Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - zadrhávání motoru s probliknutím chybové hlášky depollution
Právě je úte 16. dub 2024 16:21:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 12. zář 2011 13:36:15 
Offline

Registrován: pon 12. zář 2011 13:02:50
Příspěvky: 1
Zdravím, poprosím o názor, zda se náhodou někomu z vás rovněž nestalo: zničeho nic mi auto (2.0HDi) začalo divně cukat, a po několika cuknutích a jakoby zadrhnutím motoru se objeví klasická chybová hláška "depollution system faulty" , která ale po cca 2 sekundách zas vypne a auto se tváří ok. Tohle se děje opakovaně třeba 3x a pak dalších 50km nic. Na diagnostice se objevily dočasné chyby váhy vzduchu. Včera se při jízdě hlášky opět, a to jak na dálnici při zařazené šestce, tak i při rozjezdu + navíc nevím jestli to byla autosugesce , ale zdálo se mi že i bez chybových hlášek motor nešel uplne plynule a citil jsem po většinu jizdy takove drobne trhani :-( jen dodám že FAP byl vymenen vloni stejne tak jako EGR ventil, ktery me predtim bohuzel udusil auto a nechal na dalnici. díky za reakce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12. zář 2011 16:12:47 
Offline

Registrován: sob 09. črc 2011 10:40:19
Příspěvky: 26
Bydliště: Ústí nad Labem
Tipuju to na čidlo rozdílu tlaku FAP...

_________________
C5 Break 2,0 HDi, r.v.2002
Obrázek
http://www.spotreby.cz/citro%C3%ABn-c5- ... otogalerie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16. lis 2011 11:46:49 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 9:14:50
Příspěvky: 17
To asi ne, to by se na displeji zobrazila hláška o hrozícím ucpání částicového filtru a ne tahle obecná.
Většinou je v těhle případech nejrychlejší napíchnout to na diagnostiku a přečíst si konkrétní chybu a ne vymýšlet a laborovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18. lis 2011 0:27:45 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 23:05:32
Příspěvky: 15
Jasně že diag.koukni na ní v měřených hodnotách,obvod vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29. lis 2011 9:19:51 
Offline

Registrován: sob 09. črc 2011 10:40:19
Příspěvky: 26
Bydliště: Ústí nad Labem
Já si právě myslim, že vadný čidlo vyhodí obecnou hlášku. Neprůchodnej FAP vyhodí tu obecnou...

_________________
C5 Break 2,0 HDi, r.v.2002
Obrázek
http://www.spotreby.cz/citro%C3%ABn-c5- ... otogalerie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24. pro 2011 18:27:25 
Offline

Registrován: sob 24. pro 2011 18:10:15
Příspěvky: 2
Dobrý den,
Mám/měl jsem stejný problém jak píše pán v prvním příspěvku (Mám C5 HDI 2.0 100KW rv2006). Auto začalo cukat, při jízdě to prostě nebylo tak živé a občas se rozsvítil D.P. system faulty, která ovšem hned zmizela. V návodu jsem se dočetl zpomalit jízdu, že se filtr zregeneruje, jo, to fungovalo ale pouze za cenu jízdy do 1600 otáček max a rychlost byla ohraničena 80km/hod. Jakmile jsem jel "normálně", nebo nedej bože do delšího kopce, (prostě jakmile byl motor delší dobu cca 1min v záběru) tak začal škubat, zase jsem zpomalil a uklidnilo se to, ale dnes na Vánoce mi auto při jízdě tiše chcíplo a už jsem nenastartoval, svítí DP system faulty... Je mi jasné že to půjde do servisu na diagnostiku, ale zajímá mě, jestli máte někdo podobné zkušenosti, jsem nesvůj, kolik to bude stát. Předem děkuji!
Najeto 43 000 a důležité přiznat, že jsem dvakrát nalil do prázdné nádrže benzín, prvně jsem na to ujel asi 4km a pak to bylo opravene v značkovém citroenu v Hradci Králové (výměna palivového filtru) a podruhé jsem ujel asi 2 km, opraveno v auto kelly, (údajně vyluxování filtru), ovšem pak jsem byl na oleji a prohlídce ve značkovém citroenu v Benešově, kde jsem jim řekl o benzinu a že mi tato kontrolka občas vyskočí ale řekli mi, že to je jen na smazaní chyby.
pak to škubalo jednou za měsíc, týdně, poslední týden denně...
Jojo za blbost se asi platí...

5.1. Upravuji: nakonec čidlo na spojce, psal jsem o tom do jiného vlákna...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz