Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Nejede a chcipa
Právě je pát 19. dub 2024 13:14:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nejede a chcipa
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 18:02:59 
Offline

Registrován: stř 11. led 2012 17:38:44
Příspěvky: 1
Ahoj,

tak jsem pri vyberu "noveho" auta skoncil u XM (1995, 3.0 V6 12v, automat). Po odstraneni par drobnosti jsem zacal vesele jezdit. Nejdriv rupla trubka hydrauliky, to uz je nastesti v poradku, ale ted potvora zacala delat to, ze kdyz se, byt jen trosku, zahreje, tak pri seslapnuti plynu to vypada, ze otacky stoupaji, ale auto zabere jen obcas, vetsinou se mu vubec nechce jet. Kdyz pedal proslapnu az na podlahu, vetsinou se chytne a rozjede. Po vypnuti motoru a pokusu znovu nastartovat, se vetsinou jen toci nebo kdyz uz se chytne (povetsinou kdyz mam pri pokusu nastartovat plyn az na podlaze), tak kdyz ho nedrziim pod otackama, zacne se dost hrozive trast az chcipne. Drive se mi obcas stalo, ze pri pridani plynu se auto jakoby zakuckalo a nejelo, ale to byla vzdy tak sekunda a stalo se to za dva mesice asi petkrat. Jedine, co jsem zkousel (a ceho sem schopen:) bylo vyndat a vycistit svicky. Nebyl par tydnu zadny problem, rikal jsem si, ejhle, jen takovahle kravina, ale pak se to opet vratilo v plne sile, myslim si, ze to byla jen shoda nahod, ze to zrovna po tech svickach bylo v poradku (predtim to treba taky tyden dva vubec problemy nedelalo).

Nema tu nekdo podobnou zkusenost? Priznam se, ze nemam potuchy, kde by mohl byt problem. Jestli prevodovka, motor, spojka...

Bratr mel kdysi stribrne XM, ktere delalo presne to same, nepodarilo se mu to tehdy vyresit, bylo prodano, ale dal o nem uz nevime, jestli to novy majitel dokazal vyresit nebo ne.

Za kazdou radu budu rad, jestli to nemuze byt jen nejaka "hloupost". Zatim to vidim na autoservis, ale mam z toho celkem obavy (neco na Proseku, moc daleko s XMkem v tomhle stavu nedojedu, pri nizsich otackach to chcipa a pak je porod to nastartovat, navic to vetsinou skoro nejede). .

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejede a chcipa
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 19:37:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
Svíčky, kabely, případně něco co reguluje směs.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejede a chcipa
PříspěvekNapsal: sob 11. úno 2012 23:51:22 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 0:04:22
Příspěvky: 226
Bydliště: Pragl
Heh, ted pred cestou na dovolenou jsem resil u new XM30V6 takovo diru po seslapnuti plynu a vubec takovy divny chod pri nizkejch otackach, no vymenil jsem potenciometr skrtici klapky. po ceste se mi motor v nestrezenym okamziku zacal trast a to celkem drsne. Skoro to vypadalo jako kdyby auto zacalo samo brzdit s ABs dohromady. Fuj. No riakl jsem si, ze se XM umoudri a samoopravi. Chyba lavky. Cestou zpet to delalo jeste vic. Ztraty vykonu zcela plynuly, pak zase tras jako svina. No, tipoval jsem zmrazky v palivu, ale pak to dlouho neudelalo ani na plnej céres... No nebudu zdrzovat, pak u zto delalo furt a tak jsem ten potenciometr odpojil. Od ty doby to neudelalo. Takze bych rek ze v mym pripade vadnej tenhle potak. Muze to bejt obdobny ve tvym pripade.

_________________
Nyní: XM 2.1TD 12V automat r.v. asi 90? DAM 4988
Nyní: Xantia 1.8i manual r.v. 93
Nyní: BX 1.9RD manual r.v. 89 - 91, bude automat :-) asi ne, nejni casek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejede a chcipa
PříspěvekNapsal: pon 11. čer 2012 10:54:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
Nejsem si jist, jestli má tenhle motor hydroštely či nemá, ale mě to dělaly na Xa 1,6i malé vůle ventilů (díky LPG od předchozího majitele), tak stačilo poštelovat a jezdí doteď. :-)

Sice to už asi máš vyřešený, ale pro další, kteří by s tím měli problém a nic jiného nepomohlo...

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejede a chcipa
PříspěvekNapsal: úte 12. čer 2012 23:15:42 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 20:54:15
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha 5
Tohle chcípání mě jednou potkalo v jižních čechách a myslel jsem že nedojedu domů. Potom jsme zjistili, že stačí ucpat slabou hadidici, která vede ze vduchvého filtru k nějakému elektroventilu. Tak jsem jí stáhnul z filtru a frknul do ní za běhu mtoru WD spray, znovu nasadil a auto jelo naprosto v pohodě. Potom už jsem to dál neřešil. Podruhé jsem měl podobnou závadu a byl to potenciometr na klapce vzduchu od lanka plynu. Sundal jsem ho, rozebral a vyčistil a zase jel v phodě. Tento motor má dost složité ovládání, ale začal bych tím vzduchem. Někdy stačí naprasklá hadice a problém je na světě, Hodně zdaru v pátrání Jirka
Jinak všechny V6 mají hydroštely


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz