Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Neznámý zvuk po rozjezdu.
Právě je čtv 28. bře 2024 13:54:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neznámý zvuk po rozjezdu.
PříspěvekNapsal: stř 01. lis 2017 1:29:55 
Offline

Registrován: pát 29. dub 2011 17:32:55
Příspěvky: 4
Ahoj,
mám C1 z roku 2006 s převodovkou Sensodrive. Už asi dva měsíce se mi po nastartování a po prvním rozjezdu vždycky ozve po ujetí asi 50.metrů něco jako nepříliš hlasité zadrnčení, asi od motoru. Při dalších rozjezdech a v průběhu jízdy se to už neozve. Po novém nastartování se to vždy opakuje. Po nastartování mohu stát na místě libovolně dlouhou dobu a nic se neozve. Teprve po rozjezdu a ujetí přibližně 50. metrů, to zase zadrnčí. Nemohlo by to být něco s robotizovanou převodovkou? Připadá mi to jako zvuk nějakého serva. Nic uvolněného jsem nenašel. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neznámý zvuk po rozjezdu.
PříspěvekNapsal: pon 01. říj 2018 12:46:09 
Offline

Registrován: pon 01. říj 2018 12:36:39
Příspěvky: 4
Ahoj,
mám stejného Citrouše z roku 2009. Nevím, jestli máme na mysli stejný zvuk, protože auto jich vydává poměrně hodně, resp. do kabiny se jich hodně dostane :lol:
Nicméně u mě se ozývá drnčivý zvuk, při svižnějším rozjezdu, kdy se nechá auto více vytočit a zvuk se projeví chvíli před tím, než začne řadit. Mi osobně to dělá relativně často, nejen při rozjezdu, ale i při zrychlování třeba na dvojku.

Zkusím se na to více zaměřit, ale měl jsem pocit, že to dělá vždy v určitém spektru otáček a zvuk mi připomíná zvuk rezonujícího plechu nebo něčeho podobného. Pokud bych měl určit, odkud se to ozývá, tak někde zpod motoru, takže jsem to vyhodnotil jako drnčení nějkého plechu, krytu výfuku, nebo něčeho podobného a dnes už tomu ani nevěnuji pozornost. Zkusím zvuk pozorněji poslouchat, případně jej nahrát, jestli vůbec mluvíme o tom samém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neznámý zvuk po rozjezdu.
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj 2018 0:48:44 
Offline

Registrován: pát 29. dub 2011 17:32:55
Příspěvky: 4
Ahoj,
děkuji za odpověď, ale ten můj zvuk se ozývá vždy jen jednou, po nastartování a rozjezdu. Znovu se ozve zase až po vypnutí motoru a opětovném nastartování a rozjezdu, po ujetí asi 50 - 100 metrů. S otáčkami to vůbec nemá nic společného. Ozve se to, i když schválně jedu krokem. Píšu sice že to zadrnčí, ale plech to nebude, myslím že bych to poznal, jsem vyučen ve strojním oboru a vojenský řidič. Nedovedu to přesněji popsat, možná je to spíš zahrčení, ale už to neřeším. Je to stále stejné a nezhoršuje se to. Možná to je nějaký proces, který probíhal i dříve, ale ne tak nahlas - auto už má něco najeto.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz