Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Zadní kotouče
Právě je čtv 28. bře 2024 14:02:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zadní kotouče
PříspěvekNapsal: pát 20. čer 2014 10:08:10 
Offline

Registrován: sob 14. čer 2014 23:48:36
Příspěvky: 5
Mám zase problém a to jsem ještě nedokázal vyřešit předchozí. Chtěl jsem vyměnit zadní kotouče na svojí Xantii break. Bohužel ať dělám co dělám nedokážu povolit 4 šrouby držící brzdič (a ani ty dva malé 1+1). Jeden z těch velkých jsem dokonce svou ukrutnou silou zlomil. Myslel jsem, že mi někdo poradí na Xantiaclubu, ale asi ne tak to zkusím ještě zde. Více ve zkopírovaném textu:
No a taky bych rád zjistil zda chodí zadní brzdy. Destičky nevypadají špatně, ale kotouč ano.
Přečetl jsem pár rad i toto: http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtop ... 5eff004da6
No a protože jsem ukrutný silák tak jsem jeden z těch velkých šroubů zničil. Mám tu na stole větší část toho šroubu. Končí tam kde by měl začínat závit. Nevím zda je originální nebo ho už někdo měnil. Bojím se toho co se stane se zbývajícími. Ani jeden nešel povolit. Zkusil jsem kam to šlo nastříkat WD40 a hlavy šroubů poklepat kladivem. Drží to pořád jak víra Mohamedova.
Už teď nevím co s tím jedním zničeným. COčko nemám. Snad jen vrtačku.
Neměl by někdo radu? Zlomit všechny šrouby co nepůjdou a zkusit to odvrtat? Obávám se pevnosti šroubů aby to vůbec šlo rozumně odvrtat. A výměna ramen nepřipadá v úvahu pro náročnost a cenovou nevýhodnost.
Auto je nejspíše napadeno kutilem domácím. Menší šrouby u destiček je také problém vyndat. U jednoho jsem si dokonce mezi venkovní destičkou a krajem brzdiče všiml nějaké matičky. Také zadní štít nejde povolit. Napravo jeden šroub ze tří už někdo také zlomil a nalevo se to povedlo mně.

Měl by někdo radu co udělat? Byl bych moc vděčný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní kotouče
PříspěvekNapsal: sob 21. čer 2014 7:33:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
Nezbývá, než ty šrouby buď utrhat, pak odvrtat a udělat nové závity, někde si půjčit autogen nebo letlampu (COčko není v tomto případě k ničemu) a nahřívat a nebo sehnat jiné rameno. Prolévání WD40 pomůže málokdy.

Ale upozorňuji, mám takový pocit, že závit v rameni na ten velký šroub (mám pocit, že je to M10) má jiné stoupání, než běžný šroub a pokud tam dáš běžný závit, šroub na brzdu z vrakáče Ti tam nemusí jít. Proto doporučuji sehnat jiný s běžným stoupáním minimálně tř. pevnosti 8.8, ideálně 10.9. (pro sichr a hlavně kvůli závitu, protože vyšší stoupání unese o něco málo méně, než nižší, které tam bude originál). 12.9. už je moc velká zbytečnost, to je na extrémně namáhané spoje. Ona i ta 8.8 vydrží strašně moc, ale má výhodu, že je levnější, než hůře sehnatelná 10.9. Ale určitě bude v Tvém okolí prodejna specializovaná na prodej spojovacího materiálu. Na 100% to bude chtít minimálně zinkované, ideálně nerezové (nepodléhají tak korozi jako ty zinkované, které mají problém s teplem, ale i sůl tu zinkovanou vrstvu celkem dobře sundavá. Nerez, ten bude držet).

A odvrtat jdou dobře, z toho strach neměj, taky jsem to dělal. :)

Letlampa by mohla stačit na nahřátí ramene, abys ten šroub z něj povolil.

Jinak šrouby na štítu, pokud utrhneš, není to taková tragédie, navíc to jsou M6 s běžným stoupáním a dají se v pohodě nahradit. Když utrhneš a odvrtáš, tak závitníkem M6 nic nezkazíš. Navíc, pokud se úplně přesně netrefíš, nic moc se neděje. Jen zvětšíš o něco málo díru ve štítu. :)

Jinak, ono je dost možné, že nejsou vysloveně zarostlé, ale někdo použil jiné lepidlo na závity než měl a nebo společně se správným lepidlem už je to rzí načaté a dělá to takové brikule.

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní kotouče
PříspěvekNapsal: sob 21. čer 2014 11:07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Jirka86 píše:
Mám zase problém a to jsem ještě nedokázal vyřešit předchozí. Chtěl jsem vyměnit zadní kotouče na svojí Xantii break. Bohužel ať dělám co dělám nedokážu povolit 4 šrouby držící brzdič (a ani ty dva malé 1+1). Jeden z těch velkých jsem dokonce svou ukrutnou silou zlomil. Myslel jsem, že mi někdo poradí na Xantiaclubu, ale asi ne tak to zkusím ještě zde. Menší šrouby u destiček je také problém vyndat. U jednoho jsem si dokonce mezi venkovní destičkou a krajem brzdiče všiml nějaké matičky. Také zadní štít nejde povolit. Napravo jeden šroub ze tří už někdo také zlomil a nalevo se to povedlo mně.

Měl by někdo radu co udělat? Byl bych moc vděčný.


Jirka86 píše:
Zato se mě auto dvakrát pokusilo zabít když na mě chtělo spadnout. K dispozici jen dva hevery. Jeden origo z auta a druhý podobného ražení. Ještě, že jsem pod auto na straně kde jsem to dělal automaticky hodil sundané kolo. I přes to, že jsem měl pod zadníma kolama šutry tak si auto vyskočilo a popojelo a sjelo. Mrcha.
No a do toho se zároveň morduju se zadníma brzdama. Připadá mi, že na tom podvozku je snad vše původní a po těch letech srostlé do sebe.
Na čepu když do toho mlátím ze všech stran je vidět jak se hýbe v uložení nahoru a dolů, ale nic rameno sjet dolů nechce.
Taky mě napadla prasečina, protože už si z toho zoufám. Nechat matici spodního čepu trochu povolenou a projet to. Jestli by to na těch našich dokonale hladkých silnicích nepovolilo


Dám ti pouze jednu dobrou radu, neber to vůbec tak, že tě podceňuji nebo něco podobného, ale podle toho co píšeš a tvého nářadí a vybavení mě nenapadá nic jiného.
Vem auto a dej to někomu do servisu kdo to dělá naprosto běžně , zná tyhle auta a jejich problémy, poradí si s tím za desetinu času a námahy co ty ... se 100% výsledkem bez následku úrazu a destrukce auta.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní kotouče
PříspěvekNapsal: ned 06. črc 2014 23:05:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Jirka86 , Zoro1, Zoro, Beta Ray Bill, betaraybill, ZdeněkH, Rorschach .... jedná se o jednu a tu samou osobu a to

Zdeněk Homolka, tel: 702370590 , RZ auta 3B2 9532, zelená kombi X1 1,9td


Dluží mi 700,- za novou kouli, kterou jsem mu montoval přes velkou bolest s čerstvě zlomenými žebry.

Nekomunikuje, na mejly, sms a tel nereaguje ... je to šmejd , zmrd :!: mění nicky jak fusekle ...

tady ten : ... http://www.citroen-club.cz/forum-tema/o ... 010?kols=4

_________________
Obrázek


Naposledy upravil PATaMAT dne úte 08. črc 2014 16:38:18, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní kotouče
PříspěvekNapsal: ned 06. črc 2014 23:30:22 
Offline

Registrován: sob 14. čer 2014 23:48:36
Příspěvky: 5
A dopiš laskavě proč. Když se objednáš na určitou službu a ten degen provede úplně něco jiného neobjednaného a na objednanou věc se vysere. Co ty na to? Nebo jsi spravil korektor kvůli kterému jsem tenkrát přijel? Sám jsi říkal ne, protože tě bolí žebra (a nemlel jsi o tom, že je máš zlomené). Proč si vůbec objednáváš někoho když víš, že to nedokážeš udělat? Pokud si dobře pamatuju tak hodinu či dvě předtím než jsem dojel jsi volal ať dojedu. Hmm?
Já chtěl opravu zadních kulek a korektoru a na to jsem měl připravené peníze. Ty jsi udělal věci kolem a tohle ne.

To už tě pustili z blázince?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní kotouče
PříspěvekNapsal: ned 06. črc 2014 23:38:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Opravil jsem přesně to co si chtěl, a NAVÍC dofoukal téměř prázdné koule na celém autě, centrální koule byla KO, tak sem dal s tvým souhlasem novou, seřídil výšku a vše za tvého dozoru S TVÝM SOUHLASEM, celou dobu si byl u toho. Nejde totiž udělat zadní korektor, naštelovat vejška a zkontrolovat správnou funkci když jsou koule tvrdé, auto nepruží, nedorovnává ...
Mám na to svědka, co přijel chvilku po tobě a celou dobu tam také byl a kecali jste spolu ... Řekl si, že máš jen 1000,- a že těch 700,- dovezeš druhý den. pak už si nekomunikoval, a ani na Xantiaclub si nechodil jako Rorschach, místo toho si pořídil několik jiných nových nicků a psal dále pod nimi ... Proč tedy, když máš tak křišťálově čisté svědomí :idea:
Když si tu novou kouli nechtěl a nechceš, tak proč si ji nevrátil ? Stále ji můžeš vrátit nebo zaplatit, je to už více jak půl roku. Pokud tak neučiníš, seš zloděj a zlodějem zůstaneš.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní kotouče
PříspěvekNapsal: pon 07. črc 2014 19:09:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
klid nebo bude bububu
PaM sam by si mel byt rozumny a resit to pres SZ :evil:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz