Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - X1 přestala startovat
Právě je pon 30. zář 2024 13:28:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 22:32:18 
Offline

Registrován: pon 03. kvě 2010 22:29:03
Příspěvky: 6
Dobry vecer,
obracim se na vas s prosbou o pomoc. Mam Xantii X1 r.v. 1994, 1.9 TD a v patek prestala startovat. Odpoledne jsem s ni jeste jezdil ale vecer jsem dosel, chtel nastartovat a nic. Zadna kontrolka od motoru se na pristrojovce nerozne, sviti pouze dobijeni, rucni brzda a ukazatel paliva. Pri pokusu o start starter pouze tocil ale nic... V sobotu jsme ocistily vsechny uzemnovaci body, relatka, zkontrolovali vsechny pojistky ale na nic, krome par trochu zoxidovanych kabelu, jsme neprisly. Po pokusu jenom tak protocit motor (kontrolky opet nesvitily) netocil ani starter... Teda tocil ale strasne pomalu. Zkusily jsme druhou baterku, dokonce i pres kabely z nastartovaneho druheho auta ale nic. Co jsme vypozorovaly je ze startovaci kabely se strasne zahrivali, tudiz je asi nekde na aute velky prechodovy odpor (ted jenom zjistit kde :|). Jeste doplnim ze se to nestalo poprve, jednou jsem nemohl nastartovat u benzinky (kontrolky nesvitily, starter tocil naprazdno) ale za minutu se auto umoudrilo a dva mesice byl klid. Pred mesicem se stalo to same, pul dne nic a pak zase naskocilo. Prosim o radu na co se zamerit nebo jestli se nekomu z vas nestalo neco podobneho. Dekuji

P.S. imobilizer auto nema, alarm je dobastnely od predchoziho majitele ale po jeho vyrazeni to dela stale, spinaci skrinku jsem zkousel s klickem v poloze 1 a vyhrivani a vse ostatni fungovalo (tento test jsem vycetl na jednom foru). A ani po odpojeni starteru, vsech cidel, relatek, se nic na palubce krome dobijeni a rucni brzdy nerozne...aspon kdyby STOP kontrolka :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 0:03:51 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:41:54
Příspěvky: 58
Bydliště: Vysočina
Neco podobnyho delala brachovi na stejne motorizaci a roku vyroby pojistkova skrinka v kabine. Po case se sama umoudrila. Zkusil bych ji rozebrat a zkontrolovat pripadne studene spoje.

K tem kabelum - to co se dneska prodava nestoji vubec za nic. Pred nekolik lety jsem koupil kabely za 350Kc v normalnim obchode s nahradnimy dily. minuly tyden jsem je poprve potreboval, protoze mi uplne lehla baterka. Kdyz jsem se snazil pres tyto kabely nastartovat svoje auto, tak starter ani nezabral. Pri startovacich proudech byl na kabelech takovy ubytek napeti, ze na moji mrtve baterce byly pri startu pouhe 2V!!! Kdyz jsem kabely prozkoumal, zjistil jsem, ze vetsinu objemu tvori izolace a jen asi 1/3 je med. Nakonec jsem Xantii natocil pres zapujcene kabely, ktery se napadne podobaly kabelum a klestim od svarecky. - S nema pry bez problemu startuji i nakladaky. :twisted:

_________________
kdysi jsem byl jk
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.
Obrázek
C5 Tourer 120kW 2.0 HDI 2013/10 Exclusive
Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 22:44:29 
Offline

Registrován: pon 03. kvě 2010 22:29:03
Příspěvky: 6
Dik za to s tema kabelama, fakt to bylo tim, ted uz starter zase toci jak za mlada :) Porad jsme ale nevyresily tu elektriku. Zkousel jsem nejak oddelat pojistkovou skrinku u ridice ale nejak jsem neprisel na to jak. Dale po rozdelani krytu pod volantem jsme nasli s brachou nejake premosteni (original to urcite nebylo, na krabicce bylo Made in Czechoslovakia :D a v krabicce byly dvoje valcove pojistky, jedna praskla) Vymena problehla ale porad nic. Po otoceni klicku do druhe polohy cvakne zhavici rele a o par sekund pozdeji cvaknou dalsi relatka v motoru...ale kontrolky porad nic:( starter toci ale motor nenaskoci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 12:28:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7373
Bydliště: Kolín
a neni tam nahodou nejaky imobilizer? at original nebo dodelavany?

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 14:09:42 
Offline

Registrován: pon 03. kvě 2010 22:29:03
Příspěvky: 6
Ne, imobilizer tam neni (teda snad tam neni dobastleny nejak od predchoziho majitele...ale to asi nezjistim nejak, co?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 14:16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7373
Bydliště: Kolín
na skousku bych skusil od baterky privest napeti na kontrolky - puvodni majitel mohl imobilizer vyresit tim zpusobem ze kdyz blokuje start ze nesviti kontrolky az se podari rozsvitit kontrolky tak to snad nastartuje

alarm myva imobilizacni vystup odpojil si jenom alarm nebo vratil zapojeni jak v originalu?

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 11:41:09 
Offline

Registrován: pon 03. kvě 2010 22:29:03
Příspěvky: 6
To s tema kontrolkama je dobry napad, akorat nevim ktery drat mam propojit primo s baterkou aby se roznuly? pokud by byla mozna fotka bylo by to super, nekdy podle popisu clovek nepozna co bylo presne mysleno :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 18:09:47 
Offline

Registrován: pon 03. kvě 2010 22:29:03
Příspěvky: 6
Tak Xantia zase startuje :) Problem je...pocasi :) Vzdycky kdyz to nechtelo startovat bylo vlhko, ted od patku u nas bylo zatazene a semtam prselo, dneska se to roztrhalo, dojdu k autu ktere stalo pul dne na zahrade na slunci a na prvni otoceni nastartuju :) Ted bych chtel nekoho z vas poprosit jestli by me zhruba nemohl popsat ce se ma dit kdyz dam klicek do druhe polohy...Dival jsem se na schemata ale moc chytry z toho nejsem...Jde me o to ze zkusim jit drat po dratu ktere maji co delat s druhou polohou klicku a najit nejaky naruseny kablik nebo neco co ma vliv na to kdyz je vlhko tak to ma zkrat nebo nevim a nestartuje to. Predem dik za jakekoli rady po cem se podivat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 21:28:06 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:41:54
Příspěvky: 58
Bydliště: Vysočina
Měř napětí na pojistce F12 v kabině mělo by tam být +12V po zapnutí klíčku do polohy 1 a Start. Ověř to teď dokud ti to funguje a pak změř až ti to zase nepojede. Tato pojistka napájí třeba kontrolku STOP. Můžeš ji zkusit vytáhnout a uvidíš co všechno ti v poloze 1 přestane fungovat. Jak je vidět z obrázku, pojistka má stejný přívod jako spínané napětí pro čerpadlo. Jde už jen o to proměřit v nefunkčním stavu kam až těchto spínaných 12v od klíčku dorazí. Já je kdysi našel až na vstupu do pojistkové skříňky, ale na pojistkách už napětí nebylo.
Obrázek

_________________
kdysi jsem byl jk
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.
Obrázek
C5 Tourer 120kW 2.0 HDI 2013/10 Exclusive
Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě 2010 16:42:58 
Offline

Registrován: pon 03. kvě 2010 22:29:03
Příspěvky: 6
;) Dik za chema i radu, vyzkousel jsem a opravdu se zadna kontrolka, krome baterie, v sekci Controle nerozla, ale zhaveni svitilo a auto bez pojistky v pohode nastartovalo. Zkusim se podivat do pojistkove skrinky, bohuzel jsem neprisel na to jak se rozdelava (jestli to vubec de). Na jednom foru jsem nasel ze staci povytahnout cerveny cudlicek nad pojistkama, pak zatahnout dvakrat a skrinka je venku, coz se me ale bohuzel neporadilo. Je tento postup spravny nebo se musi jeste nekde neco odjistit? Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X1 přestala startovat
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě 2010 19:41:29 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:41:54
Příspěvky: 58
Bydliště: Vysočina
Už si na to přesně nepamatuju, je to docela dlouho., Stačilo tuším vytáhnout ten pojistný kolík a pak se tuším pohlo s celou pojistkovou skříní teď nevím jestli v horizontálním nebo vertikálním směru a pak šla volně vytáhnout. Ten čudlík brání právě v posunu pojistkové skříně.

_________________
kdysi jsem byl jk
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.
Obrázek
C5 Tourer 120kW 2.0 HDI 2013/10 Exclusive
Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz