Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
Právě je čtv 28. bře 2024 14:01:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě 2018 6:22:55 
Offline

Registrován: úte 23. čer 2015 10:00:57
Příspěvky: 20
Zdarec tak dúfam že to nebude moj prípad opotrebené hydroložisko,lebo úplnou náhodou som sa dozvedel že do nádobky na 9979A4 mi jeden nemenovaný matador :evil: :evil: :evil: hehe dolial cca 2,5dc ADITÍVA do prevodovky POMOOOOOOC. Že aby lepšie radila.A myslím že to bol celý problém aditivum nema take vlastnosti ako 9979A4 . Takže dúfam že to bude vyriešené na dlhšie ako píšeš :) :) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2018 2:00:25 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
celej robot je velmi citlivé zařízení na nečistoty, doufám, že potom fatálním omylu ti to komplet propláchly a byla použita celá nápln znova. Předpokládám, že zbytek čehokoliv by mohl dělat celkem neplechu. Cena robota cirka 30000kč. Alespon podle toho co mě stálo něco podobného v Puntu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2018 7:24:46 
Offline

Registrován: úte 23. čer 2015 10:00:57
Příspěvky: 20
Jasné že som všetko odsal a dal novú nápln celú. Robil som si to sám a stalo ma to bez práce 50€ bez Dph. Inak prišiel som nato že pri stlačení brzdového pedálu robot automaticky vytláča spojku.A ak by som nemal diagnostiku tak sa to dá spravit aj takto.Odsat vsetko z nadobky naliat novy olej a stlačat brzdu ten olej cirkuluje v systeme robota a dokažeš premiešat stary s novým.Potom znova odsat a takto 2x a maš čistú nápln komplet novú. takže aj bez DIAG.sa to dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě 2019 13:36:26 
Offline

Registrován: úte 09. dub 2019 15:43:34
Příspěvky: 6
Ríšo393 , Ahoj dnes jsem měnil olej v převodovce a chtěl jsem vyměnit i v robotovi, ale nenašel jsem způsob jak starý olej dostat ven. Kudy jsi starý olej vysál? Chtěl jsem ho odsát nalévacím hrdlem, ale nešla mi tam žádná hadička strčit.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II 1.6 HDI 85kW r.v.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: ned 15. zář 2019 10:49:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...stříkačka s tlusčí jehlou,jednou jsem to u bývalého modelu dělal,nic hrozného,hlavně to potom nestartuj dokud nedoleješ olej novej-bo to zavzdušníš-nic jinak extra to nechce. ...jo DODRŽET HODNOTU OLEJE V NÁDOBCE !!!

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pát 18. říj 2019 13:03:27 
Offline

Registrován: sob 27. srp 2011 8:16:57
Příspěvky: 26
Tak výměna úspěšná, ale bez proplachu, tak asi příští rok nechám udělat proplach, na šrouby piliny a takový klouzek. Výměna sranda půl hoďka, u 2.0hdi vyhodit box filtru vzduchu, jen jsem se bouchl o nápravu, kdžyž jsem povoloval výpusťák. Jen mému problému to nepomohlo, stále zlobí zpátečka, z 90% nejde zařadit a gearbox faulty. Nevíte někdo parametry toho zeleneho zásobníku a jak ho měnit? Nikde mi tam olej z robota neutíká, ale hladina tutely klesla kousek nad minimum. Měnil jsem při tom i baterku, btwn original je 75Ah a startovací proud 800A. Chtěl bych zkusit poslední fušenýrskou opravu - výměna zásobníku tlaku, ale nikde třeba na www.haspa.cz jsem to v katalogu nenašel. Tak prosím, jestli někdo víte parametry té koule a kde ji koupit, byl bych moc vděčný, pak už jen zajet do Citroenu na diag.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: úte 14. led 2020 14:15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03. led 2020 13:03:20
Příspěvky: 20
Bydliště: Skalica SK
chlapci dotaz, ako budem vedieť kolko mam naliať do prevodovky oleja po vypustení ? Písete že tam nieje kontrolní riska na výšku hladiny oleje. Nápln komplet 1.8L , dajme tomu vytečie mi 1.5L, tak tam mam naliať 1,8l, alebo zvrchu tým plniacim to nejako poznám že dosť ? :)

_________________
C4 Picasso 1.6 hdi 115 Exclusive 2014 BMP6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: ned 19. led 2020 21:06:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...nadobu pod ní,co ti vyteče to nalej zpět ale v novotě :lol: .Jinak to neuděláš,pokud přeliješ je to špatně,vyletěj ti gufera,bude tam větší tlak. ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pon 20. led 2020 13:31:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03. led 2020 13:03:20
Příspěvky: 20
Bydliště: Skalica SK
Dik, aj ma to napadlo, že zrejme je taký postup..ale radšej rada teraz jak neskoro. Vypustim, zmeriam, nalejem. Dam potom vedieť, až sa do toho pustim. Objednal som olej do robota aj prevodovka ;)

_________________
C4 Picasso 1.6 hdi 115 Exclusive 2014 BMP6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: stř 26. úno 2020 17:46:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03. led 2020 13:03:20
Příspěvky: 20
Bydliště: Skalica SK
Olej v prevodovke úspešne vymenený, mal som tam 1.9l, vyletel ako voda, troška zakalený, inak pohoda. Olej z robota som vytiahol cez plniaci otvor, striekačkou s dlhou hadičkou. Podarilo sa mi cca 0.4l, dolial som nový po risku, prebehol auto a znovu odsál a naplnil. Keďže som ešte pred vymenou zistil, že na spodnom kryte bolo trocha zatecene a nádržka robota je od oleja pustil som sa aj na výmenu prepadovej hadičky. Dúfam, že to bolo ono.. Čas ukáže.. Trošku som laboroval odpojiť ten konektor elektriky do robota, zadná ide pekne preklopit a vytiahnuť, predná je zaujímavo riešená, vytiahnuť žltú poistku do vrchu a následne tú poistku vytiahnuť smerom od koncovky. Plastová hadička je na koncoch opatrená gumou a ta ju tam pevne drží, treba sa s ňou trošku popasovať, len tak ju nevytiahnete. Hadičku som dal priesvitnú palivovú. Takže asi tak, nabudúce keď bude chuť, mám v pláne ešte pozrieť zanesenie egra. ;)

_________________
C4 Picasso 1.6 hdi 115 Exclusive 2014 BMP6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pát 28. úno 2020 17:28:36 
Offline

Registrován: pát 28. úno 2020 10:24:42
Příspěvky: 2
Zdravím (nechtěl jsem zakládat nové téma BMP6), ale rád bych poprosil o radu (detail vozu v podpisu)

1) Posledních pár týdnu auto mělo problém nastartovat (po otočení klíčku se nic nestalo) po změně páčky na řazení se auto umoudřilo a pak vše o.k - dělalo pouze za studena (chyba se projevila cca 10x)
2) Jednou se objevilo, že auto na Modu M, nechtělo podržazovat směrem dolu při nižích otáčkách tak jak to normálně dělá
3) Nejzásadnější (zkončilo odtahem) auto v režimu M rychlostní stupeň 4 po přepnutí na 5 pomocí pádla, auto požadovaný stupeň nezařadilo
začaly kolísat otáčky nahoru/dolu, objevila se servisní kontrolka a vyskočila hláška gear problem (tam kde je normálně ukázaný rychlostní stupeň např 'A2' nebo 'M4' bylo '--'
s autem se podařilo doplachtit z kopce ke křižovatce kde jak jsem již psal to zkončilo odtahem

Auto je momentálně v servise (znamý, ale nespecializuje se na Citroeny) - načteny dvě chyby (Detaily kdyžtak upřesním, zatím obecně
1. problém s Gear Shift páčkou
2. problém řídící jednotka gear boxu

Chtěl bych poprosit zda nemáte kontakt na někoho šikovného v Brně kdo se specializuje na Citroeny a byl by schopný provést důkladnou diagnostiku/opravu

V plánu mám po přečtení tohoto fora (vyměnit páčku gear-shift - vyloučit problém s mechanickou páčkou + odpojit baterii a nechat pár hodin - snad se provedou adaptace)
krom kontaktu na servis. Má někdo podobnou zkušenost? Nějaké nápady rady?

předem všem moc děkuji :)

p.s auto má najeto cca 120tkm (koupeno s nájezdem kolem 100 tkm)

_________________
----------------------------------------------------------------
Citroen Grand C4 Picasso 2.0 hdi Exclusive (BMP6) 2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: stř 04. bře 2020 0:14:39 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
Taky bych se přikláněl k té páčce. V Brně snad jedině autor.serv. nebo ještě Citen, tam mají diag, ale nechají si zaplatit snad i prst v nose.
Jinak kousek od Brna chlápek co citroeny dělá...myslím, že snad v Přísnoticích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: stř 08. dub 2020 10:34:41 
Offline

Registrován: pát 28. úno 2020 10:24:42
Příspěvky: 2
kuntík píše:
Taky bych se přikláněl k té páčce. V Brně snad jedině autor.serv. nebo ještě Citen, tam mají diag, ale nechají si zaplatit snad i prst v nose.
Jinak kousek od Brna chlápek co citroeny dělá...myslím, že snad v Přísnoticích.


díky.

Jen pro ostatní po výměně páčky se zdá, že je vše o.k (zatím žádný problém neni) Jinak co jsem se díval na původní (špatnou) páčku, tak bych si tipnul, že tam bude buď nějaký studený spoj nebo se něco spálilo
(podařilo se nám sehnat nahradní 2nd hand u nové neví co by za to chtěli :-/)

ten studený spoj jsem řešil u E91 na iDrivu, kde na youtube byl návod jak to oživit přepájením na původních spojích (pokud jste to někdo řešil pls dejte vědět, rád bych původní páčku opravil a nechal v autě jako náhradní...protože todle byla nemilá zkušenost a při představě, že to začne haprovat někde na dovolene...tak mi z toho neni příjemno)

každopádně díky za feedback :)

_________________
----------------------------------------------------------------
Citroen Grand C4 Picasso 2.0 hdi Exclusive (BMP6) 2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře 2021 12:13:27 
Offline

Registrován: ned 08. úno 2015 20:23:32
Příspěvky: 40
Ahoj všem po najetí u mého CP4 gp- 2,0 hdi 100kw , 330000km jsem se rozhodl že by bylo záhodné vyměnit olej v převodovce mám bmp6, když jsem koukal předběžně tak napouštěcí odvětrávací místo nalezeno sundal jsem airbox , a hledal i nádržku na výměnu hydrotlaku ,ale bezvýsledně dostanu se k ní když půjdu zespoda? Po sundání krytu motoru ? Je to divné že jsem ji nenašel mohl prosím někdo upřesnit popřípadě i foto nebo obrázek děkuji

_________________
C4-GP-2009-2,0HDI-100KW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě 2022 18:46:06 
Offline

Registrován: pon 16. kvě 2022 6:54:44
Příspěvky: 31
Bydliště: Jindřichov
Ahojte. Koupil jsem C4P 1.6hdi s robotem. Chtěl bych pro jistotu nechat vyměnit olej v převodovce a možná i v robotu. Víte někdo Někoho nebo servis kde tomu rozumí a udělají to a zároveň ať to není za nesmyslnou cenu? Fer jednání výhodou. Ideální nekde Olomoucký kraj nebo případně Ostrava a okoli. Jsem od Hranic na Moravě. Díky za každé info.
Ps: aby i třeba na to meknuli a nahráli software apod. Proste aby věděli co dělají.

_________________
-----------
aktuální vozy
já - C4 Grand Picasso 2.0 HDI robot r.v. 2007 Exclusive VIN: VF7UARHJH45094881
žena - C4 Picasso 1.6 HDI robot r.v. 2008 VIN:VF7UD9HZH45406459


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz