Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Prosím o rady a zkušenosti s Jumpy
Právě je čtv 28. bře 2024 11:50:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o rady a zkušenosti s Jumpy
PříspěvekNapsal: stř 11. zář 2019 13:44:27 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
Ahoj všem
Koupil jsem si starší Jumpy 2,0 120 kW, rok 2012 VIN:VF7XDRHH4CZ050716
a našel jsem pár chyb, nebo spíše chci poradit zda někdo neměl stejný problém a tak mi urychlit opravu.

- spíná se mi občas sám od sebe zadní stěrač s ostřikovačem. Má zadní ostřikovač svůj motorek nebo je jedn jak pro přední tak i zadní ostřik? Někdy mi sepne sám od sebe hlavně při jízdě po D1 nebo občas jak šáhnu na pravou páčku ať už třeba pro přepnutí na palubním počítači tak i na páčku ovládání rádia a pak mi třeba za 10s se rozjede zadní stěrač s ostřikem. Předpokládám že chyba bude v kontaktu v tom společném ovladači páček pod volantem, mění se to celé nebo jde jen část a nebo stačí oprava nějakého kontaktu pokud je to častá závada?

- ovládací páčka světel. Nevím zda je to běžné, ale mne to připadá divné jelikož mám polohu 0 a světla svítí, mám polohu auto a světla svítí, tak jak jde ty světla vypnout aby při nastartovaném motoru shasly? Proč tam je 0 a stejně světla svítí že pokud chci vypnout tak dokážu dát jen parkovačky nebo plně svítit, nic mezi tím. Jde to navolit po připojení na PC nebo je zase něco špatně?

- teplota motoru je stále okolo 85°C podle ručičky na přístrojovce, nikdy mi to nevylezlo na 90°C ikdyž jsem jel po dálnic nebo do kopce, a než se motor zahřeje strašně to dlouho trvá a teplota ikdyž dám v interiéru na max tak to ani nepálí jak v některých jiných vozech. Vyleze někomu teplota na 90 nebo všichni máte max 85°C? Připadá mi to jak by termostat byl zaseklý. Po ujetí 4 km jsem sáhl na hadici přívodu do chladiče a ta byla vlažná, což si myslím že by měla být studená pokud by byl funkční a zavřený termostat nebo ten motor už má více okruhů a nepoznám tak uzavření okruhu termostatem a tak tedy není jakoby malý a velký okruh chlazení? Nevím zda je to spojené s topením i ve stropě pro zadní část vozu ale ani tam nejde říct že by to topilo spíše sotva vlažný vzduch.

- pod autem mám přídavné topení a to se mi zatím nepodařilo nijak rozjet, vyzkoušet zda to topí-přitápí. Co vše musím zapnout v autě aby mi sepnul? Nikde žádné tlačítko, vše jako automat, ale jak jej vyzkoušet teď když je venku 10-15°C ? V servise při napíchnutí na PC mu umí dát povel sepnutí? Nebo když třeba odpojím nějaké čidlo nebo přímo u topení pod autem spojím nějaké dráty tak vyzkouším zda umí se nastartovat a rozjet?

- četl jsem někde že po výměně oleje dochází k poruchám převodovek byť se tam naleje olej co uvádí výrobce. Máte nějaké zkušenosti? Vždycky co jsem měl auto tak jsem si vyměnil co šlo abych měl jistotu správných náplní a množství a vždy vše perfektně fungovalo a jezdilo, tak snad neudělám chybu s výměnou. Ještě jsem ani nehledal ale nevíte někdo co tam doporučuje výrobce pro manuál 6 kvalt a v jakém množství?

- seřízení zadních výklopných dveří - špatně se mi zavírají zadní dveře i otvírají vždy je třeba rukou přitlačit na dveře aby se zámek odjistil a nezdá se mi to normální byť majitel řekl že mu to tak dělá od novoty. Seřizuje se zámek posunutím a to ve dveřích nebo jakože v prahu, karoserii zadních dveří? Nebo ještě jinde to jde seřídit přitom na pohled dveře sedí jak mají i mezery se jeví stejně.

- sedadlo řidiče má už opotřebován molitan jde jej někde sehnat nebo kdo by mi vyřezal molitan ve tvaru a hlavně požadované tuhosti pro to sedadlo? Našel jsem v polsku molitam přímo pro jumpy ale cena byla kolem 1800 Kč což za kousek molitanu mi připadá moc ani nevím co to za kvalitu bude.

Všem díky za postřehy a rady a jakmile se mi podaří něco opravit budu rád a moje JUMPY tak určitě štastnější :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11. zář 2019 14:07:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
ke svetlum - mas nastavene automaticke sviceni - bohuzel vypnout svetla pri bezicim motoru jinac nez diagnostikou nejde
k bufiku - je zavisle na teplote - dokud nezacne mrznout nesepne se - test pred diag by jit melo
motorek k ostriku je jeden - vypada to na spatnou packu pod volantem
sedacka - jde koupit novy potah i s molitanem cena je nekrestanska
teplota motoru je normalni

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02. říj 2019 22:56:10 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
Prosím o pomoc kde najdu u převodovky 6 kvalt manuál - kontrolní a napouštěcí šroub. Mám najeto 215000 km a rád bych vyměnil olej v převodovce. Jaký olej a v jakém množství má být v převodovce?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 14:23:56 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
zadní stěrač mi blbnul tak, že se mi spínal spolu se zadním ostřikovačem nepravidelně bud na nějaké díře jako přejezd, D1, apod nebo když jsem přepnul palubní počítač či se dotkl páčky stěračů. Tak jsem páčky rozebral vyfoukal, nic nezjistil a poskládal a teď to naětěstí funguje jak má takže až dám pokyn páčkou stírat tak to stírá a ostřikuje a samo se nezapíná. Vcelku to nebylo ani složité rozebrat. Akorát jsem nezjistil zadní stěrač kterým kontaktem se spíná na plošném spoji, hlavně že funguje jak má.


Přílohy:
20191002_185454 - kopie.jpg
20191002_185454 - kopie.jpg [ 203.2 KiB | Zobrazeno 14055 krát ]
20191002_185425 - kopie.jpg
20191002_185425 - kopie.jpg [ 166.47 KiB | Zobrazeno 14055 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14. říj 2019 18:43:00 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
Zadní stěrač asi 14 dnů poslouchal a opět se sám od sebe spustil během posledních 200 km sepnul asi 4x spolu s ostřikovačem. Stále mám podezření na páčku kdy při projetí nějakých nerovnostech, poskočení auta se to samo spustí. Nyní chci vyzkoušet rozebrat samotnou páčku a zjistit stav kontaktů v páčce. Můžete mi poradit jak to dále rozebrat? Zda ten střed nějak zamáčknout a otočit a jedno v kterou stranu? Zkoušel jsem s tím hýbat a trochu to jde, ale mám strach ať to nějak nepolámu, tak prosím o radu. Děkuji :?


Přílohy:
20191014_172617 - kopie.jpg
20191014_172617 - kopie.jpg [ 96.92 KiB | Zobrazeno 14007 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31. pro 2019 22:53:08 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
Jelikož se zdá že zadní stěrač a ostřikovač se uklidnili a fungují jak mají, tak jsem přešel k další věci a to že vyměním gufero na klice (za spojkou), bohužel jsem se tam nedostal jelikož při povolování hlavních šroubů přední nápravnice se mi v nosnikách začaly přetáčet matice, tak jsem se nedostal ke guferu a musel jsem řešit výměnu šroubů a přivaření matic. Naštestí se to povedlo po měsíci hledání klempíře, který se do toho pustil a povedlo se. Takže až mi vyjde čas pustím se znovu do opravy výměny gufera.
Nyní ale řeším ještě bouchání zadních výklopných dveří. Zámek jsem posunul tak že dveře nebouchají, ale špatně se zavírají. Když to nastavím tak aby se dobře zavíraly, tak po průjezdu dírami zase dveře klepou. Máte někdo radu? Výměna těsnicích gum nebo to je špatný už vymlácený zámek? Díky za radu.

Jinak další prosba nepředělávali jste si auto na kempování tedy možnost přespání v autě, zda by nešlo nějaké foto jako motivaci. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz