Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Střední vozík šoupacích dveří - netočí se kolečko - výměna
Právě je pát 04. říj 2024 13:27:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě 2016 19:01:32 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
Závěsy pravidelně prostříknu teflonovým sprejem - přesto jsem teď zjistil, že se netočí kolečko, to co vypadá jako ložisko na středním vozíku šoupacích dveří. Možná by se i točilo, ale je tam už ploška - tak bud to zavírat dál bez točení kolečka, nebo výměna. Je to jen hloupé ložisko - ale za koupi nového vozíku zaplatím odhad 1.000,- Kč. Neřešil někdo jen samotnou výměnu toho velkého ložiska (na jednom vozíku jsou 3) tam kde je červená šipka je ta ploška

Obrázek

dík za rady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě 2016 19:12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7376
Bydliště: Kolín
tohle je asi vlastnost vsech soupacek - bych mohl vykladat jak to odchazi na sluzebnich transitech

jinac ten "mechanizmus" stoji jen 2230 kc

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2016 8:12:01 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
zatim jsem to nechal menit v ramci prodlouzene zaruky ... loni se zaseklo na jedne strane, letos na druhe...

obycejne lozisko tam nebude, protoze venecek je na jednom miste preruseny. nechapu proc to tak maji, protoze pak staci necistita, ktera kolecko zastavi a jakmile se na nem udela mala ploska, uz se prestane tocit.

Mozna ze problemem je, ze na to lozisko tlaci prilis mala sila, ktera mu dovoli zaseknout se.

Jina kprostrikavani vubec nepomohlo, stejne se zasekly obe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2016 19:25:34 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
Pokud to stojí nové 2.200,-
se divím že to nezačal někdo repasovat za 1/3 ceny - na tom by přece musel vydělat.
Zvlášť pokud je to tak častá závada.
Za ty prachy zvažuji zda se na to nevykašlat a raději pravidelně po myčce nemazat to vodítko problematické strany vazelinou.
Vždyť za to je cena kterou si né každý vydělá za jeden den - za jedno houpé kolečko které se může zase znovu zadřít....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě 2016 16:38:57 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
Omlouvám se všem prodejcům ND a servisákům. Ale za takovou blbost 2.400.- + práce nezaplatím:
Je to otázka povolení 3 !!!! šroubů na torx.
A dostanete se k vozíku. a ejhle ložisko jen na 100% v pořádku Ale naprosto špatně vymyšlené opouzdření ložiska silonem je probroušené do plošky. První pomoc je jednoduchá. Dát ten silon do ... (stejně to jezdí po železe). A namontovat zpátky. Celé to i s focením trvalo 3 minuty.
To proříznutí které způsobí zablokovaní kolečka je právě aby to šlo jednoduše sundat a nandat ....

Co dál - jezdí to po kovu - je to o něco hlučnější a dveře při dovření nadskočí o 2 mm (výška toho silonu) - ale je to o hodně lepší než před tím.

1) zkusím se zeptat v originál servisu Citroenu nebo Peugeotu zda se ten kroužek v ceně desetikoruny dá koupit
nedá
2A) vykašlu se na to a riskuji, že se mi opotřebuje kolejnice (pořád méně než když to klouže)

2B) nechám, si udělat jeden kus od šikovného soustružníka odhad 200 - 300 Kč (1/2 hodina legální práce)

2C) nechám na CNC udělat přesný 3D model a nechám vyrobit tak 30 kusů po 100-120 Kč a ty budu pomalu prodávat aby se mi to vrátilo - Je šance že to prodám?

Co si o tom myslíte?

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 19:03:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:43:43
Příspěvky: 355
Bydliště: 471 27
Díky za krásný popis a tleskám. Užitečné a výstižné.

_________________
BERLINGO (B9) 2015- 1.6 BlueHDi 88kw E6 (DV6FC) 6kvalt MCE
BYLO- Berlingo (M59) 2006- 1.6/16v 80kW- ještě bez ABS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13. čer 2016 20:15:37 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
Tak dnes jsem byl v Citroenu v Červené Hospodě. Co myslíte - to samotné plastové kolečko se neprodává. Musím koupít celý vozík - 3,5 tisíce včetně DPH - jen ten náhradní díl.
Ať jde Citroen do .....

Tak nastává rozhodování zda zadat výrobu 1 nebo 20 kusů ...

Máte nápad a byl by o to zájem ??


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13. čer 2016 21:21:19 
Offline

Registrován: úte 10. lis 2009 16:36:43
Příspěvky: 104
A co nechat kolečko kovové a do kolejnice vlepit vhodně zastřihnutou gumu požadované tloušťky? Odpovídat by mohla hádám duše z kola (horské, silniční). Odstraní se hlučnost a mohlo by to dlouhodobě fungovat.

_________________
C4 SX Pack, 1,4
Golf 6 1,2 TSI
Berlingo 1,6 BHDI 100 XTR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. čer 2016 23:44:34 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
Jako vtip... je to dobrý
Obávám se však že to s lepením té gumy myslíš vážné

A) trvanlivost ... se podívej jak trpí ten originální plast a pak tě napadne jak by tam ta guma na na tom nerovném povrchu držela .. možná když je ten plast ještě nový nechal
nechal jsi někdy duši od kola rok na slunku a víš co ti udělá .... hlavně ... zkoroduje :-) :-)
B) pracnost .... to raději tu hodinu co to budu lepit zaplatím hodinu soustružníka
C) nejistý výsledek. guma lepit na nějaký plastový nástřik... když to dobře půjde tak každý rok znovu

Hele ... že si děláš ze mne srandu a já ti naletěl ...

Je tu někdo s normálním nápadem ???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 11:36:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:43:43
Příspěvky: 355
Bydliště: 471 27
Výše jsi předložil vlastně všechny možnosti, které jsou reálné, takže si nech udělat kusy pro sebe a ostatní vědí, nebo se kouknou, v čem je problém a podle toho se zařídí. Už jen to, že jsi přišel s jasným označením problému a jeho řešením, je pro nás ziskem. Dle mě lepší, než dělat x kusů za x set Kč a pak čekat kdo to bude potřebovat.
Já se díval na svoje dveře a ono proříznutí plastu (kvůli nasazení) tam nemám.
A na závěr varianta- co proházet ty silony mezi sebou? Na fotkách je jasný, že ty další dvě ložiska tenhle problém nemají. Za předpokladu, že jsou stejná- zase ale pracnost. No- nápad ...

_________________
BERLINGO (B9) 2015- 1.6 BlueHDi 88kw E6 (DV6FC) 6kvalt MCE
BYLO- Berlingo (M59) 2006- 1.6/16v 80kW- ještě bez ABS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 23:01:49 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
NO řekl bych to asi takhle, Tvé zjištění je opravdu velmi přínosné. Na Tvém místě bych možná zjistil kolik by stála varianta 2C a pokud by jsi v tomto případě měl náznak že by to mohlo být tak že by to reálné náklady pokrylo, tak to zkus nechat udělat. Protože stejný problém bude i na peugeotech a okruh potencionálních kupců takové drobnosti by mohl být dost velký. A na rovinu než dát přes trojku jen za díl v servisu tak se raději domluvím s člověkem který to umí udělat levněji a pokud by byl ochotný i provést výměnu dílu tak si myslím že 1000-1200 Kč by byla vhodná odměna kterou bych dal raději " kutilovy".

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. čer 2016 6:57:06 
Offline

Registrován: ned 14. pro 2014 19:14:32
Příspěvky: 8
Ahoj,

já to mám úplně stejně... Zrovna přemýšlím o tom, zda si to nechat vytočit z teflonu, to bych pak ale měnil na všech ložiskách. Nebo zda nenají nějakého dobrovolníka :mrgreen: Který by vytvořil 3D model a následně tyto kroužky nechat vytisknout na 3D tiskárně...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2016 14:23:41 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
Ahoj,
nevím proč by se muselo měnit kvůli jednomu poškozenému plastovému kusu hned všechny .... vysvětli.

Jesli máš 3D tiskarnu tak já zabezpečím 3D model .... vyhovuje asi 3D nej univerzálnější formát .obj

akorát budu chtít pak jeden kus :-)


--- to mne nenapadlo 3D tisk .... jsem myslel že (co jsem viděl ... že plocha je taková struktuovaná - jako vroubkovaná - třeba to nebude vadit nebo plochy už 3D tisk umí plochy hladké


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2016 14:27:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7376
Bydliště: Kolín
sikovny soustruznik by to stahnul na soustruhu ne ??

ono 3D je dobra vec ale ....

ono ty rolnicky na soupackach jsou problem asi skrz cely automobilovej prumysl
firemni flotila:
transkam to vypadava na tom strednim - cca uz 3 auta bud se meni rolnicky z vraku nebo rovnou cely bocni dvere
Iveco daily - tam je v prdeli spodni rolnicka takze dvere radsi neotvirame
Boxer a Jumper - zatim dobry ale uz se to zacina ozyvat

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03. črc 2016 9:06:21 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Osobně nejsem odborník na nové a moderní technologie. Do kterých se 3D tisk řadí takže se zeptám jak by to tam bylo s materiálem přece jen tam musí být alespoň nějaké vlastnosti toho materiálu " garantované " odolnost otěru, stálost tvaru, odolnost mazivu a já nevím co ještě tohle všechno dokáže materiál pro 3D tisk " garantovat" ? Já bych byl asi spíše konzervativnější a hledal bych soustružníka a nechal to udělat klasickou technologií.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz