Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Zvlášna rezonancia
Právě je čtv 28. bře 2024 11:54:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: ned 07. úno 2010 18:51:53 
Offline

Registrován: pát 01. led 2010 2:45:47
Příspěvky: 21
Bydliště: Košice
takže som sa rozhodol a olej som nevypuštal :| ...
Totiž boli tam cca,podľa odhadu 2 litre :! a ešte mi stále kontrolka nesvietila :? , na meradle som mal dva milimetre škvrnu.
a kedže bol nedávno menený tak len som dolial .. 3,5 litra pošlo na polku risky. Teraz mi zostáva len čakať ..či novy olej zožere :!:
A to je v tom, že motor absolutne, ale absolutne nepustí ani mrak dymu. Akurat pri štarte... čo je normál.
:?: Ešte mám taky dotaz na vás :
Dočital som sa tu ..že turbo si tiež tlakuje dalšiu zmes do valcov. - takže sa pýtam, či by sa náhodou nedala ta udávaná zmes priškrťiť resp. úplne zastaviť. To kôli tomu ... že auto využívam pripadne iba po meste ... čiže časté radenie, pričom sa spotreba brutalne zdviha... .
No tiež chodím mimo mesta 1 X týždenne cca nad 300 km , no a tu som so spotrebou veľmi spokojný. :P
TAk dík za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: pon 08. úno 2010 22:11:54 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
No,teda já bych ho vyměnil celý,většinou bývalý majitel kecá,ale když už jsi tak udělal,tak udělej z nouze ctnost,a maximálně po 5000km ho celý vypusť a dej nový,už jenom kvůli filtru,a čistotě motoru.

Jinak na spotřebu má mnoho věcí vliv,noha na plynu,vzduchový filtr,vstřiky,čerpadlo,stav sacího potrubí,stav turba,výfuk...

Nejdřív vyměň vzduchový filtr,a projdi všechny vzduchové hadice v motoru,jestli nejsou prasklé,či nemají povolené motex pásky.Pak bych jezdil,a sledoval spotřebu,nejlíp se měří od plné do plné,skoro všichni tady měříme přes spritmonitor.de

Jezdi,uvidíš ;)

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: pon 08. úno 2010 22:45:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Tankysta píše:
Dočital som sa tu ..že turbo si tiež tlakuje dalšiu zmes do valcov. - takže sa pýtam, či by sa náhodou nedala ta udávaná zmes priškrťiť resp. úplne zastaviť. To kôli tomu ... že auto využívam pripadne iba po meste ...


na čerpadlo ti jde hadička od turba, na "turbokorektor" ten si podle tlaku vzduchu od turba přidává nafty Takto je to třeba na "mechanických" čerpadlech Bosch...
Někde na starém fóru sem četl , že to měl na XM někdo předělané a tuto hadičku ovládal tuším elektroventilem a po městě si tak vypínal přidáváni nafty na čerpadle.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: pon 08. úno 2010 23:11:30 
Offline

Registrován: pát 01. led 2010 2:45:47
Příspěvky: 21
Bydliště: Košice
ta varianta s eletkoventilom sa mi veľmi pozdáva .... pozriem sa na to - dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2010 12:07:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
však naftu to přidává až od určitých otáček ne?...když budeš jezdit po městě do těch otáček tak by to mělo mýt stejnej efekt .....chtělo by to změřit ... jdu se mrknout po nějakym prutokoměru .... už mě to vrtá hlavou hroznou dobu....

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2010 23:09:42 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
Podle otáček nee, podle zatížení. Půtokoměr? Nepasoval by ti tam nějak dopasovat tachometr z Y3? Nebo aspoň ukazatel tlaku turba.

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 3:15:44 
Offline

Registrován: pát 01. led 2010 2:45:47
Příspěvky: 21
Bydliště: Košice
no najlepšie by bolo aby pri určitych otačkach zaznel nejaky určity zvukový signal :!: (pípnutie a tak)
aby ma to stále zobudilo....aby som preradil.
Je to o ničom pozerať stale na otačkomer.... strašna nuda. :D
No neviem ako by som to zapojil ...a kde.... to by mi uplne stačilo... ale určite si pozriem ten elektr.ventil...
Nehľadal už niekto z vas ... lebo je tam toho moc.... :shock:
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 3:28:05 
Offline

Registrován: pát 01. led 2010 2:45:47
Příspěvky: 21
Bydliště: Košice
a inak bol som pod svojim XM-kom ... a kua... tak som zistil že mi tam unika LHM a dosť....
dve tlakove hadice prepuštaju ... to asi tymi rokmi :lol:
tiež mi tlačí LHM cez čerpadlo ...a rozhadzuje to na alternátor a pod....takže istotne semening je po smrti :!:
a ešte otázka na Vás..... je zle ked čerpadlo mi stále zapína v priebehu 5 sekúnd aj menej :idea: ....
že mam aku-guľu tiež po smrti ???? alebo nejake netesnosti v systéme. Ono to péruje celkom fajn ...
Dík za odpovede na OT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 8:37:52 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
Únik LHM by jsi určitě měl řešit jako první. Hydro systém je pro tento kočár zásadní, ten ti hlídá výšku, brzdy, řízení. Pérovaní ne, na to je plyn v koulích. Už víckrát se tu psalo o odpáleném altíku díky kapajícímu čerpadlu, tak na to pozor - zatím aspoň nějaký deštníček nad altík doporučuji. Samozřejmě altík LHMku rozstřikuje dál na řemen atd, což způsobí další škody. Ptáš se, jestli nemáš netěsnosti v systéme, KDYŽ TI TO TEĆE, tak určitě ANO. A že XM péruje celkom fajn je pro XM známka, že něco není asi v pořádku.

Turbo netlačí podle otáček. Můžeš motor dostat třeba na 3 500ot bez turba, když přidáváš plyn pomalu, slušně.... Stejně turbo tlačí na plno třeba od 1000ot, když potřebuješ. Záleží na zatížení motoru a jak šlapeš na plyn. Stejně tak stále neřadíš rychlosti pokaždé při stejných otáčkách.

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 11:57:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
jo kdyžř jsem to napsal tak jsem jel do města a v autě jsem si uvědomil co je to za blbost...


ale zase když jsem to měl jednou omylem odpojené ... tak mi vyšla spotřeba dost vysoká 8,9 ...je fakt že plyn byl pořád na podlaze protože to inak vubec nejelo .. ale tak do toho města by se to možná hodilo ... fakt by to chtělo zkusit a nějak změřit no ....

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno 2010 2:10:20 
Offline

Registrován: pát 01. led 2010 2:45:47
Příspěvky: 21
Bydliště: Košice
[quote="Chachar"]Únik LHM by jsi určitě měl řešit jako první. Hydro systém je pro tento kočár zásadní, ten ti hlídá výšku, brzdy, řízení. Pérovaní ne, na to je plyn v koulích. Už víckrát se tu psalo o odpáleném altíku díky kapajícímu čerpadlu, tak na to pozor - zatím aspoň nějaký deštníček nad altík doporučuji. Samozřejmě altík LHMku rozstřikuje dál na řemen atd, což způsobí další škody. Ptáš se, jestli nemáš netěsnosti v systéme, KDYŽ TI TO TEĆE, tak určitě ANO. A že XM péruje celkom fajn je pro XM známka, že něco není asi v pořádku.

Diki moc.... pochopil som .... pokusim sa to tu napraviť. Ovšem viem že LHM je najzakladnejšia kapalina v XM .... ale nedaval som tomu až taky dôraz.... ale ten nazor na odpaleny altík - musim to všetko renovovať....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: pát 12. úno 2010 20:34:10 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 15:10:14
Příspěvky: 74
Bydliště: Plzen
Hele kluci a ktem brzdam co straci tlak co treba pretesnit brzdici pistek?je hned z druhy strany pedalu za pozarni stenou.pry po zvednuti pedalu nahoru pokud je videt na stene kapicka ci curek lhm tak okamzite vymenit.a ten klobouk na pretesneni stoji v citronu 350kc ale ten pristup.jinak se projevuje pri brzdeni meknutim pedalu a nebo zhorsenym brzdenim.

_________________
XM 2.5TD 1999 modry mauricius full naloz v cerne kuzi v musketieru/zenderu s chromovyma lemama a alu 225/45/17... :-D
Renault grant espace III s 3l V6 24v automat a krom kuze full naloz s Alu 215/50/17 ...Konecne poradnej rodinej kocar... :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 13:55:48 
Offline

Registrován: pát 01. led 2010 2:45:47
Příspěvky: 21
Bydliště: Košice
nazdar som tu zase.... hladam teraz konkretne slovakov ..v okolí KE na Slovensku - potrebujem nejaku predajnu.
Chcem silenbloky... na motor ... a hladam a hladam a už ma to nebavi.... v googli napíše ale su to kraviny....
konkretne potrebujem hlavne zadný silenblok... na motor... na tom sa už neda proste chodiť....
viež že je to CZ forum ale obraciam sa všade
Dík za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno 2010 10:47:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
Tankysta píše:
nazdar som tu zase.... hladam teraz konkretne slovakov ..v okolí KE na Slovensku - potrebujem nejaku predajnu.
Chcem silenbloky... na motor ... a hladam a hladam a už ma to nebavi.... v googli napíše ale su to kraviny....
konkretne potrebujem hlavne zadný silenblok... na motor... na tom sa už neda proste chodiť....
viež že je to CZ forum ale obraciam sa všade
Dík za rady


zdar, kdyztak si to objednej po internetu, klidne z ceska :) treba tady
http://www.autodily-dnd.cz/citroen/xm/zaveseni-motoru-2--c679543/ (samo si nastav auto jaky mas, at neobjednas spatne)
nebo kdekoliv jinde. za tri ctyri dny to mas doma a pohoda, zadnej stres...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvlášna rezonancia
PříspěvekNapsal: pon 22. úno 2010 19:05:46 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 22:40:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Liptovský Mikuáš
Tankysta píše:
nazdar som tu zase.... hladam teraz konkretne slovakov ..v okolí KE na Slovensku - potrebujem nejaku predajnu.
Chcem silenbloky... na motor ... a hladam a hladam a už ma to nebavi.... v googli napíše ale su to kraviny....
konkretne potrebujem hlavne zadný silenblok... na motor... na tom sa už neda proste chodiť....
viež že je to CZ forum ale obraciam sa všade
Dík za rady


nazdar ak ti bude treba dáke staršie veci, tak mám, silenbloky a tieto veci určite nové, prejdi sa po KE a nájdeš určite predajňu autodielov kde to objednáš...
ak by dačo tu je môj mail sepleta1@orangemail.sk

_________________
veľa BX,zopár XM, a kopec iných harabúrd
stálica: BX 16V MK II


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz