Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Xenony - poblikávání
Právě je čtv 28. bře 2024 16:12:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Xenony - poblikávání
PříspěvekNapsal: úte 18. úno 2014 22:54:12 
Offline

Registrován: úte 02. bře 2010 17:18:26
Příspěvky: 29
Bydliště: Kopřivnice
Mám na autě originál Xenony. Občas se mi stane, že xenon znatelně pohasne a po několika sekundách zase svítí normálně (plnou intenzitou). Mám pocit jestli někde není nějaký přechodový odpor, nebo snad studený spoj. Jestli s tím máte někdo zkušenost, poraďte kde slabé místo hledat.
Dnes se mi stalo když jsem jel a světla nechal svítit na automatiku, že občas zhasla aby se po několika sekundách znovu rozsvítila. Bylo to když jsem parkoval. Podobně reagovaly i při přepnutí na dálkové světla. Dálkové se samovolně vypínaly, ale potkávačky svítily bez přerušení. Napadá mě jestli není někde poškozená kabeláž, nebo uvolněná jakási zasuvka (popřípadě zoxidované kontakty). Další variantou by byl vadný světelný senzor. Jestli toto někdo už řešil.
A poslední věc co mě zajímá má také souvuislost se světly. Chci na auto namontovat světla na denní svícení. Má s tím někdo u C5 nějakou zkušenost? Švagr na Xsaru Picasso světla namontoval ale říkal, že mu palubní počítač pak hlásil něco jako "černý odběr" nebo něco takového. Nevím jak je tam měl zapojené, možná ne uplně správně. Rozhodně bych ale nerad aby se denní světla hádaly s elektronikou auta, nebo dokonce poškodily jednotku která světla a svícení řídí. Denní světla jsem měl namontované na Xantii. Ale to je mnohem jednodušší auto, bez BSI a dalších jednotek.

_________________
Citroën C5 Break 2.0 16V + LPG Exclusive 2002


Naposledy upravil Pucholt dne sob 22. úno 2014 2:48:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xenony - poblikávání
PříspěvekNapsal: úte 18. úno 2014 23:07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
pokud to dela jen jeden dela to bud spatna vybojka nebo konvertor, vyskouset prohodi vybojky pokud to bude delat ta sama je to jasny

pokud bylakji obe vypada to na chybu v elektroinstalaci

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz