Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - "Kňourání" převodovky
Právě je čtv 28. bře 2024 10:14:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: pát 17. srp 2018 18:15:32 
Offline

Registrován: pát 17. srp 2018 17:55:05
Příspěvky: 1
Zdravim,při rychlosti 50-60km se ozývá takové kňučení.Při zrychlení přestane.Co jsem zatím přečetl to vypadá že je to z převodovky.Nemáte s tím někdo zkušenost co se s tím dá dělat?
1.4VTI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp 2018 22:11:16 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
Ťažko povedať, čo presne myslíš. Ale na svojom som tiež postrehol také divné zvuky, nevenoval som tomu pozornosť, lebo väčšinou som mal pustené rádio. Až do času keď mi napísal JohnyKE, ktorý si chcel porovnať auta, lebo jeho tiež vydáva nejaké divné zvuky. Nakoniec sme prišli na to, že to robia rovnako, cca 3,4 stupeň pri cca rýchlosti 60-80 km/h. Ale ja na moju škodu, už som nemal záruku a on áno a riešil to, tak ma dnes vymenenu prevodovku za novú v rámci záruky.

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: stř 26. zář 2018 18:29:22 
Offline

Registrován: stř 26. zář 2018 18:20:27
Příspěvky: 3
vulkan65 píše:
Zdravim,při rychlosti 50-60km se ozývá takové kňučení.Při zrychlení přestane.Co jsem zatím přečetl to vypadá že je to z převodovky.Nemáte s tím někdo zkušenost co se s tím dá dělat?
1.4VTI


take zavíjanie pri rýchlosti 50 - 75 km ? ked stlačíš spojku tak vyradíš rýchlosť tak to neprestane ? diferenciál . . v servise mi povedali že ani samotný veľmajstri v citroene nevedia čo s tým . odporučili aditívum ale nepovedali aké alebo komplet novu prevodovku . . zisťovali to aj u prevodovkarov mimo citroen a tý si stým tiež nevedeli rady ... posledný citoen v živote asi tak ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář 2018 14:19:58 
Offline

Registrován: pát 06. dub 2018 20:34:55
Příspěvky: 1
Pozdravujem vás, podobný problém som mal. Kúpil som predvádzacie auto, malo cca 3800 km. Skúšobnú jazdu som urobil cca 40 km, ale nijaký problém som nepostrehol,
ani pazvuky. Po cca 1700 km (celkovo 5500) sa začali ozývať pískavé a kvílivé zvuky. Bolo to najprv 1. a 2. stupeň, neskôr aj 3.... a potom všetky. Ale pazvuky pri 1,2,3 boli trochu iné ako pri 4 a 5. Po niekoľkých oznamoch v servise (vraj vlastnosť vozidla) som im auto nechal. Po rozobratí zistili chybné ložiská na vstupnom hriadeli, púzdro vstupného ložiska sa pretáčalo v obale prevodovky, ale chytené bolo aj spojkové ložisko. Auto v servise cca 3 týždne, vymenili pol prevodovky, poskladali, vraj všetko ok. Auto som zobral,
odišiel, ale keď som počul ten "cirkus", hlavne pri 4 a 5, medzi cca 70 - 95 km/h, sa mi postavili aj vlasy, ktoré už skoro nemám :D . Okamžite som im volal, oznámil, čo sa deje,
navštívil súdneho znalca a odniesol auto späť. Prevodovku rozobrali druhýkrát, že všetko je ok, ale vymedzili vôle, poskladali, ale kvíliace zvuky nezmizli... ďalší postup radšej neopisujem, ale po cca 150 dňoch som dostal novú prevodovku. Zahvízda aj táto, ale je to úplne niekde inde, oproti predošlej celkom ticho. Vďaka Luki :-) , že sme mohli porovnať autíčka. Ale problémy s autom ešte neskončili... ale už iné... Osobne priestorovo auto super, nie do všetkého sa normálne zmestím :-), jazdné vlastnosti celkom ok, mäkšie, ale predvídateľné. Ostatné, radšej sa zdržím slov, snáď doriešim problémy, ktoré auto má... a hlavne, nech mi vydržia nervy.
Určite je tu veľa spokojných majiteľov, takže podľa jedného auta značku nebudem hodnotiť. :-) ale ako napísal kolega... asi posledný Citroen ...

_________________
C3 Picasso 1,2 THP
r.2015


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář 2018 19:30:04 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
Keď už mám povedať, mám cca 68 tis km a čím ďalej tým viac to počujem, také kvilenie, okolo cca rýchlosti 60-80 km/h, ale to jedno či mám rýchlosť, alebo na voľnobehu...už mi to začína liešť na nervy, ale čo už, dám rádio na 8 hlasitosť a v pohode ideme ďalej....ale aspoň menej ma to série ako tie debilné stierače, ktoré stále vŕzgajú !!!

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: ned 30. zář 2018 17:06:31 
Offline

Registrován: stř 26. zář 2018 18:20:27
Příspěvky: 3
:D :D :D tie stierače vrzgaju aj mne ale to snád na všetkých citroenoch ... ale tie stierače sa daju vymeniť alebo vypnúť ale tá prevodovka nie .
to aditivum mam v prevodovke ale že by nastala nejaka zmena nemožem potvrdit . ale asi mam na to malo kilometrov . uvidim . ak sa dačo zmení dam vedet .


Naposledy upravil Havlicek.Lukas dne sob 01. pro 2018 12:09:23, celkově upraveno 1
citace > viz pravidla fora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2018 11:44:56 
Offline

Registrován: pát 17. led 2014 21:45:25
Příspěvky: 7
Zdravim, mam stejny problem u 1,4 Vti. Presne mezi 47 - 55 km/h. Dela mi to od noveho auta. Reklamovat pry nelze, protoze je to jen akusticka vada a ne funkcni. Mel jsem predtim stejne auto pred faceliftem, tam to bylo stejne, prodaval jsem ho se 100 tis. km a beze zmen, nijak se to nezhorsovalo. Zkousel jsem tam davat i ruzne pripravky proti hlucnosti prevodovky, ale nic platne. Mozna zkusit hustsi prevodovy olej, ale nevim co bude delat v zime. At Vam auto slouzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Kňourání" převodovky
PříspěvekNapsal: ned 02. pro 2018 11:41:09 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
JohnyKE si to obehal a nakoniec mu ju vymenili, takže dá sa to, ale tiež nieje to sláva, ale mal aj inšie problemy s ňou...ja na svojej to neriešiem, nebudem vrážať peniaze do akustického problému keď nemám záruku.

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz