Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Citroën C1 pro manželku - poradíte?
Právě je pát 29. bře 2024 9:41:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citroën C1 pro manželku - poradíte?
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2020 16:06:28 
Offline

Registrován: úte 09. čer 2020 15:46:56
Příspěvky: 2
Dobrý den,

dopředu se omlouvám, pokud jsem toto téma umístil do špatné sekce či pokud se tu již takové téma vyskytuje, jsem tu nový.

Manželka se po několikaleté pauze od řízení rozhodla, že začne znovu řídit. Jelikož bude jezdit převážně sama a to po městě či obecně kratší trasy, rozhodli jsme se, že právě C1 první generace by pro ni bylo vhodné auto. Do auta můžeme dát tak 40 tisíc, neočekáváme tedy žádnou hitparádu. Vzhledem k omezenému rozpočtu na auto bychom také neradi, aby následný servis vyšel příliš draho.

Touto cestou bych vás tedy chtěl požádat o radu, na co se při případné koupi zaměřit, co se u těchto vozů kazí a co naopak obvykle drží. Obecně za jakoukoliv radu ohledně koupě a provozu C1 budu velice rád. Zatím víme pouze tolik, že vzhledem k plánovanému provozování bychom asi šli do benzínu.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

PS: Myslíte, že má cenu snažit se najít kousek s klimatizací? Do města v létě by to pochopitelně byla výhoda, ale na druhou stranu u auta v této cenové kategorii bych se nedivil, kdyby se brzo rozsypala a co jsem se díval, tak nový kompresor klimatizace stojí klidně 10 tisíc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2020 17:06:33 
Offline

Registrován: stř 29. dub 2020 20:04:31
Příspěvky: 13
určitě benzín ten je jednoduchý,taky jsem nedávno koupil manželce c1 2009 134tkm najeto za 40t teda vypadal hodně zašle ale za 14dní jsem ho dal do perfektní kondice s min. nákladů a plným servisem.

1: pozor na zatékání to jsem řešil a popsal tady na foru,ale když se nejedná o bouračku tak se to dá odstranit.

2:klima dobrá ale vzhledem k vaší situaci je lepší holá verze s posilovačem a 3dvř. čím méně věcí tím méně se kazí.

sice o c1 je tady málo informací ale ten motor je jednoduchý a při správné udržbě zvládne hodně a jede jak splašená motokára .

nedostatky c1 je že hodně rezne výfuk ale celí jsem koupil i s přislušenstvím za 1400 + jeden zinkový sprej a věřím že vydrží déle.

spíš se zaměřit aby nebyl bouraný a nejlépe první majitel ne pizza restaurace :D

ps: asi bych se zaměřil od roku 2007 - ty první měli ještě mouchy ze začátku výroby jako každé auto nové generace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2020 17:12:18 
Offline

Registrován: stř 29. dub 2020 20:04:31
Příspěvky: 13
tady je můj jak jsem ho rozebral třeba vás něco inspiruje

viewtopic.php?f=146&t=12648


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09. čer 2020 20:53:22 
Offline

Registrován: úte 09. čer 2020 15:46:56
Příspěvky: 2
Nejprve chci všem velice poděkovat, opravdu jste mi velice pomohli.

Ještě bych se chtěl doptat na dvě věci, co mě tak napadly. Nejprve co se týká karoserie - někde jsem mám pocit narazil na to, že by měla být pozinkovaná a tedy méně reznout. Máte s tím nějaké zkušenosti, případně má C1 nějaká konkrétní místa, kde začínají klasické puchýřky pod lakem, které se pak rozlezou v korozi? Třeba lemy blatníků, prahy, ...

Druhý dotaz pak směřuje k motoru - lze u něho očekávat nějakou závadu, která je u něj například při větším nájezdu typická? Třeba jestli je náchylný k vyšší spotřebě oleje (a tedy by bylo vhodné ho častěji kontrolovat) nebo třeba zakarbonizované svody při provozu převážně po městě atp.

Předem moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz