Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Prodlouzena zaruka
Právě je stř 02. říj 2024 6:20:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 9:18:45 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
Ahoj, mohu mit dotaz? ad bych prdlouzil zaruku u Berlinga HDi na 5 let. Nemate nekdo info ,na kolik, cenove,vychazi pravidelne prohlidky (do tech 120 000km), abych si to mohl hodit na papir a rozhodnout se, jestli se to vubec vyplati?

Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 9:55:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7374
Bydliště: Kolín
viewtopic.php?f=9&t=838

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 10:49:37 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
diky, ale odkaz mi neodpovida na otazku, kolik vychazi cenove servis po 40 000km, 60 000km ... 120 000 km

nehlede na to, ze posledni prispevek ve zminovanem vlaknu je 3 roky stary


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 10:55:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Asi jseš trochu mimo. Podívej se do servisky, co ti v daných kilometrech mají dělat a můžeš si cenu servisu odhadnout. A mimo to si garance platíš stejně. Ty se ze záruky neplatěj. Takže tahle informace ti je k ničemu.
Prodloužená záruka hradí poruchy a poškození a ne garanční prohlídky a servisy. A to ještě jen poškození, který nejsou způsobený opotřebením. Takže brzdy, rozvody, spojka, výfuk a podobný radosti, který tě můžou potkat, to ti záruka taky nespláchne.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 15:20:19 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
[mimo? garancni prohlidka je uplne neco jineho a jako takova u Citroena vubec neexistuje.

OK, zkusim to polopaticky ...
pokud je vuz v zaruce MUSIM absolvovat predpesane prohlidky a v nich ukony.Pokud neni v zaruce, NEMUSIM absolvovat predepsane ukony ...
tzn ... xKrat servis po 20 000km za nejakou castku + cena prodlouzene zaruky
VS
zadna prodlouzena zaruka + ceny beznych oprav.

jde o to abych za +3 roky navic nevydal dohromady takovou castku, ktera se rovna (napriklad) vymene vsech vstrikovacu z vlastni kapsy

Jinak, kdybych tusil, jake jsou ceny jednotlivych ukonu,tak se neptam a spocitam si to.Protoze se nepohybuju v servisnim prostredi, ocekaval jsem reakci nekoho, kdo uz tyto prohlidky absolvoval.

Je to uz k pochopeni, o co mi jde? ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 15:50:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Tak jo. Třeba olej ti v citroenu prodají za 2.500,- Kč, ty si ho koupíš na netu za 700,- . Stejnej. Práci si uděláš zadara, citroen za 1.000,- Kč. Filtry seženeš proti citroenu skoro za polovic. Brzdovou kapalinu ti vymění jen polovinu, co máš v nádržce, ten sajrajt z brzdičů nevypouštěj. A zaplatíš skoro 1.000,- Kč. Načtou ti chyby a vymažou. 600,- Kč. Mám psát dál? Jedna tzv. garance přijde na 4.000,- až 5.000,- Kč. Každých 20.000 km.
A až ti odejde třeba čidlo hladiny kapaliny do ostřikovačů za 1400,- Kč, tak se na to prodloužená záruka nevztahuje. V podatatě se snaží vykroutit z každý opravy v záruce a ve většině případů úspěšně. Vždycky se najde důvod, proč záruku neuznat. Např. že jsi nepoužil jejich kapalinu do ostřikovačů a proto to odešlo. Nerad to píšu, ale citroen servis je tím pověstný a mám i vlastní zkušenosti. Sám jsem měl záruku prodlouženou na 4 roky a 90.000 km. Jenže já ji neplatil a tak mě to nebolelo. Během tý záruky mi jen vyměnili plynovej pedál za 4.600,- Kč a zhruba dvojnásobek jsem nacpal právě do těch garančních prohlídek, který jak říkáš neexistujou, ale který nesmíš vynechat, aby prodloužená záruka nepadla.
Mimo jiné mám doživotní záruku na prorezavění kastle. Ta je podmíněná každoroční kontrolou v servisu se zjištěním stavu a v případě nalezení poškození, nějakýho škrábance na laku apod. se to místo zaprotokoluje a tam už záruka neplatí. Tak na to jim kašlu a nejezdím tam. Takže to už taky padlo. Ale C5 nereznou.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 17:14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7374
Bydliště: Kolín
JiVi > resis pytloviny, vzdyt to v tom odkazu je napsane, ze pokud se auto nekazi je prodlouzena zaruka jen tahani penez z kapsy zakaznika

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pon 04. úno 2013 13:58:23 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
diky za odpovedi.

ke garancni prohlidce. mam za to, ze ta existovala jeste u felicie, kdy po 1000 km se jelo do servisu kde byl zdarma vymenen olej s filtrem a reseny pripadne problemy. Olej a filtr byl v cenne.


Jinak ok, zaruku prodluzovat nebudu a zaruka proti proreznuti je jen 5 let(kupoval jsem vuz jako N1 a na ty se do konce roku 2011 vztahovala vyjimka -bez filtru pevnych castic), takze ani pravidelne prohlidky nemusim absolvovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pon 04. úno 2013 14:01:28 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
Havlicek.Lukas píše:
JiVi > resis pytloviny, vzdyt to v tom odkazu je napsane, ze pokud se auto nekazi je prodlouzena zaruka jen tahani penez z kapsy zakaznika



v odkazu to tak jasne neni :-)

viz 3. prispevek :

"Pokial sa ti auto nekazi tak to neries,ak mas na to prachy tak nemas o com. Pokial by som ale mal diesel dal by som si to,istota je gulomet"

a naftu mam, to jsem zminoval. kazdopadne, jestli unavuju otazkama, staci proste nereagovat. dekuju :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: pát 15. úno 2013 11:14:06 
Offline

Registrován: stř 31. bře 2010 14:20:32
Příspěvky: 123
Ono ani so zárukou na prehrdzavenie karosérie to nieje také ružové - tuším tam nieje jedno, či je to prehrdzavenie zvon dnu alebo zdnu von, na miesta zvarov sa nevzťahuje a podobne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodlouzena zaruka
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2015 15:54:20 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
UPDATE - samozrejme se prodlouzena zaruka uz ted vyplatila :-) ... neustale reseny rachot pri volnobehu, jsme nakonec vyresil endoskopem, kde jsme zjistil, ze chybi u filtrboxu jeden silentblok ... koncene to v servisu pochopili , vymenili a ticho ... :-)

dalsi bylo zaseknuti loziska v posuvnych dverich . a to lozisko se proste zbrousilo .. vymena komplet drzaku ...

no a posledni radost ... natocil jsem auto .. chvilku klapalo.. a pak zdechlo .. a konec ... nasledny odtah a vymena EGR ... dobra vec, stat se tohle nekde na ceste k mori, kvuli soucastce, ktera je minoritni pro beh motoru...

zatim se zaruka vyplatila ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz