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASR
PříspěvekNapsal: úte 19. led 2010 15:40:13 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 7:30:44
Příspěvky: 34
Je to v celku logické,protože se zapnutým ASR na hromadě sněhu autem nepohneš.Systém ti zabrání v rozjezdu.V návodu je to i psáno jako doporučení.Zkus zajet s jiným autem do hromady sněhu a nech zapnutý protiskluz a pohni s autem a pak ho vypni.Vyjedeš jak víno.Taková je moje zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASR
PříspěvekNapsal: úte 19. led 2010 17:20:44 
Offline

Registrován: pon 18. led 2010 19:36:36
Příspěvky: 78
citrous72 píše:
Je to v celku logické,protože se zapnutým ASR na hromadě sněhu autem nepohneš.Systém ti zabrání v rozjezdu.V návodu je to i psáno jako doporučení.Zkus zajet s jiným autem do hromady sněhu a nech zapnutý protiskluz a pohni s autem a pak ho vypni.Vyjedeš jak víno.Taková je moje zkušenost.

Jo jo návod jsem si samozřejmě přečetl (citace z návodu"Systém ASR optimalizuje chod motoru tak, aby nedocházelo k prokluzování kol, aktivuje brzdy hnaných kol a upravuje chod motoru"). Jedná se mi o to, že na normálním uježděném sněhu, kdy má ASR přibrzdit kolo, které je v prokluzu a auto by se mělo bez problémů rozjet, tak ASR nereaguje. Musím pomalu rozjet auto, pak zařadit dvojku a až teď ASR začne reagovat. Nevím, jestli je to úmysl, ale mě osobně to vůbec nevyhovuje. Ve skutečnosti, na hromadě sněhu nemusím ani nic vypínat :-). Předtím jsem měl BMW a to byla balada, soused má VW Passat a ASR funguje taky normálně, kolega v práci má Vectru a taky v pohodě....??

_________________
C4 Grand Picasso, 1,6HDi, BMP6, Dynamique, 2009, 6,5l/Km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASR
PříspěvekNapsal: úte 19. led 2010 22:38:33 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 9:48:46
Příspěvky: 47
Takže. Dnes jsem to řádně vyzkoušel. Na hlubším sněhu jsem zastavil a pak přidal hóóóóódně plynu. Kola začala prokluzovat,ale potom se rozblikal oranžový symbol ASR a auto se bez většího prokluzování rozjelo. Dokonce bych řekl, že raguje lépe (rychleji) než ASR u VW Caddy. Podotýkám, že jsem byl v módu Automat a ten měl zařazenou jedničku.

_________________
C4 Grand Picasso 1.6 HDI 110k , BMP6, Leader Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASR
PříspěvekNapsal: úte 19. led 2010 23:02:45 
Offline

Registrován: pon 18. led 2010 19:36:36
Příspěvky: 78
Super zpráva, moc moc díky za porovnání! To znamená, že by se můj problém měl dát vyřešit :P

miki_pilot píše:
Takže. Dnes jsem to řádně vyzkoušel. Na hlubším sněhu jsem zastavil a pak přidal hóóóóódně plynu. Kola začala prokluzovat,ale potom se rozblikal oranžový symbol ASR a auto se bez většího prokluzování rozjelo. Dokonce bych řekl, že raguje lépe (rychleji) než ASR u VW Caddy. Podotýkám, že jsem byl v módu Automat a ten měl zařazenou jedničku.

_________________
C4 Grand Picasso, 1,6HDi, BMP6, Dynamique, 2009, 6,5l/Km


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz