Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - zápach benzínu
Právě je čtv 28. bře 2024 10:55:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zápach benzínu
PříspěvekNapsal: sob 09. čer 2012 11:33:14 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 14:24:48
Příspěvky: 23
Ahoj, parkuji v garáži a občas je po jízdě docela dost cítit benzín kolem zadku auta (když vyjedu ven cítit to není), koukal jsem na hadice co jsou zespodu auta pod podlahou k motoru a vypadají v pořádku, ještě sundám podběh PZ kola a zkontrojuji to i pod ním, co mám ještě zkontrolovat? mám sundat nějaké víčko? je něco i pod zadní sedačkou z kabiny? dostanu se i k palivovému čerpadlu?
koukal jsem že co jou plechové spony na palivových hadicích tak jsou dost orezlé, ale kolem to neprosakuje

nerad bych aby mě auto někde začalo hořet !!!

má někdo zkušenosti (kdo parkuje v garáži) jak moc je cítit benzín z odvětrávání nádrže? třeba jen zbytečně plaším

díky za každou odpověď :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápach benzínu
PříspěvekNapsal: sob 09. čer 2012 13:23:56 
Offline

Registrován: úte 26. črc 2011 21:16:05
Příspěvky: 193
Ahoj.Kdysi dávno jsme toto řešili na P205 GTI,bylo to cítit i v autě a to dost.Tam byla prasklina na čerpadle v nádrži,kterou někdo před námi zamáznul epoxidem,což se po čase odlepilo.Není ale moc pravděpodobné,že se ti to stalo taky.Po odklopení zadního sedáku uvidíš na pravé straně(po směru jízdy) v té gumě výřez,odklop ho a pod ním je plastové víčko,to vydloubneš šroubovákem a jsi na čerpadle.O vůni benzínu ti toho bohužel moc neřeknu,na to už moc dlouho jezdím ropákem :)

_________________
Citroën XM 2.1TD 98'-pořád je co dělat,než bude Exclusive...
Citroen C5 Break 2.0 HDi/100Kw 05' -full ,není bohužel co dodělávat
Citroen BX,velmi zajímavé vozidlo v provedení 4x4 ,zase bude co ladit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápach benzínu
PříspěvekNapsal: pon 11. čer 2012 10:36:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
Odvětrání nádrže nejde přímo "ven" (tedy neukončená hadice), ale vede dopředu k regeneračnímu ventilu a uhlíkovému filtru a regenerační ventil v určitých otáčkáčkách přerušovaně otevírá a pouští benzinové páry z toho filtru do sání (nebo si je spíš sání strhává). Tedy z toho by nemělo být cítit vůbec nic (pokud není hadice k filtru a regeneračnímu ventilu poškozena). Ale také bych doporučil se podívat pod tu pravou zadní sedačku. Jak říká sveskaXM, odklopíš sedačku, sundáš černý dekl a tam uvidíš takový kruhový bazmek utažený k nádrži převlečnou maticí a vedou z něj dvě hadice (nevím, jestli u V6 rovnou 3 - pro každou lištu zvlášť nebo jestli se to dělí až před motorem) a konektor. Já tohle zas řešil na Xa, předchozí majitel asi vyndaval čerpadlo a ona se ta příruba na nádrži roztahuje a převlečná matice pak nejde pořádně zašroubovat. No a samozřejmě, že když to není řádně přišroubované, tak se benzín "vylévá" a dělá to taky tenhle brajgl. Též mohou povolit spony na hadici ke vstřikovacím lištám nebo zpátečka. Jsou tam ty debilní francouzské, lépe je nahradit šroubovacími SK páskami. Dej bacha, o hranu kastle při vyndavání a nandavání převlečné matice se dá dost dobře pořezat, protože ta matice díky roztáhlé přírubě jde blbě šroubovat. Ještě teď mám na pazourách od toho jizvy. :-D

Dej pak vědět, jak jsi dopadl.

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápach benzínu
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer 2012 18:23:46 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 14:24:48
Příspěvky: 23
díky za rady, o víkendu na to kouknu a dám vědět


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápach benzínu
PříspěvekNapsal: úte 26. čer 2012 18:58:24 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 14:24:48
Příspěvky: 23
Ahoj, tak jsem se až teď dostal k té kontrole, okolo palivového syst. je to v pořádku (neprosakuje ani není cítit), venku nic nerosí, na hadicích nejsou vidět ani zaschlé mapy od benzínu, vedení paliva pod podlahu také vypadá vpořádku, zjistil jsem že benzín je cítit okolo hrdla nádrže - uvnitř v podběhu a to jen chvilku po vypnutí motoru.

že by opravdu nějaké odvětrávání,nebo nějaký zpětný ventil?
po jízdě když otevřu víčko nádrže tak se nedělá ani přetlak, ani podtlak :roll: tak nevím :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápach benzínu
PříspěvekNapsal: stř 27. čer 2012 9:33:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
A je to víčko opravdu těsné? Resp. není na tom strhlý závit, že by to přes něj někdo vzal? Je to plast a malý průměr, resp. není tam nandané jiné víčko?

A co trubky a hadice nad kolem u nádrže? Jak vypadají? Jediné, co tam teda je, tak vyrovnávací hadice, kde je klapka, kvůli tomu, aby se nepřeplnila nádrž (když otevřeš víčko, měla by se ta klapka zavřít - vedle hrdla by mělo být tlačítko, které víčko zamáčkne) a tedy i když tankuješ, tak do hadice, kterou zavře ta klapka by se neměl vlít benzin ani při dotankování do hrdla - po zavření víčka se otevřít ta hadice a vlít do ní benzin, tedy klesne hladina - je to kvůli tomu, aby tam byla vzduchová kapsa i když se dotankuje až do hrdla, protože v horkých dnech a na sluníčku zvlášť by mohlo dojít k nafouknutí nebo v krajním případě až prasknutí nádrže). Stále je to ale uzavřený systém, tedy nic by nemělo jít mimo auto.

Tedy se podívat, jestli není náhodou ta hadice třeba prasklá nebo tak. Prohnout ji, jestli třeba není zpuchřelá... Prostě problém mezi hrdlem a nádrží nebo u víčka. Mělo by stačit sundat plastový podběh a podívat se.

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz