Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Vyčištění sítek/odvzdušnění čerpadla
Právě je pát 29. bře 2024 11:39:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 23. dub 2010 20:24:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
Ahoj,

chtěl jsem se kouknout jak vypadají ty sítka uvnitř nádobky na LHM, tak jsem povolil tu sponu a celý to víko vytáhnul. Jak z toho víka dostanu ten bílej kus plastu se sítkem? Jelikož jsem to nevěděl, tak jsem to vrátil zpátky, nastartoval a auto se nezvedlo, nebrzdilo, posilovač nešel, takže jsem něco zvoral. Jelikož jsem to tam vrálil tak jak jsem to vyndal, tak předpokládám že jsem zavzdušnil trubku k čerpadlu. Jak to? To se stane takhle rychle? Jak ho donutit nasát olej? Bude pak potřeba odvzdušnit brzdy?

Díky moc za rady, je to určitě triviální operace jenže mě nic nenapadá, tak snad mi tu nějaký borci na hydro poraděj :idea: Dík Ondra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24. dub 2010 11:29:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Mezi oválným sítkem (ledvinka) a kulatým sítkem co je v tubusu je "S" drátková sponka, tak tu sundáš, oválné sítko stáhneš normálně dolu a kulaté kuželovité sítko co je uvnitř tubusu je na "bajonet" tak ho pootočíš za ty výstupky a vytáhneš. vyčistíš, složíš.

Nechce ti nasát čerpadlo, je už asi starší , vyběhané... Povol si 12tkou klíčem šroub na regulátoru u centrální koule, aby to netlačilo hned tlak a šlo to "navolno" z5 do nádobky. Kdyč ani tak to nenasaje, tak jedině odělat sací hadici od nádobky LHM, hasadit velkej trychtýř zvednout nahoru, popřípade nadstavit kusem hadice ještě a zalít LHM, nastartovat a sledovat jestli nasaje z trychtýře. Dělej do ve dvou, jeden u spínačky , jeden u trychtýře. Jak to začne sát, ještě to zalij, vypni motor, NESMÍ TI TO ZASE NASÁT VZDUCH !!! , pořád musíš mít LHM na dně trychtýře. Pak jeden nasadí rychle sací hadici na nádobku LHM, přimáčkne pořádně a druhej nastartuje.... a třeba to nasaje ;) necháš to chvíli běžet, pak utáhneš tu 12tku šroub na reguláku a pokud to bude sát, uslyšíš jak čerpadlo bude rachtat ... a auto se časem zvedne.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24. dub 2010 12:55:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
PATaMAT píše:
Mezi oválným sítkem (ledvinka) a kulatým sítkem co je v tubusu je "S" drátková sponka, tak tu sundáš, oválné sítko stáhneš normálně dolu a kulaté kuželovité sítko co je uvnitř tubusu je na "bajonet" tak ho pootočíš za ty výstupky a vytáhneš. vyčistíš, složíš.

Nechce ti nasát čerpadlo, je už asi starší , vyběhané... Povol si 12tkou klíčem šroub na regulátoru u centrální koule, aby to netlačilo hned tlak a šlo to "navolno" z5 do nádobky. Kdyč ani tak to nenasaje, tak jedině odělat sací hadici od nádobky LHM, hasadit velkej trychtýř zvednout nahoru, popřípade nadstavit kusem hadice ještě a zalít LHM, nastartovat a sledovat jestli nasaje z trychtýře. Dělej do ve dvou, jeden u spínačky , jeden u trychtýře. Jak to začne sát, ještě to zalij, vypni motor, NESMÍ TI TO ZASE NASÁT VZDUCH !!! , pořád musíš mít LHM na dně trychtýře. Pak jeden nasadí rychle sací hadici na nádobku LHM, přimáčkne pořádně a druhej nastartuje.... a třeba to nasaje ;) necháš to chvíli běžet, pak utáhneš tu 12tku šroub na reguláku a pokud to bude sát, uslyšíš jak čerpadlo bude rachtat ... a auto se časem zvedne.


Díky za info.

sítka jsem vyndal a vyčistil v nádobce s technickym benzínem, vysušil a dal zpátky. Hadici jsem zalil, nasadil, nastartoval a čerpadlo se pěkně chytlo. To s tim povolenym šroubem je dobrej fígl. Ty dvě hodiny nadávání se vyplatily, díky čistému sítku to teď nahoru vyleze za deset sekund a ne za dvě minuty jak se špinavým sítkem. Byl na něm takové blátíčko že přes něj nebylo ani vidět.

V pondělí budu měnit olej v motoru, tak při tom odvzušním brzdy. Snad to vyřesí všechny trable.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz