Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
Právě je čtv 28. bře 2024 13:54:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě 2016 0:24:07 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
Nevíte někdo, jestli se dá použít převodový olej spec. API GL-5?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pát 27. kvě 2016 16:49:15 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
Tak jsem dnes vyměnil taky olej Total 75W90 API-4,5. Přidal jsem aditivum. KOntrolní šroub nemám, takže vrchem odvětráním. Najeto 182tis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: sob 03. zář 2016 21:13:55 
Offline

Registrován: stř 24. srp 2016 19:52:00
Příspěvky: 49
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Priatelia zdravím, dneska som sa pustil do výmeny prevodového oleja. Što to dobre, výpustný šrob na prevodovke má otvor na nasadenie 4-hranu 8x8 mm, povoliť to šlo celkom ztuha. Vytieklo asi 1.6 l trochu zakaleného oleja a napustil som cez odvetrávací otvor 1.8 l nového totalu tu z E-shopu. Najazdené mám podľa tacha 141600 km, no ktovie. Zároveň som skontroloval množstvo oleja v hydraulickom okruhu, ktorý som dolieval pred cca 500 km a menil som aj vratnú hadicu za obyč. plastovú. Všetko ok, olej sa zatiaľ neztráca. Prevodovka teraz radí veľmi kultúrne hladko. Predtým som mal focusa s variátorom a tam samozrejme nebolo nič cítiť pri preraďovaní, no to ma až uspávalo :D. Tu aspoň trochu pociťujem nejaké zmeny prevodov a to mám rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2016 11:49:27 
Offline

Registrován: sob 05. lis 2016 9:55:19
Příspěvky: 1
Ahoj přátelé.Mám C4 Grand asi měsíc.Je to 07.Už jsem si tady přečetl vše možné.Mám už druhého Citroena.První byla Xsara v combi exkulsive.Super.Ale abych se vrátil k tématu.Ta robotická převodovka by měla mít filtr někde na dně převodovky .Musí se prý oddělat vana převodovky.Takhle to alespoň říkal mechanik na videu co je na tomto fóru.Ale nejsem si zcela jist.Olej chci taky vyměnit.Jestli ho v D nikdo neměnil ,tak má 160000.Ten mechanik říkal ,neveřte automobilkám,výměna raději co 60000km.Tak že co člověk,to názor. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2016 11:54:59 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Automat filtr mit bude, ale ten robot???, to by mne prekvapilo, kdyby mel filtr prevodoveho oleje. Prece jen je to defakto manualni prevodovka "s namontovanou nohou", ovladajici spojku. Tudiz tam neni duvod ten filtr mit.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2016 23:26:54 
Offline

Registrován: stř 24. srp 2016 19:52:00
Příspěvky: 49
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Zdravím, na robotickej, alias mechanickej prevodovke som žiadnu vanu a teda ani filter fakt neobjavil. Je to mechanická prevodovka s prídavným robotickým mechanizmom na preraďovanie rýchlosti. To je fakt ovládané za pomoci hydraulickej kvapaliny. No tu tiež nie je okrem nádobky a tlakového zásobníku žiadny filter.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pát 25. lis 2016 20:48:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...u ROBOTA a jeho převodovky olej.filtr není,pouze při vypuštění oleje je potřeba zkontrolovat pokud v něm nejsou kovové částice,,,prášek,,, aby se předešlo nějakému budoucímu problému. ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 20:32:02 
Offline

Registrován: čtv 20. říj 2016 17:45:31
Příspěvky: 4
Mam dotaz, dnes som chcel vymenit olej v prevodovke,ale plniacu zatku som moc nepochopil.
Dal som z nej dole taky plastovy klobucik, ale zozstal tam plastovy dzindzik ktory sa nedal
povolit a ked som skusil drotom ci je tam diera ktorou by som tam olej dostal tak vosiel
asi 2cm dnu. Vypustna zatka je na imbus?
Dakjuem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: ned 30. črc 2017 18:34:38 
Offline

Registrován: stř 24. srp 2016 19:52:00
Příspěvky: 49
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Ahoj,
je to tu riešené, čítaj, ja mám na BMP6 výpustnú zátku s otvorom pre štvothran 8x8, predpokladám, že máš rovnaké prevedenie. Čo sa týka toho nalievacieho otvoru, áno,po odstránení krytky som to nalieval cez to čo tam ostalo. Jednoducho na lievik kúsok hadice čo do toho vojde a pomaly, aby bol čas na únik vzduchu. Hadička najlepšie transparentná, máš kontrolu nad plnením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: sob 28. říj 2017 3:30:56 
Offline

Registrován: sob 28. říj 2017 3:25:02
Příspěvky: 1
Ahoj,

chci se jen zeptat. Je tam v necem zmena k lepsimu po vymene oleje v te robotizovane prevodoce? Mám s ní trošku problémy. 1. Když je studená je tichá. Když se ohřeje, tak 4 trochu knoura, nejvic v lete.

2. Po delsi jizde po dalnici (jine delsi nedelam :-) ) a dojeti do mesta, kde to hodne radi je vzdy pri prerazovani slyset takova mensi rana. Nepoznam pri cem konkretne zda pry vystaveni spojky nebo zarazeni... Nevim zda to muze souviset z dvouhmotou nebo prevodovkou, ale rikam si, proc by teplota mela mit vliv na setrvacnik...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: pon 30. říj 2017 19:38:17 
Offline

Registrován: stř 24. srp 2016 19:52:00
Příspěvky: 49
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Zdravím, po výmene oleja v prevodovke som žiadne extra rozdiely nepozoroval. Týmto si hlavne pomožežeš životnosti prevodovky ako takej, no čo sa týka už necností tejto prevodovky, na to to vplyv zrejme nemá. Rieši to tu pomerne dosť uživateĺov a niekomu pomože len odpojenie baterky na dlhšiu dobu a znovu načítanie jednotky, iný mení ložisko a prítlačák, niekto i dvojhmotu, niektorí si nechávajú prehráť software prevodovky atd. V tvojom prípade jednoznačne ťažko radiť, mne sa dvojhmota na inom aute prejavovala zvýšeným hlukom na voľnochode a vybrácie triasli celým autom. Počas chodu v záťaži motora to bolo celkom kľudné. Po výmene spojkovej sady nastal božský kľud. Ja mám 2.0 hdi robota, r.v. 2008 a naj. 155 tkm a tie rázy tam mám niekedy tiež. Závisí to na teplote motora a okolia. Už raz som nechal auto úplne vychladnúť, odpojil baterku na celú noc a potom znovu zapojil a nechal pár minút načítať. Bolo to na pár mesiacov o poznanie lepšie(skoro dokonalé). Toť moje skúsenosti, je tu toho popísaného požehnane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: ned 11. úno 2018 23:39:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. pro 2010 11:24:16
Příspěvky: 83
Ahojte, sú tu spomenuté dva oleje Total Transmission SYN BV 75W-80 a Total 75W90 API-4,5, prosím Vás ktorý je lepší prípadne ktorý je origo, chcel by som vymeniť olej ale neviem presne aký tam dať a v olejoch sa nijako nevyznám, ktorý bude podľa Vás lepší z týchto dvoch? :

1. https://www.motorove-oleje.sk/total-tra ... 75w-80-1l/

2. https://www.motorove-oleje.sk/total-tra ... 75w-90-1l/

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDi EXCLUSIVE,2007, BMP6, modrá metalíza Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě 2018 9:24:48 
Offline

Registrován: úte 23. čer 2015 10:00:57
Příspěvky: 20
Čaute mám C4 picaso 2.0 100kw 2008 prosím vás a čo vytláča spojkové ložisko u robotickej prevodovky? Prevodový olej,alebo klasicky brzdová kvapalina čo je vidiet na robote s boku taka transparentna nadrzka? Pýtam sa lebo ak mám dost zohriaty motor a idem v kolone posuvam sa po metri tak horsie rozbiehanie som nezazil. Za studena v pohode ale ak sa zohreje po dlhsej jazde tak pri pomalom posúvani skáče jak koza na jednotku niekedy aj dvojka ale potom uz ked sa rozbehnem v pohode. Príde mi to že za tepla nevie ten robot pustat spojku s citom ale na HULVAAATA stlaci pusti stlaci pusti. Neporadite?. Vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě 2018 14:39:03 
Offline

Registrován: úte 23. čer 2015 10:00:57
Příspěvky: 20
Cafte tak vyriešenééééééé. Vymenil som olej v prevodovke 1,8 L + aditivum PROTEC a vymenil som aj hydraulický olej 9979A4 má označenie v ROBOTE v hydraulickom radení. Síce 45€ bez Dph 1 L išlo tam cca 0,6L ale čo už. Hlavne že radí jak nový NAAAADHERA. Majte sa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 ROBOTICKÁ -- výměna oleje
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě 2018 23:20:23 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
To co popisuješ dělá již opotřebené hydro ložisko. Výměna oleje či reinicializace převodovky může částečně pomoci, ale obvykle to nemá dlouhodobý efekt.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz