Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Pískanie z ventilácie
Právě je sob 28. zář 2024 20:12:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pískanie z ventilácie
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2016 19:27:55 
Offline

Registrován: sob 18. dub 2015 14:11:09
Příspěvky: 3
Zdravím,
neriešil náhodou niekto z Vás problém s pískaním z ventilácie ? tento problém evidujem od minuloročnej zimy , ktorý sa po prvý krát prejavil pri nízkych teplotách, cca -20.
Problém sa prejavuje jemným pískavým zvukom (ako keby bol vo ventilácii cvrček). Keď vypnem úplne ventiláciu pískanie prestane, takže predpokladám, že ide o ventilátor kúrenia. Je to viacej počuť keď zapnem ventilátor na vyšší stupeň, ale záhada je, že keď auto stojí a nie je v pohybe tak to nepočuť..
V servise som to reklamoval, pri prvej reklamácii povedali, že oni nič nepočujú takže ďalej neriešili.. Druhý krát som to reklamoval pri servisnej prehliadke, zasa nič nepočuli, ale prečistili ventiláciu nejakým prostriedkom, po tomto prečistení bol na čas pokoj - pískalo to o veľa menej až do teraz.. keď po celodennom státi vonku naštartujem auto a zapnem ventilátor kúrenia na vyšší stupeň aby sa auto prehrialo, zasa počujem to nepríjemné pískanie. Neviete niekto čo s tým ? Vďaka

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citroen C-elysee 1,6 VTi Exclusive 10/2013,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pískanie z ventilácie
PříspěvekNapsal: sob 09. led 2016 7:57:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Svého času mi na mé Xsaře Picasso taky v zimě pískal ventilátor.Způsobem do tanku v tank,zkroucený jak paragraf jsem se k němu dostal a do otvoru,který jsem viděl jsem nastříkal WD-40.Další 4 roky jsem o ventilátoru nevěděl. :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pískanie z ventilácie
PříspěvekNapsal: sob 09. led 2016 17:08:35 
Offline

Registrován: sob 18. dub 2015 14:11:09
Příspěvky: 3
Ďakujem za radu. Tiež som na nete čítal odporúčanie, že to treba namazať - najlepšie nejakým kvalitným mazivom napr. tekutou vazelinou v spreji.. problém vidím v servise, kde tvrdia, že na to aby s tým niečo mohli urobiť to potrebujú počuť.. ako na potvoru keď som tam bol a reklamoval to tak to nerobilo..
teraz neviem či sa do toho púšťať keď je auto v záruke alebo tam znovu ísť a trvať na tom, aby sme sa previezli (za jazdy je väčšia pravdepodobnosť, že to už budú počuť :) )
V každom prípade s tým niečo budem musieť urobiť lebo ma to otravuje..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pískanie z ventilácie
PříspěvekNapsal: sob 09. led 2016 17:53:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Nevím jestli je vhodná vazelína,byť tekutá,já dal WD-40,protože se dostane všude.Kdyby se našel někdo,kdo sem vloží z citroen servis sken toho ventilátoru,tak tam jsou vidět ty otvory na čele.Od servisu nic nečekej,já svého času řešil pazvuky na jednom zadním ventilátoru a navrhované řešení bylo ten ventilátor vyměnit.Cenovka 1.500,-Kč + cca 1.000,- za práci.Já jsem nakonec s kamarádem vysápal přední sedačku a zjistil,že dělníci při montáži vozu zapomněli kus kartónu v prostoru pro ventilátor,který ho pak nasál. :evil: Kartón jsme vyjmuli,sedačku dali zpět a bylo hotovo.Celé to trvalo cca 15 min a nestálo to ani korunu. :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pískanie z ventilácie
PříspěvekNapsal: pon 11. led 2016 14:53:14 
Offline

Registrován: ned 17. srp 2014 18:40:13
Příspěvky: 54
Auto mám druhou zimu ale naštěstí takovéto pískání nepozoruji. Jediné co jsem postřehl je že pokud je teplota kolem - 10 stupňů tak než se auto zahřeje slyším jakési pískání z motoru či převodovky. Ale je snad normální


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz